Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

Odkryłem kolejną hmmm jak by to nazwać po ludzku .... nieścisłość w foresterze. Tym razem dotyczy to kół bo według nominału powinny być 215/55R17 a są 225/55/R17

Teoretycznie mi to nie przeszkadza ale w razie kolizji nawet nie z mojej winy to chyba i tak mi przyklepią winę bo auto niezgodne z homologacją bo przekracza 2% 

A jak to wpływa obecnie na nabijanie kilometrów w liczniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem kolejną hmmm jak by to nazwać po ludzku .... nieścisłość w foresterze. Tym razem dotyczy to kół bo według nominału powinny być 215/55R17 a są 225/55/R17
Teoretycznie mi to nie przeszkadza ale w razie kolizji nawet nie z mojej winy to chyba i tak mi przyklepią winę bo auto niezgodne z homologacją bo przekracza 2% 
A jak to wpływa obecnie na nabijanie kilometrów w liczniku ?
Puki co nie żyjemy na szczęście na zachodzie Europy. Bo tam taka sytuacja może by miała miejsce. Ale u nas? Co w takim razie mają powiedzieć ludziska co na co dzień jeżdżą terenówka na 35" kółach. Nie przejmuj się, ciesz się ładna pogodą, u mnie teraz np słońce świeci :)
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, caleczka napisał:

cewka hitachi 22435aa000,co można sprawdzić multimetrem oprócz rezystancji miedzy 1-2,3-4 cylindrem?

wyszło mi ~13kΩ

Pierwotne możesz zmierzyć. Między 1-2 i 2-3 ma być ok 1.5kOhm. Bo taka sama rezystancję jak Ty masz. Zmierzyłem teraz ma sprawnej cewce. Mam na sprzedaż nawiasem pisząc :)

Ale pomiar rezystancji w zasadzie niewiele daje jeśli pojawi się tam wysokie napięcie które jak woda zawsze sobie znajdzie krótsza drogę. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, ewemarkam napisał:

Pierwotne możesz zmierzyć. Między 1-2 i 2-3 ma być ok 1.5kOhm. Bo taka sama rezystancję jak Ty masz. Zmierzyłem teraz ma sprawnej cewce. Mam na sprzedaż nawiasem pisząc :)

Ale pomiar rezystancji w zasadzie niewiele daje jeśli pojawi się tam wysokie napięcie które jak woda zawsze sobie znajdzie krótsza drogę. 

co można jeszcze sprawdzić prostym multimetrem?

Iskra ma kolor pomarańczowy i to mnie martwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co można jeszcze sprawdzić prostym multimetrem?
Iskra ma kolor pomarańczowy i to mnie martwi
Nic więcej. Jedynie możesz wziąść tester izolacji, ale te dostępne dla Kowalskiego są chyba do 1000V. Więc tutaj na niewiele on się zda. Sprawdzałeś to na innej świecy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2021 o 17:52, ewemarkam napisał:

Nic więcej. Jedynie możesz wziąść tester izolacji, ale te dostępne dla Kowalskiego są chyba do 1000V. Więc tutaj na niewiele on się zda. Sprawdzałeś to na innej świecy?

jutro właśnie będę zmieniał przewody to sprawdzę też na innej świecy.Ogólnie w zeszłym roku miałem problem z odpaleniem w jesiennych temperaturach i znowu jest to samo..W lato palił od strzała

Teraz wymieniłem czujnik położenia wałka rozrządu i dalej klops.

Jak zczujnika temp wyjmę wtyczkę przy kręceniu to załączają sie wentylatory,więc wnioskuję że jest dobry?

Edit

Przewody wymienione a świece mają może ze 100km.

Świece mokre od paliwa i średnio wyglądają ale to pewnie przez to,że je zalewa

 

20211109_154752.thumb.jpg.65320f8d68dcdc9ca77226ee7a744163.jpg

Edytowane przez caleczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dalszym ciągu nie mogę się uporać, z brakiem sterowania lusterkami. Poprzedni właściciel mówił, że coś jest z kostkami i nie pasuje z przed lifta do polifta. Już się miałem za zdejmowanie boczków zabierać, żeby to sprawdzić I nagle eureka :excl:. chyba:question:

Forek SG przedlift ma kierunki w błotnikach, a polift w lusterkach? TAK?

