Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę po raz kolejny , nie doradzaj innym , skoro nie masz o tym bladego pojęcia ......... do FXT SG 2.5 XT tylko świece NGK ILFR6B lub odpowiednik DENSO 
Jak nie masz pojęcia , nie odzywaj się !!!!! bo komuś zwyczajnie zaszkodzisz !!!!!
Proszę adminów , weźcie coś gościowi napiszcie , bo udziela sie często , nie ma nawet podstawowej wiedzy i błędnie doradza . 
Świat Subaru , naprawdę się nie kończy na wersji 2.0 122KM  
A czy jest sens wkładania zimniejszych świec ? Ja mam w 2.0XT chyba PFR7B - o ile mnie pamięć nie myli idąc za Pańską opinią wyczytaną na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę po raz kolejny , nie doradzaj innym , skoro nie masz o tym bladego pojęcia ......... do FXT SG 2.5 XT tylko świece NGK ILFR6B lub odpowiednik DENSO  Jak nie masz pojęcia , nie odzywaj się !!!!! bo komuś zwyczajnie zaszkodzisz !!!!!

Proszę adminów , weźcie coś gościowi napiszcie , bo udziela sie często , nie ma nawet podstawowej wiedzy i błędnie doradza . 

Świat Subaru , naprawdę się nie kończy na wersji 2.0 122KM  

 

Ok, wezmę sobie to do serca. Doksztalciłem się, kolejny raz napisałem bzdury.

Ale trafił ktoś na test świec zapłonowych na hamowni?

 

 

 

 

 

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dr.elich napisał:

A czy jest sens wkładania zimniejszych świec ? Ja mam w 2.0XT chyba PFR7B - o ile mnie pamięć nie myli idąc za Pańską opinią wyczytaną na forum.

 

I jak te świece się sprawują? Też nad nimi myslałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
I jak te świece się sprawują? Też nad nimi myslałem...
To są świece do EJ20 turbo po modach i są już zimniejsze od serii, do seryjnego EJ20 idą PRF6B lub G w zależności od rocznika.
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, aplam13 napisał:

22690AA831 numer sondy lambda jeżeli to druga, szukałem po hurtowniach i znaleźć nie mogę zamiennika poza sidat za ok 530zl, szczerze polecam ASO albo jak będzie jakieś denso. 

 

Dzięki za odpowiedź. Oryginał dostępny, ale gdzieś wygrzebałem np. taki zamiennik (oferowany mi w jednym serwisie): https://www.autodoc.pl/herthbuss-jakoparts/7563715

Ma ktoś z tym jakieś doświadczenia?

EDIT: w sumie to tych zamienników tu kilka jest dostępnych: https://www.autodoc.pl/czesci-zapasowe/oem/22690aa831

Jako laik w temacie zapytam czy warto się w to pchać, czy dać sobie spokój i brać oryginał?

Edytowane przez maggik
Uzupełnienie treści
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, mio1 napisał:

Witam,czy w jakiś mało inwazyjny sposób można w Forku SJ  zainstalować otwieranie i zamykanie okien z pilota.

można , trzeba dokupić moduł  za ok 60-100 zł , montaż nie jest skomplikowany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pan Dziedzic napisał:

Odkręciłem przepustnice w celu przeczyszczenia i śmierdzi paliwem z kolektora dolotowego.

Mam schize czy to spowodowane jest wadliwym regulatorem ciśnienia paliwa ? 

regulator bardzo rzadko sie psuje , najczęściej przewody paliwowe pod kolektorem ssącym . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, carfit napisał:

można , trzeba dokupić moduł  za ok 60-100 zł , montaż nie jest skomplikowany 

I jesteś pewny ,że 4 drzwi można tym modułem załatwić? Podaj mi jeśli łaska namiary na taki moduł. Z góry dziękuję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś schemat / szkic jak powinna wyglądać metalowa osłona silnika - dla DIesla (nie wiem czy różni się ona od benzyny turbo ?) 
Chciałbym ją sam zrobić...czy np jak zdejmę plastikową osłonę i zrobię z niej sobie wzorzec to będzie wszystko si  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zmiana OEMowej pompy paliwa na Walbro wymaga interwencji w ECU ?  Jeżeli nie który model polecacie do Forestera 2.5 XT 2007 ?

Edytowane przez The_Sickness
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, skwaro napisał:

Nie, GSS342. Tylko uważaj na chińskie podróbki.

