Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Dr Zybertowicz napisał:

Szanowni

Pacjent Forester SG 2007 (158 KM). Żywotu dokonuje kompresor klimy. Pytanie czy jak ten https://www.czesciauto24.pl/lucas-electrical/8199799 będzie ok? Niby zgodność z OEM jest (73111-SA010)? Będę wdzięczny za sugestie/podpowiedzi/wskazówki.

Hej jeżeli szukasz to zobacz tutaj https://www.e-sklep-laser-sinex.pl/pl/c/Subaru/250

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2019 o 11:36, Sergi napisał:

Witam Kolegow czy ktos z Was mial do czynienia z takimi oslonami przeciwslonecznymi?

https://www.cartravels.pl/5565-subaru-forester-oslona-przeciwsloneczna.html?search_query=SUBARU&results=9

 

Wacham sie miedzy przyciemnieniem szyb a kupnem takiego wynalazku?

Pozdrawiam

Dołączam się do pytania. Dość ciekawie to wygląda ale czy ktoś to przerabiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aplam13 dzięki, odwiedzałem tę stronę i poprosiłem o informację o dostępności. Znalazłem regenerowaną w zakładzie pod Zieloną Górą, OEM się zgadza, ale... wg informacji na ich stronie sprężarka dedykowana jest do Forestera SH, a nie SG... ciśnienie mam o tyle, że ze względu na wyjazd w raczej ciepłe okolice EU chciałbym dopiąć wymianę na przestrzeni tygodnia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2019 o 12:43, Rafaelo napisał:

Dzięki za nie odpali to się będę zastanawiał  ;) 

Jak obiecałem tak zapytałem :-) 

Odpowiedź z serwisu powinno pasować bez problemów...taką odpowiedź dostałem -> przepraszam za brak konkretów !

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.07.2019 o 19:03, braun napisał:

Dołączam się do pytania. Dość ciekawie to wygląda ale czy ktoś to przerabiał?

 

Mam coś takiego w następcy forka. Zaraz po odebraniu samochodu wylądowały w bagażniku. Poleżą tam do czasu, gdy podjadę w okolice piwniczki, gdzie mogą spocząć na jakiś dłuższy czas ;)

Teraz poważnie: zarówno w forku, jak i w następcy mam szyby przyciemniane. Mimo przyciemnienia gdy słońce jest w miarę nisko, razi dziecko siedzące w foteliku. Dlatego w forku wylądowała roletka przyczepiana do szyby, sprawdza się, ale potrafi się przesunąć lub wypiąć przy otwieraniu/zamykaniu drzwi (efekt braku ramek w drzwiach). Przyssawki dodatkowo uniemożliwiają otwieranie szyby. W 508 również mam przyciemniane szyby i poprzedni właściciel dostał takie siatki w salonie na cały tył. Z tylnej szyby zdjąłem, bo jednak korzystam z lusterka wstecznego. Z bocznych tylnych też zdjąłem, bo nie wszyscy lubią patrzeć przez siatkę. Zostały tylko w części bagażowej, bo tam nie przeszkadzają. Siatka na pewno sprawdza się u mnie, gdy syn śpi, ale jest na tyle duża, że leży w bagażniku i po zaśnięciu młodego raczej się nie zatrzymujemy by ją stamtąd wyciągnąć. Siatka w 508 jest o tyle fajna, że nie potrzebuje żadnych zaczepów, po prostu dobrze pasuje w ramkę drzwi.

 

Czy przyciemniane szyby można zastąpić siatką? Chyba nie, jednak mają nieco inne role, oczywiście w mojej subiektywnej ocenie. Gdy potrzebujesz otworzyć szybę - przeszkadza. Może nasilić chorobę lokomocyjną (mam ten efekt w autobusach z wielkimi reklamami na szybach ;) ). Chcesz zapobiec nagrzewaniu? Raczej się nie sprawdzi. Promienie przejdą przez szybę i ogrzeją siatkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optymalnie przyciemnić boczne szyby bez tylnej. Ja mam u Siebie szybę od strony dzieciaka przyciemnioną ciut bardziej. Nie razi jej słońce. Są zakłady które dają niby gwarancję na jakość folii. Mianowicie, folia z czasem się wypala, tzn robi się fioletowa. U mnie w mieście jest firma która w razie wystąpienia takiego zjawiska wymienia bezpłatnie folie. 

