Jump to content

elmot

Użytkownik
 • Content Count

  174
 • Joined

 • Last visited

About elmot

 • Rank
  ..:: Bywalec :..

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  KR/KN
 • Auto
  SG 2.5 XT US MY 05

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tak, litrowo wyglądają dość podobnie i w przypadku walizek nie byłoby problemu. My najczęściej jednak jeździmy pod namiot i mamy system pojemnikowy, czyli duża powierzchnia z łatwym dostępem do wszystkiego i tu bagażnik OBK podoba mi się bardzo pod tym względem. Dylemat jest, bo Forek podoba mi sie bardziej, jest zwarty, wyżej się siedzi, a z kolei OBK wydaje się być bardziej komfortowy na dłuższe wyjazdy.
 2. Miałem dokładnie o to samo pytać. Mierzyłem się do forka XT, ale rodzina się powiększa i boję się, że nie styknie w Forku bagażnika. Mnie jeszcze ciekawi kwestia różnic w polifcie. Czy zmiany to tylko kosmetyka, czy coś rzeczywiście ulepszono?
 3. Nie znikną, bo to drobinki brudu/kurzu przez które folia nie przylega do szyby. Wygrzanie może co najwyżej zmniejszyć ich rozmiar, ale nie znikną nigdy. Czasem się trafi pęcherzyk powietrza, ale jego od razu przebijasz i grzejesz i nie powinno nic zostać. Generalnie im bardziej sterylne warunki, tym lepiej.
 4. Pozdro dla machającego Pana z przystanku autobusowego na Opolskiej i dla Pani (odmachane) w Forku SJ (Zdrowa x Prądnicka).
 5. Dziękuję. Będzie kolejny dylemat, czy brać 2 cm mniej i z lokalnego rynku, czy szukać wśród rozbitków z US 2 cm niby nic, ale już się raz przekonałem, że czasem i 1 cm robi różnicę.
 6. Nie wiem jak to ująć, ale przeglądając ogłoszenia z OBK V odnoszę wrażenie, że te z US stoją wyżej. Pomijam inne (wyższe) relingi, chodzi o sam prześwit. Czy ktoś coś wie więcej w temacie, czy tylko mi się wydaje, albo jest to kwestia zużytych/nowych sprężyn?
 7. Chyba było coś w temacie na forum, że od szyb nie ma bezpiecznika, a jest automatyczny wyłącznik. Nie pamietam, ale spróbuj przegrzebać forum.
 8. Było, było, to już któryś raz ;-)
 9. elmot

  Który Forester ?

  Nie wiem czy nie będzie problemów z rejestracją fabrycznie nowego 2,5 L (nie spełnia norm czystości spalin).
 10. Nie wiem czy klubowicz, ale ładny Ikea KRK
 11. Jestem na miejscu, więc dopasuje się do większości
 12. W niedzielę byłbym, sobota raczej tez odpada
 13. W kontekście montażu ksenonów brzmi to lepiej (przynajmniej będzie jakaś regulacja). A co do świateł, to kupiłeś drugi komplet? Bo te są z wersji US (te odblaski robią za obowiązkowe w US światła obrysowe.
 14. Na pewno trzeba rozklejać i może się okazać, że po ściągnięciu „obrysówki” zostanie mało estetyczny ślad. Co do przeróbki, to co z poziomowaniem bixenonów? Dodam, że jeśli masz wersję US, to nie masz nawet zwykłej regulacji świateł. Wpisz w google Forester SG US i w grafice od razu znajdziesz kilka zdjęć z tymi lampami.
×
×
 • Create New...