Skocz do zawartości

Nowy XV II-generacji


Eskulap2000

Rekomendowane odpowiedzi

A mnie ciekawi fakt, ze większość dziennikarzy opisujących swoje wrażenia z obcowania z 1,6 XV ma podobne wnioski - podchodzili bardzo sceptycznie a po testach uznają ze to świetne auto do miasta lub na zaśnieżone górskie regiony. Na autostrady tylko dla Cierpliwych. A w tej cenie to znakomite „value for money”. Fakt, za 86-100k mamy w miarę duże auto, duży prześwit, solidny napęd, niezle wykonanie i pakiety bezpieczeństwa. I pewnie spokój na lata.

Ciekawe jak będzie wyglądać cena 1,6 XV E-boxer?

Edytowane przez Tsunetomo
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, aflinta napisał:

A jest taka wersja na jakimś rynku?

Nie wiem, gdzieś wyczytałem w necie czytając opinie. Ale mogę się mylić. Do miasta miałoby to sens. Może. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo....to dodali tą opcję do naszych XV (w nowym sofcie) ? Idę sprawdzić

hmmm...chyba to było wcześniej, w każdym bądź razie sprawdziłem i po 20 sek samochód się nie zamyka po odejściu.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Snuff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Snuff napisał:

Oooo....to dodali tą opcję do naszych XV (w nowym sofcie) ? Idę sprawdzić

hmmm...chyba to było wcześniej, w każdym bądź razie sprawdziłem i po 20 sek samochód się nie zamyka po odejściu.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

No właśnie - to nie działa i nie bardzo wiem co ta funkcja w ogóle ma robić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak myslalem ale sie zawiodlem. Teraz nie pamietam dokladnie ale chyba chodzi o to, ze auto ma sie samo zamknac jezeli odblokujesz zamki ale nie otworzysz drzwi. Moze jakies zabezpieczenie przed przypadkowym odblokowaniem drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, blejzu napisał:

Tez tak myslalem ale sie zawiodlem. Teraz nie pamietam dokladnie ale chyba chodzi o to, ze auto ma sie samo zamknac jezeli odblokujesz zamki ale nie otworzysz drzwi. Moze jakies zabezpieczenie przed przypadkowym odblokowaniem drzwi.

Dokładnie tak to działa. Taki sam mechanizm jest w Legacy/Forester/Impreza z drugiej połowy lat 90 ubiegłego stulecia. Jedyna różnica, to nie da się czasu regulować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, aflinta napisał:

Dokładnie tak to działa. Taki sam mechanizm jest w Legacy/Forester/Impreza z drugiej połowy lat 90 ubiegłego stulecia. Jedyna różnica, to nie da się czasu regulować :D

to auto nie przstanie mnie zaskakiwać. :jdm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, blejzu napisał:

Byloby to smieszne ale przez 3 dni zostawialem nowe auto w garazu podziemnym z otwartymi drzwiami :P

Ja za to zauważyłem, że na myjni ręcznej moje auto co jakiś czas mruga kierunkowskazami i  po zakończonym myciu jest zamknięte (w sensie ma zablokowane zamki) mimo, że ich nie zamykam wychodząc z auta. Zawsze zapominam powtórzyć eksperyment pod domem już bez mycia i sprawdzić, czy tylko mi się zamknięcie na kluczyku w kieszeni spodni aktywuje  - spodnie mam luźne, więc nie sądzę - czy może jest to rozwinięcie tego mechanizmu automatycznego zamykania jak się chwilę człowiek pokręci przy odblokowanym aucie a potem sobie pójdzie.... Ale czasem też zostawał na noc otwarty a kluczyka zdecydowanie wtedy w zasięgu nie miał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, blejzu napisał:

Byloby to smieszne ale przez 3 dni zostawialem nowe auto w garazu podziemnym z otwartymi drzwiami :P

 

W takiej sytuacji automatyczne zamykanie zwykle nie pomoże, bo przeważnie zapomina się zamknąć auta po wyjściu z niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, GREGG napisał:

 

W takiej sytuacji automatyczne zamykanie zwykle nie pomoże, bo przeważnie zapomina się zamknąć auta po wyjściu z niego

Wiem, ale ustawilem 30s myslac ze auto mi sie samo zamknie jak wyjde i sobie pojde :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, blejzu napisał:

Moze jakies zabezpieczenie przed przypadkowym odblokowaniem drzwi.

To ma być chyba zabezpieczenie przed przypadkowym i niekontrolowanym otwarciem auta.

Na myjni mam ciągłą jazdę, gdyż składają mi się też lusterka i nie mogę ich umyć ;) Muszę to w końcu wyłączyć :P

Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Zyzol napisał:

To ma być chyba zabezpieczenie przed przypadkowym i niekontrolowanym otwarciem auta

 

Niby człowiek wiedział, a niby się łudził, że autko się samo zamknie, jak się je zapomni zamknąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aflinta, Jesli masz Keyless, to po wykryciu pilota zamykanie zamka centralnego dziala czujnikiem dotykowym w klamce - uwaga - czujnik dziala na cieplote palcow rak. 

 

Bedac na myjni i majac kluczyk w kieszeni oraz pryskajac w okolice przedniej klamki ciepla woda system blednie interpretuje sygnaly i zamyka samochod, co sygnalizuja kierunkowskazy. 

 

Kazdorazowy kontakt czujnika z ciepla woda + bliskosc kluczyka przy drzwiach jest sygnalem dla systemu: zamknij+mrugnij, a jesli jest juz zamkniete, to system informuje kontrolnym mignieciem i stad to ciagle miganie :) 

 

 

Edytowane przez Christoph
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, aflinta napisał:

Ja za to zauważyłem, że na myjni ręcznej moje auto co jakiś czas mruga kierunkowskazami i  po zakończonym myciu jest zamknięte (w sensie ma zablokowane zamki) mimo, że ich nie zamykam wychodząc z auta.

U siebie (co prawda nie XV, ale działanie mechanizmu zamykania pewnie podobne) zauważyłem identyczną sytuację przy myciu na myjni ręcznej. Myślę, że chodzi tu o jakieś "numery" z przewodnością. Wierzch klamki jest czuły na zbliżenie ręki. Może strumień wody daje podobny efekt jak zbliżenie palca?

 

Edit:

Widzę, że w międzyczasie @Christophwyjaśnił sprawę dogłębnie. Możliwe, że chodzi o temperaturę, a nie o przewodność.

Edytowane przez PRIMAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ustawienie działa tak, że jeśli pilotem lub podejściem do auta odblokujesz zamek, ale nie otworzysz drzwi, bo rozmyslisz sie, zagapisz na coś ładnego - to auto po ustawionym czasie zarygluje zamek z powrotem. Jeśli jednak drzwi otworzysz i zamkniesz - to zamek sam się nie zarygluje.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, yarthecat napisał:

To ustawienie działa tak, że jeśli pilotem lub podejściem do auta odblokujesz zamek, ale nie otworzysz drzwi, bo rozmyslisz sie, zagapisz na coś ładnego - to auto po ustawionym czasie zarygluje zamek z powrotem. Jeśli jednak drzwi otworzysz i zamkniesz - to zamek sam się nie zarygluje.

 

Dzięki. To w takim razie ta funkcja jest mało przydatna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...