Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Pan Dziedzic napisał:

Klocek jak i tarcze widać przy tej feldze :D 

Faktycznie wszystko widać. Da radę coś zinterpretować ze zdjęć?

Tak czy siak jutro przejadę się do mechanika. Czy wystarczy zwykły czy jechać do specjalisty od Subaru?

20190812_074806.jpg

20190812_074707.jpg

Edytowane przez Panzerpferd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie  odnośnie kabli zapłonowych, jest sens "zarażać" się sentechem ? - czy to zmiana siekierki na kijek - mam od nowości oryginalne kable (2007r) od dwóch lat na LPG i mam wrażenie, że już powoli się poddają.

https://www.subarak.pl/silnik/1672-przewody-zaplonowe-sentech-do-subaru-imprezalegacyforester-25-usa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chce wymienić obudowę lusterka w forku SG tylko nie wiem jak zdemontować lustro i silniczek elektryczny. Czy lustro jest demontowane czy trzeba odkręcić razem z silniczkiem? czy jak pociągnę to urwe jakiś element?

 Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mattipk napisał:

Witam, chce wymienić obudowę lusterka w forku SG tylko nie wiem jak zdemontować lustro i silniczek elektryczny. Czy lustro jest demontowane czy trzeba odkręcić razem z silniczkiem? czy jak pociągnę to urwe jakiś element?

 Z góry dziękuję za pomoc

Obudowę czy plastik od przodu?

Plastik jest na zaczepy które trzeba nacisnąć w odpowiednim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma zamontowany u siebie wydech MGmotorsport w Forku SG XT? 

U mnie wydech do kata wygląda ok, dalej jest już przeżarty. I są dwie opcje odcinka środkowego- z rezonatorem lub przelot. Nie chcę żeby było za głośno, ale żeby fajnie brzmiał, zastanawiam się czy brać środkowy OEM i końcowy MGm czy rezonator+backbox MGm?

 

środkowy przelot pewnie już bardzo głośny jest?

Edytowane przez VEC
litery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, VEC napisał:

Czy ktoś ma zamontowany u siebie wydech MGmotorsport w Forku SG XT? 

U mnie wydech do kata wygląda ok, dalej jest już przeżarty. I są dwie opcje odcinka środkowego- z rezonatorem lub przelot. Nie chcę żeby było za głośno, ale żeby fajnie brzmiał, zastanawiam się czy brać środkowy OEM i końcowy MGm czy rezonator+backbox MGm?

 

środkowy przelot pewnie już bardzo głośny jest?

 

Ja miałem downpipe OEM z katem, środkowy z rezonatorem MG i końcówkę Blitz Nur Spec i było fajnie, basowo, wystarczająco głośno. Teraz mam pełen przelot i do poprzedniego układu bym nie wrócił, chociaż drze się kosmicznie to brzmi totalnie inaczej. Odgłosy prosto z garów, jak ryczący lew, dodatkowo turbo cudownie słychać. W zestawieniu do przelotu, wydech z katami brzmi jakby ktoś petardę wrzucił pod wiadro i na nim usiadł. Słychać wybuch ale to nie to :)

 

 

PS. Czy istnieją zaślepki przeciwmgielnych do SG XT ?

Edytowane przez The_Sickness
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy kręcę kierownicą, nawet delikatnie szybkimi ruchami podczas jazdy np w lewo tu czuć uciekanie tyłu auta w prawo analogicznie jest gdy kręcę prawo to tył ucieka w lewo. Przy bardzo zdecydowanych ruchach kierownicą zaczyna robić się nieciekawie, tak powiem delikatnie- dupą zarzuca. Co może być odpowidzialne za taki stan rzeczy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, yaroz napisał:

Gdy kręcę kierownicą, nawet delikatnie szybkimi ruchami podczas jazdy np w lewo tu czuć uciekanie tyłu auta w prawo analogicznie jest gdy kręcę prawo to tył ucieka w lewo. Przy bardzo zdecydowanych ruchach kierownicą zaczyna robić się nieciekawie, tak powiem delikatnie- dupą zarzuca. Co może być odpowidzialne za taki stan rzeczy? 

Podejrzewam amorki, za bardzo pływa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, aplam13 napisał:

Podejrzewam amorki, za bardzo pływa.

Tył, przód? W marcu na przeglądzie miały ponad 75%, zwykłe nie samopoziomujące, z tyłu nowe sprężyny lesjofors HD, nowe końcówki stabilizatora z tyłu, z przodu nowe gumy stabilizatora. Opony 225/50/17. Tył dociążony butlą LPG i hakiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, yaroz napisał:

Tył, przód? W marcu na przeglądzie miały ponad 75%, zwykłe nie samopoziomujące, z tyłu nowe sprężyny lesjofors HD, nowe końcówki stabilizatora z tyłu, z przodu nowe gumy stabilizatora. Opony 225/50/17. Tył dociążony butlą LPG i hakiem :P

Miałem kiedyś takie objawy w poprzednim samochodzie i niestety jeden tylny amorek padł w większym stopniu niż drugi i podobnie się zachowywało, przyglądnij się czy nie masz wycieków, można skoczyć na skp zobaczyć czy oba (prawy=lewy) są na podobnym zużyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2019 o 22:30, st981777 napisał:

Łożysko wycisku sprzęgła ma luz na łapce, albo łożysko wałka sprzęgłowego w skrzyni. Zobacz czy łapka sprzęgła "lata" na odpalonym.

Sprawdziłem tą łapkę z gumową uszczelką pod filtrem powietrza i jak tylko ją lekko dotknę to ten dźwięk ustaje, jak puszcze to powraca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2019 o 11:20, VEC napisał:

Czy ktoś ma zamontowany u siebie wydech MGmotorsport w Forku SG XT? 

U mnie wydech do kata wygląda ok, dalej jest już przeżarty. I są dwie opcje odcinka środkowego- z rezonatorem lub przelot. Nie chcę żeby było za głośno, ale żeby fajnie brzmiał, zastanawiam się czy brać środkowy OEM i końcowy MGm czy rezonator+backbox MGm?

 

środkowy przelot pewnie już bardzo głośny jest?

 

Miałem w forku końocwy Milltek. Było ok, na zewnątrz fajnie, basowo. Wewnątrz dosyć cicho. Na tyle cicho, że jazda autostradowa nie była męcząca. Zachciało mi się większego hałasu, wymieniłem więc center na przelot. Na zewnątrz niewiele się zmieniło, wewnątrz natomiast zrobiło się mało przyjemnie przy wyższych obrotach, a co za tym idzie prędkości 130 i wyższe zrobiły się uciążliwe pod względem hałasu.

Zatem zależy co lubisz, jak i z kim jeździsz.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...