Jump to content

krik

Użytkownik
 • Content Count

  120
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by krik

 1. 46 przod 48 tyl Mierzone od środka piasty Lift 5/6cm Opona BFG 215/65r16
 2. Zgadzam się! Pomimo ich dużej wagi i wytwarzanego hałasu na asfalcie zdecydowanie rekompensują to w terenie
 3. Montował to ktoś do tylnego dyfra? Cena naprawdę zachęcająca bo 3x tańsze od Torq Masters z US, tylko ciekawe jak z jakością. Przy okazji zapytam czy przedliftowy forek SG w manualu ma otwarty dyfer?
 4. tutaj się nie zgodzę. Automat ma jakiś kaganiec na obroty silnika. Nie zakręcisz tak wysoko jak w M/T na reduktorze co w terenie się przydaje. Moim zdaniem lepszy jest manual z reduktorem.
 5. Jeśli ma SLS to do wymiany na zwykły zawias. Fabryczny wyleje prędzej czy później. Lift 50mm + BFG KO2 i będzie Pan zadowolony. Limity dzielności terenowej Forka SG (i swoje) poznane w Bieszczadach Wg mnie super pasuje. Codziennie jeżdżę do pracy forkiem. Weekendy rodzinnie turystycznie w terenie
 6. Jak po wymianie amorków auto poszło do góry to geometria jest do roboty. Jeśli wysokość jest ta sama i jest pewność, że kąty się zgadzały przed wymianą to bym nic nie ruszał.
 7. Cześć Przede mną wymiana szyberdachu w Forku SG. Orientuje się ktoś czy mechanizm szyberdachu jest taki sam w przedlifcie i polifcie?
 8. A czy Twoje dystanse mają korekcję kąta pochylenia koła? Jeśli tak to przy 50mm ie powinno być problemu z ustawieniem geometrii na seryjnych śrubach
 9. Nie trzeba, można. Krótsze szybciej się skończą.
 10. Które konkretnie trzeba wymienić? Bo właśnie próbuje to jako laik rozkminić i nie wiem To są podane modele w których występują dłuższe łączniki. Mniejsza tabelka to łączniki przód, nr części 42794, a wieksza tabelka to łączniki na tył, nr części 28439 Ja już mam zamontowany komplet dłuższych z przodu i z tyłu. Jest ok.
 11. Wyprawa ponad 60km po bezdrożach, lasach, polach, koleinach, błotnych i mokrych przeprawach na licie +50/60 obniżone tylne sanki o 27mm, opony Yokohama Geolandar A/T 215/65R16. Jednym słowem wypas Jedno jest pewne, że moje opony nie dają rady. BF TA ko2 w drugim forku zdecydowanie lepiej sobie radziły w błocie niż Yoko. Po takich wyprawach rodzą się nowe pomysły na mody video-1583625317.mp4 video-1583623344.mp4 video-1583623332.mp4
 12. Do forka dluższe łączniki pasują od tych modeli
 13. Felgi oem z Audi a1 16" mają rozstaw 5x100. ET34 lub ET30. Fajna opcja do forka
 14. Świnia na spacerze. Ostatecznie odległości od środka piasty do krawędzi blotnika: przód 46.5cm, tył 49cm.
 15. Jestem pozytywnie zaskoczony komfortem na kybach. Myślałem że będzie bardziej twardo niż na SLS. Można zrobić lift nawet 10cm ale ograniczeniem są kąty na półosiach i na sworzniu wahacza przedniego i też późniejsze problemy z ustawieniem geometrii. Dlatego się stosuje dystanse między budę a belki przód i tył. Przy grubszych dystansach pod belkę trzeba przedłużyć kolumnę kierowniczą, przewód paliwowy, wąż od chłodnicy i chyba jedną łapę od strony grodzi.
 16. Dzisiaj stare wylane SLSy wymieniłem na amorki i sprężyny KYB. Dla próby założyłem moj liftkit 60mm tył i 50mm przod. Wpadły też dłuższe łączniki od imprezy. Nowym elementem układanki są dropboxy z tarnamidu gr. 27mm pod tylną belkę co pozwolilo bezpiecznie podnieść tył o dodatkowe 10mm. W planach jest założenie takich kostek pod przednią belkę ale wiąże się to z przerobieniem wydechu, węża od chłodnicy i mocowania płyty pod silnikiem. Zdjęcia auta z profilu wstawię jak będzie jasno. Stay tuned
 17. u mnie tył pływał jak górne mocowania amortyzatorów były wybite.
 18. Też mnie to czeka w moim forku SG bo zaczęło stukać. Mam namiar na sprawdzony serwis w Słupsku. Tam będę odsyłać swój magiel
 19. Jeżdżę SG z liftem 50 mm od maja zeszłego roku, przejechane ponad 20 tys km i nie ma żadnych wyżej opisanych i innych problemów z napędem i zawieszeniem.
 20. RCP jest fajne. Jadą jednocześnie 3 samochody 6 okrążeń i liczony jest najlepszy czas. Takich przejazdów w ciągu dnia jest 5 czyli jazdy jakieś 25 minut/320zł. Można też indywidualnie poupalać bez pomiaru czasu, wówczas wjazd kosztuje 350zł/1h. W tej formie ODTJ dopuszcza jednocześnie 2 samochody max. Bliżej Łodzi jest Toruń i Bydgoszcz. Jest jeszcze Koszalin. Tutaj chyba jest najtaniej bo godzina jazdy swoim autem kosztuje 50zł bez żadnej kaucji.
 21. Wymieniłem na najtańszy przerywacz z Alle... i kierunki znowu działają
 22. Dokładnie tak jest u mnie. Zastanawiałem się pokiego ktoś to zamontował, ale teraz już wiem. Dzięki zamówiłem jakiś zwykły przerywacz 3 pinowy. Powinno być ok.
 23. Odłączyłem, podłączyłem jeszcze raz i nie zaskoczyło. Tak wygląda tzw. Flasher w moim forku. Wpina się go w 3 pinowe gniazdko a od przodu wchodzą jeszcze dwa kabelki czerwony i czarny. Nigdzie nie ma takich przerywaczy w zamiennikach. Pozostaje serwis?
×
×
 • Create New...