Jump to content

elmot

Użytkownik
 • Content Count

  150
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by elmot

 1. Nie wiem czy zdążę wrócić do tego czasu, ale jakby co , to chyba bym sie pisał.
 2. godzina upalania po A4 w deszczu trochę zmęczyła, no ale jak stroić to stroić przy pełnym obciążeniu
 3. Tym razem szybka odpowiedź w temacie poszarpywania na LPG. Po wymianie świec (jeszcze raz dzięki za info) i cewek, dzisiaj udałem się do stroiciela i okazało się, że winny jest mały błąd w mapie, który w pewnych określonych warunkach i w pewnym zakresie obrotów powodował skokowy wzrost dawki paliwa, co skutkowało wspomnianymi szarpnięciami. Nowa mapa i problem znikł.
 4. Pozdrawiam kierownictwo czarnego OBK (czerwone świnki) na warszawskiej blaszce, a spotkanego w Chatce pod Niemcową.
 5. @radek311989 jeszcze nie wiem Wszystko zależy gdzie mnie poniesie w niedzielę, ale jak z domu to od Zielonek
 6. Trochę nie moje rejony, ale jakby co, to podjadę
 7. @ewemarkam wiem, wiem, ale opisałem tylko wrażenia po wymianie świec. Reszta sama poszła małym offtopem
 8. Dłuższa historia, po zakupie pojechałem do polecanego warsztatu i wtedy było super, full diagnoza z kompem i warunkach autostradowych, wymienione dwa wtryski, filtr i wóz chodził idealnie. Potem siadły małe zmiany, m in. wyleciał prekat i wjechała nowa mapa i też wszystko grało. Problemy pojawiły się tuż przed wizytą u gazownika, więc byłem przekonany, że to ogarnie tak jak ostatnio. Niestety obsługiwał mnie inny mechanik (a może właściciel) i powiem szczerze, że odwalił taką lipę, że zaniemówiłem i odechciało mi się cokolwiek do tego człowieka mówić. Mogę opisać jak wyglądał przegląd po 10 kkm w tej firmie, ale nie wiem, czy oftop się nie zrobi
 9. Już mam namiary i poszło pytanie. Dam znać co wyszło.
 10. Też tak myślę, bo teoretycznie cała reszta jest ok a instalacja świeżo po przeglądzie i wymianach filtrów.
 11. Tylko przy przyśpieszaniu (dość dynamicznym) i w pewnym zakresie obrotów (okolice 3000). Generalnie 2-3 szarpnięcia i jedzie dalej. Jest jeszcze jeden objaw na LPG, czyli mniejsza prędkość maksymalna (ma problem z osiągnięciem 190 (na benzynie bez problemów 210-215) i zaczyna się wtedy grzać (pomimo wydajniejszej chłodnicy). Co do drugiego objawu, to ciężko dokładnie go zbadać, bo nie chcę „pałować" niepotrzebnie samochodu, a dwa, że trudno o bezpieczny i spokojny odcinek do testów. Może to być reduktor, o LPG nie mam zielonego pojęcia, więc wolę podjechać do ogarniętego typa.
 12. Wymieniłem w końcu świece (na polecane NGK ILFR6B) i profilaktycznie dwie cewki. Poza tym, że silnik chodzi teraz jak szwajcarski zegarek, to szarpanie na LPG nie zniknęło. Szukam teraz magika od strojenia LPG i zobaczymy co wskóra. Póki co, dzięki za rady.
 13. @radek311989 Dopiero wczoraj obejrzałem Zachara i jedno jest pewne, masz wzorowo utrzymanego forka. BTW na żywo jeszcze lepiej się prezentuje
 14. Nie ma sensu nic z tym robić. Zwłaszcza preparatami do skóry (naturalnej). Nawet jeśli zreanimujesz kilka cm, to za chwilę będziesz mógł skubać „skórę” w kolejnym miejscu. Przerabiałem temat w Fieście kilka lat temu. Wydasz kasę na specyfiki, poświęcisz kilka godzin, a i tak „skaj” bedzie łuszczył się dalej.
 15. I jak te świece się sprawują? Też nad nimi myslałem...
 16. Ze względu na parametry spalania LPG, chyba można powiedzieć, że niektóre rodzaje świec lepiej sprawdzą sie przy gazie. Zajrzałem na forum gazowników i tam w wiekszości albo iryd albo platyna.
 17. Dzięki, biorę te NGK
 18. Faktycznie różnica w cenie dość poważna, ale z drugiej strony jeśli zwykłe mam wymieniać częściej (te pod LPG mimo wszystko różnią się od zwykłych i podobno wytrzymują dłużej), to chyba jest sens wydać więcej i mieć spokój? EDIT: @skwaro te też rozważałem i chyba na nich się skończy
 19. Przymierzam sie do wymiany świec (lekko poszarpuje na LPG, ale magik stwierdził, ze wszystko w instalacji i mapie jest ok) i teraz pytanie, jakie dobrać pod LPG (SG 2.5 XT)?
 20. Niestety jutro nie dam rady
 21. elmot

  Renowacja skóry

  Sugerują wycięcie kawałka (1x1 cm) skóry spod siedzenia (oczywiście kwestia jak jest fotel wykończony i czy jest nadmiar z którego można taki kawałek pozyskać), a potem pewnie spektrofotometrem dobierają odpowiedni kolor. BTW takim sprzętem dysponują sklepy z farbami, więc może Ci dopasować kolor np wg RAL.
×
×
 • Create New...