 

Dzięki za info, pozdr. A czy wydajniejsza pompa pozwoli uzyskać jeszcze coś z góry? Mam na myśli, czy przy powyżej 6k obrotów silnik jeszcze będzie ciągnąć czy tak jak teraz nic więcej się nie dzieje? Czy to już ECU trzeba dłubać

Edytowane przez The_Sickness
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama pompa nic nie zmienia bo ona ma tylko zapewnić ciśnienie paliwa podawanego na wtryskiwacze. A właściwą ilość paliwa podaję ECU, oczywiście w granicach wydajności wtryskiwaczy i pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pan Dziedzic napisał:

Zamówiłem świece irydowe do Forka z lpg, jak założę napisze czy jest poprawa względem " zwykłych "

 

No ciekaw jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje dosc szybkie info jeszcze przed poniedzialkiem    :bowdown:

 

czy jest mozliwy montaz tylnych czujnikow cofania w plastikowej czesci zderzaka w forku sj my18? bez dziurawienia czesci lakierowanych

a moze ktos montowal i podzieli sie wiedza?

2018_subaru_forester_rearview.jpg.24420b9d4788b071b381d3a19c01999d.jpg

foto z sieci (wlasciciel praw izmocars) ale chodzi o forestera w wersji europejskiej

z gory dzieki

 

tapatalked

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się czujników na montowałem. Były to prawie zawsze chińczyki za 50 pln, ale raz kolega się uparł i kupił komplet VALEO za 250 pln. Myślał że będą działać lepiej, jednak nic z tego. Mają taką samą "zwłokę" jak chińczyki.

Ważne żeby nie były niżej niż 30cm, bo wtedy łapie Ci już czasem podłoże. Im bardziej pionowa powierzchnia tym lepiej, grunt żeby nie była taka "\" najlepiej gdy jest "|" (pion). Czujniki "widzą" trochę do góry, taką mają konstrukcję, kiedyś lata temu trzeba było dokupić pierścienie zmieniające kąt. Teraz już są odpowiednio produkowane.

Ale da się u Ciebie:

https://www.google.com/imgres?imgurl=https%3A%2F%2Ff5c98d8f2e1b381ce5cd-be8d31c8e12f8a83c50653b2ec236153.ssl.cf1.rackcdn.com%2FJF2SJARCXJH441518%2F174ffd1058134cf54c4fe3b159f55eb7.jpg&imgrefurl=https%3A%2F%2Fwww.lylepearson.com%2Finventory%2Fused-2018-subaru-forester-2-5i-limited-cvt-awd-sport-utility-jf2sjarcxjh441518&docid=uLI6A-tE2W2xmM&tbnid=vZoTZSKaGWaUAM%3A&vet=10ahUKEwiPyueg6OnjAhVimYsKHY-PAgoQMwh6KCEwIQ..i&w=1600&h=900&bih=625&biw=1366&q=forester 2018&ved=0ahUKEwiPyueg6OnjAhVimYsKHY-PAgoQMwh6KCEwIQ&iact=mrc&uact=8

Edytowane przez ewemarkam
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, mam głupie lub nie pytanie, jedna pianka z dwóch trochę mi się zniszczyła na drucie od maski, skąd można wziąć nowe albo jak szukać czegoś takiego? Najlepiej by było taką rurkę do pocięcia na kawałki tylko za cholerę nie mam pomysłu jak to znaleźć, pomożecie?:icon_205:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, OBK CVT napisał:

potrzebuje dosc szybkie info jeszcze przed poniedzialkiem    :bowdown:

 

czy jest mozliwy montaz tylnych czujnikow cofania w plastikowej czesci zderzaka w forku sj my18? bez dziurawienia czesci lakierowanych

a moze ktos montowal i podzieli sie wiedza?

2018_subaru_forester_rearview.jpg.24420b9d4788b071b381d3a19c01999d.jpg

foto z sieci (wlasciciel praw izmocars) ale chodzi o forestera w wersji europejskiej

z gory dzieki

 

tapatalked

 

Dodam jeszcze, że już do Forka SG Subaru oferowało czujniki cofania/parkowania montowane bez nawiercania zderzaka.

Czujniki były montowane od wewnętrznej strony zderzaka i działały tak samo jak te nawiercane.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że już do Forka SG Subaru oferowało czujniki cofania/parkowania montowane bez nawiercania zderzaka.
Czujniki były montowane od wewnętrznej strony zderzaka i działały tak samo jak te nawiercane.
Cześć
Podrzucisz info gdzie takie czujniki do SG szukać?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...