Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nietypowe pytanko co do Forestera SG(przedlift). Czy orientuje się ktoś, czy błyszczący emblemat "AWD" zawsze występował na bocznych listwach i na listwie bagażnika? Czy może w niektórych krajach/wersjach go nie było?

Edytowane przez pozasezonem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nietypowe pytanko co do Forestera SG(przedlift). Czy orientuje się ktoś, czy błyszczący emblemat "AWD" zawsze występował na bocznych listwach i na listwie bagażnika? Czy może w niektórych krajach/wersjach go nie było?
Widziałem w A/T i na listwach bocznych nie było AWD.Na blendzie chyba też.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2021 o 14:55, skwaro napisał:

Tak, nie kojarzę żadnych zamienników, ale może jakieś są. 

Ja mam polifta SH MY12 i dostałem odpowiedź ze sklepu ASO

 

Cytat

 

"Jedyny filtr wstępny znajduje się w pompie paliwa (sitko)

Nie przypominam sobie aby jakikolwiek klient wymieniał pompę ze względu na przebieg"

 

 

Mój przebieg przy zapytaniu o filtr to 120k.

Może w przdlifcie  ktoś wymieniał?

A może w polifcie też?

 

obraz_2021-11-23_201443.png

Edytowane przez braun
aktualizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piotruś napisał:

 Mam XT2,5 SG z 2007 od nowości i nie ma fotochromatycznego. 

Jak montowałem rejestrator przy lusterku to rozkręcałem  oświetlenie z schowkiem i tam widziałem wtyczkę z 12v pustą do zasilania chyba własnie lusterka fotochromatycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś na podstawie poniższych wykresów RPM i napięcia jest w stanie określić prawidłowość działania sondy lambda? Silnik był rozgrzany. Niby wahania powinny być od 0.1 do 0.9. U mnie na wolnych obrotach jest to około 0.65. Mam spore spalanie i szukam przyczyny:/

Screenshot_20211126-075226_OBD Car Doctor pro.jpg

Screenshot_20211126-075202_OBD Car Doctor pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Pacjent: Forek XT SG 2,0 przebieg 220kkm, moc podniesiona do 260KM od ponad 70kkm, silnik bez awari, wiskoza regenerowana 20kkm temu, oleje w dyfrach i skrzyni wymieniane przy 185kkm

Problem: Początkowo ciche stukanie w okolicy tylnych kół, słyszalne przy hamowaniu (nawet przy wysprzęgleniu), hamulce sprawdzone, wymienione, nie w tym rzecz. Mechanicy podejrzewają tylny most, sprawdzili że było tam trochę opiłek. Powiedzieli by jeździć aż objawy się nasilą to się pomyśli. Obecnie stukanie słyszę również w szybkich zakrętach. Napęd działa dobrze, zawieszenie bez luzów.

Wymieniać most? ( rozumiem że tylko używki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przekładnia kierownicza z polifta SG będzie pasować do przedlifta? Zastanawiam się czy regenerować czy szukać używkę kilka wiosen młodszą. Może ma ktoś jakieś dobre/ złe doświadczenia w tym temacie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, krik napisał:

Czy przekładnia kierownicza z polifta SG będzie pasować do przedlifta? Zastanawiam się czy regenerować czy szukać używkę kilka wiosen młodszą. Może ma ktoś jakieś dobre/ złe doświadczenia w tym temacie? 

Jakby co, to mam maglownicę z przedlifta 2004 USA, pasuje do wersji eu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połamała się osłona przeciwsłoneczna lewa w moim pięknym Forester SH. Czy pasują może osłony z modeli przed lub po? Pytam bo nie ma a jak jest to za używkę 200 pln gdy nowa kosztuje 260 pln. I w sumie bym kupił nową ale jak się ma znowu połamać ten plastik na druciku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu przy odpalaniu silnika słychać pojedyncze pukniecie tak jakby ktoś młotkiem w podłogę uderzał, od strony kierowcy. Dzieje się to nieregularnie, bardziej jest to powtarzalne jak auto stoi przodem z górki. Wykluczam układ wydechowy, sprawdzałem i nie ma żadnych luzów. Poduszka silnika? Podważałem brechą każdą poduszkę i za bardzo też nie szło się do czego przyczepić. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Michał Gdańsk napisał:

Po 12 latach postanowiłem odświeżyć mechanizm otwierania okna dachowego w Subaru Diesel. Znacie jakieś firmy na Pomorzu, które zrobią to dobrze, czy samodzielnie można zakonserwować, naoliwić porządnie?

Możesz sam, najpierw dobrze oczyścić ze starego smaru i np. igieł z drzew iglastych (u mnie tego trochę było) przemyć prowadnice i wszystkie ruchome elementy szyberdachu benzyną ekstrakcyjną, potem psikasz suchym smarem ptfe w sprayu i gotowe. Skomplikowane to nie jest tylko wymaga czasu i cierpliwości przy czyszczeniu.

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...