A ja mam z jakiegoś powodu lusterka bez kierunków. 

czyli czeka mnie wymiana lusterek? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Xathrin napisał:

w dalszym ciągu nie mogę się uporać, z brakiem sterowania lusterkami. Poprzedni właściciel mówił, że coś jest z kostkami i nie pasuje z przed lifta do polifta. Już się miałem za zdejmowanie boczków zabierać, żeby to sprawdzić I nagle eureka :excl:. chyba:question:

Forek SG przedlift ma kierunki w błotnikach, a polift w lusterkach? TAK?

A ja mam z jakiegoś powodu lusterka bez kierunków. 

czyli czeka mnie wymiana lusterek? 

 

Polift ma w lusterkach. Ale ceny ich sa kosmiczne. może dlatego założył z przedlifta. 

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Xathrin napisał:

w dalszym ciągu nie mogę się uporać, z brakiem sterowania lusterkami. Poprzedni właściciel mówił, że coś jest z kostkami i nie pasuje z przed lifta do polifta. Już się miałem za zdejmowanie boczków zabierać, żeby to sprawdzić I nagle eureka :excl:. chyba:question:

Forek SG przedlift ma kierunki w błotnikach, a polift w lusterkach? TAK?

A ja mam z jakiegoś powodu lusterka bez kierunków. 

czyli czeka mnie wymiana lusterek? 

 

Ale... to gdzie są kierunkowskazy nijak się ma do sterowania lusterkami :ph34r:

Co do kierunków, jak dobrze rozumiem to masz przedlifta, a zatem takie lusterko...

af715c1361b78c45fa20c53b3d131473.thumb.jpg.74f7a7184e61e687ba80ce1b8a360fd4.jpg

 

... jest do przedlifta i jest git :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale... to gdzie są kierunkowskazy nijak się ma do sterowania lusterkami 
Co do kierunków, jak dobrze rozumiem to masz przedlifta, a zatem takie lusterko...
af715c1361b78c45fa20c53b3d131473.thumb.jpg.74f7a7184e61e687ba80ce1b8a360fd4.jpg
 
... jest do przedlifta i jest git 
Tak ale są kostki inne i już gościowi nie pasowały
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Kiwi 4ester napisał:

Co do kierunków, jak dobrze rozumiem to masz przedlifta, a zatem takie lusterko...

no właśnie lusterka mam takie, ale Forek poliftowy

 

10 minut temu, ewemarkam napisał:

Tak ale są kostki inne i już gościowi nie pasowały

I coś takiego właśnie poprzedni właściciel mówił, że piny trzeba by przekładać.

 

czyli jedyne sensowne rozwiązania lusterka od polifta szukać? Nie tylko po to żeby elektryka lusterek działała, ale żeby wszystkie kierunki były? TAK? 

 

PS. Ciekawe jak przegląd przeszedł bez bocznych kierunków? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Xathrin napisał:

no właśnie lusterka mam takie, ale Forek poliftowy

 

I coś takiego właśnie poprzedni właściciel mówił, że piny trzeba by przekładać.

 

czyli jedyne sensowne rozwiązania lusterka od polifta szukać? Nie tylko po to żeby elektryka lusterek działała, ale żeby wszystkie kierunki były? TAK? 

 

PS. Ciekawe jak przegląd przeszedł bez bocznych kierunków? 

Moj forek z USA SG polift też nie ma kierunków w lusterkach, żaden diagnosta nie ma z tym problemów

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie święta planuje pogrzebać przy problemie braku dźwięku niezapiętych pasów po stronie pasażera. Problemu szukać w fotelu (jakiś czujnik ciężaru) czy w mocowaniu pasów pomiędzy fotelami ? Zapewne złotych wtyczek od airbagów nie dotykać pod fotelem a jeśli już to wcześniej odpiąć akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ipsx82 napisał:

W czasie święta planuje pogrzebać przy problemie braku dźwięku niezapiętych pasów po stronie pasażera. Problemu szukać w fotelu (jakiś czujnik ciężaru) czy w mocowaniu pasów pomiędzy fotelami ? Zapewne złotych wtyczek od airbagów nie dotykać pod fotelem a jeśli już to wcześniej odpiąć akumulator.

Ale w Forkach SG chyba nie ma komunikatu dźwiękowego niezapiętych pasów bezp. pasażera z przodu. Przynajmniej w moich dwóch;)

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...