Jump to content

elmot

Użytkownik
 • Content Count

  162
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by elmot

 1. Jestem na miejscu, więc dopasuje się do większości
 2. W niedzielę byłbym, sobota raczej tez odpada
 3. W kontekście montażu ksenonów brzmi to lepiej (przynajmniej będzie jakaś regulacja). A co do świateł, to kupiłeś drugi komplet? Bo te są z wersji US (te odblaski robią za obowiązkowe w US światła obrysowe.
 4. Na pewno trzeba rozklejać i może się okazać, że po ściągnięciu „obrysówki” zostanie mało estetyczny ślad. Co do przeróbki, to co z poziomowaniem bixenonów? Dodam, że jeśli masz wersję US, to nie masz nawet zwykłej regulacji świateł. Wpisz w google Forester SG US i w grafice od razu znajdziesz kilka zdjęć z tymi lampami.
 5. A proszę BTW sam się pomału rozglądam, acz nie wiem czy nie skończy sie na czymś większym (OBK, XC 70, etc).
 6. Nie da się nowego z salonu, z używanymi nie ma problemu.
 7. Z kwadratowymi szału nie ma, że tak to ujmę, większość, to prostokąt. No i kwestia umiejscowienia, u mnie raczej ciężko znaleźć inne niż obecne miejsce. BTW w oryginale obie są zespolone (czy tam jedna w drugiej).
 8. Ja wstawiałem Mishimoto plus dodatkowa (też Mishimoto) do oleju ze skrzyni. P&P na pewno to to nie jest, bo gdzieś musisz wstawić dodatkową chłodnicę do skrzyni. U mnie jest tuż za grillem (jako pierwsza).
 9. Miałeś OBK 2.5 wolnossące? Rozważam go, ale osiągi na papierze nie prezentują się zbyt oszałamiająco
 10. Jeśli już, to unijne, a nie przypominam sobie, żeby Norwegia należała do UE.
 11. Sorry, ale jaki ma sens pisanie o norweskich przepisach, skoro temat dotyczy polskiego prawa? Rękojmia w PL - 2 lata AC nie obejmuje części eksploatacyjnych. Co najwyżej holowanie, auto zastępcze, hotel (jeśli w czasie podróży), etc. Do sądu, to trzeba mieć konkretną ekspertyzę potwierdzającą zaniedbanie producenta, bez której nawet nie ma sensu wydawać złotówki na prawnika. Przy wspomnianych kosztach naprawy silnika nawet bym się nie zastanawiał, tylko szukał używki.
 12. Nie wiem czy zdążę wrócić do tego czasu, ale jakby co , to chyba bym sie pisał.
 13. godzina upalania po A4 w deszczu trochę zmęczyła, no ale jak stroić to stroić przy pełnym obciążeniu
 14. Tym razem szybka odpowiedź w temacie poszarpywania na LPG. Po wymianie świec (jeszcze raz dzięki za info) i cewek, dzisiaj udałem się do stroiciela i okazało się, że winny jest mały błąd w mapie, który w pewnych określonych warunkach i w pewnym zakresie obrotów powodował skokowy wzrost dawki paliwa, co skutkowało wspomnianymi szarpnięciami. Nowa mapa i problem znikł.
 15. Pozdrawiam kierownictwo czarnego OBK (czerwone świnki) na warszawskiej blaszce, a spotkanego w Chatce pod Niemcową.
 16. @radek311989 jeszcze nie wiem Wszystko zależy gdzie mnie poniesie w niedzielę, ale jak z domu to od Zielonek
 17. Trochę nie moje rejony, ale jakby co, to podjadę
 18. @ewemarkam wiem, wiem, ale opisałem tylko wrażenia po wymianie świec. Reszta sama poszła małym offtopem
 19. Dłuższa historia, po zakupie pojechałem do polecanego warsztatu i wtedy było super, full diagnoza z kompem i warunkach autostradowych, wymienione dwa wtryski, filtr i wóz chodził idealnie. Potem siadły małe zmiany, m in. wyleciał prekat i wjechała nowa mapa i też wszystko grało. Problemy pojawiły się tuż przed wizytą u gazownika, więc byłem przekonany, że to ogarnie tak jak ostatnio. Niestety obsługiwał mnie inny mechanik (a może właściciel) i powiem szczerze, że odwalił taką lipę, że zaniemówiłem i odechciało mi się cokolwiek do tego człowieka mówić. Mogę opisać jak wyglądał przegląd po 10 kkm w tej firmie, ale nie wiem, czy oftop się nie zrobi
 20. Już mam namiary i poszło pytanie. Dam znać co wyszło.
×
×
 • Create New...