 

 

 

 

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tył wpadła folia 95 % przyciemnienia więc raczej nie ma mowy o oślepianiu malucha :) 

616323970_IMG_25551.thumb.JPG.5658c52ed75cc69e4bf4157606b66bbf.JPG

 

Siatki są fajne ale fabryczne w nowszych autach ;) 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeszcze jest chyba moduł immo. Wiem że do nowszych Forków sprzedają tzw zestawy startowe. Kluczyki, moduł immo oraz sterownik. Nie mogę w schemacie znaleźć nawet pętli indukcyjnej od kluczyka. Do ECU nie przychodzi nic bo miało by w nazwie choć coś co przypomina immobilizer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz ECU, moduł immobilizera (pod kolumną kierownicy jest), pętlę indukcyjną przy stacyjce i kluczyk, a właściwie sam transponder z niego. To wszystko musisz przełożyć do swojego auta żeby zadziało.

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, jest ale w jakiej sekcji znalazłeś to? Mam pełna serwisówke do mojego modelu i nie znalazłem jeszcze takiego czegoś.

Mam lampkę od immo na liczniku, to wiem. @Pan Dziedzic ma inny sterownik niż mieć powinien przy silniku, ale nie on to wymieniał, ma 122km silnik a sterownik i wtryski od 125km. Więc niewiadomo. Ale dalej mam pytanie czy muszę kodować immo czy wystarczy kompa podmienić. W zasadzie sam komputer używany to koszt ok 40-50 + KW.

Wiring Diagram.pdf

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ale to masz serwisówkę z którego rocznika? Z tego co zauważyłem to są dość znaczne różnice w instalacji elektrycznej, między przedliftem a poliftem. To masz schemat z rocznika 99? Wrzuciłem schemat ze swojego, link znalazłem na kresce i wszystko do mojego rocznika sciągnąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z polifta, ale immo jest tak samo, mogą się tylko różnić kolory kabli, kiedyś przerabiałem temat immo w S-turbo MY99 i korzystałem z tego schematu. Inaczej jest tylko w MY98.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@skwaro No właśnie ja mam MY98. Chciałem licznik przerzucić z polifta to się zdziwiłem że aż tyle zabawy by było. Zerknij proszę na schemat który wrzuciłem parę postów wyżej to jest kompletny połączony z tych "kawałków" może Ty coś znajdziesz. Schemat się zgadza, ale nie do końca z ECU, przy klimie podaje inne piny niż faktycznie, ale kolory się zgadzają. Ja u Siebie immo nie widzę nigdzie w schemacie. Ale schemat jest chyba z 2.5 nie z 2.0 i to z hamerykańca pewnie nawet.

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=5656]skwaro[/mention] No właśnie ja mam MY98. Chciałem licznik przerzucić z polifta to się zdziwiłem że aż tyle zabawy by było. Zerknij proszę na schemat który wrzuciłem parę postów wyżej to jest kompletny połączony z tych "kawałków" może Ty coś znajdziesz. Schemat się zgadza, ale nie do końca z ECU, przy klimie podaje inne piny niż faktycznie, ale kolory się zgadzają. Ja u Siebie immo nie widzę nigdzie w schemacie. Ale schemat jest chyba z 2.5 nie z 2.0 i to z hamerykańca pewnie nawet.
Robiłem kiedyś operację przeszczepu ECU z ST/b MY98 do S-turbo MY99, schematy brałem z imprezy GC8 MY98 bo są identyczne z Foresterem z tego rocznika, poprawnych schematów Forestera MY98 nie znalazłem nigdzie w sieci. Ale z samym immo nie pomogę bo wsadzałem ECU z JDMa, one nie mają immo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kompresor tak się powinien zachowywać, ale może pracować ciągle jeśli jest bardzo ciepło na zewnątrz i masz nawiew na full.

Bezpiecznik od szyb powinien być w kabinie, przy bezpiecznikach w przy lewym słupku. Chyba nr 15. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, ewemarkam napisał:

Optymalnie przyciemnić boczne szyby bez tylnej. Ja mam u Siebie szybę od strony dzieciaka przyciemnioną ciut bardziej. Nie razi jej słońce. Są zakłady które dają niby gwarancję na jakość folii. Mianowicie, folia z czasem się wypala, tzn robi się fioletowa. U mnie w mieście jest firma która w razie wystąpienia takiego zjawiska wymienia bezpłatnie folie. 

 

 

Dla mnie tylna jest obowiązkowa do przyciemnienia. Wsteczne lusterko przestaje oślepiać, nie trzeba w nocy przy nim majstrować.

W forku mam przyciemnione oczywiście folią, przez poprzedniego właściciela. Obstawiam, że ma to już tyle lat, ile samochód (13) i nie zrobiło się fioletowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...