Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

A działa Ci centralny z pilota? Borykam się z podobnym problemem. Sterowanie lusterkami i centralny z pilota mi nie działają. Pewnie coś z przewodami przekombinowałem, albo czegoś nie spiąłem.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Xathrin napisał:

Pacjent: forester SG polift

Diagnoza: nie działa elektryka lusterek

Czy przyczyną może być, że boczki mam z przedlifta i coś nie gra z kostkami?

szyby i drzwi działają ok

Boczki nie mają nic do rzeczy, jeśli nie zmieniałeś lusterek czy sterowania szybami. Sprawdź czy dobrze wpiąłeś kostki do panelu sterowania szybami.

 

47 minut temu, ewemarkam napisał:

Wróć, czyli lądowanie na akumulatorze masz 14.16V? 

Próbniki przyłożone do plusa i minusa akumulatora :), a więc

47 minut temu, ewemarkam napisał:

 to jest dobre ładowanie.

Dzięki :thumbup: 

 

sRP4QEsZ_400x400.jpg.b3d8fb52ad047adb40acd11e86c5dc6a.jpg

 

Nie mniej zawsze lepiej dopytać:)

Edytowane przez Kiwi 4ester
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Xathrin napisał:

Pacjent: forester SG polift

Diagnoza: nie działa elektryka lusterek

Czy przyczyną może być, że boczki mam z przedlifta i coś nie gra z kostkami?

szyby i drzwi działają ok

Zobacz czy masz zasilanie na kostce od lusterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, ewemarkam napisał:

Zobacz czy pojawia się na pinach jak naciskasz przycisk.

ciężko to zmierzyć przy włożonej złącze ale tak, jest napięcie na pinach. tylko nie jestem pewien, czy na pewno dla wszystkich pozycji przełącznika

czy ten przełącznik powinien mieć podświetlenie? bo u mnie nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Xathrin napisał:

ciężko to zmierzyć przy włożonej złącze ale tak, jest napięcie na pinach. tylko nie jestem pewien, czy na pewno dla wszystkich pozycji przełącznika

czy ten przełącznik powinien mieć podświetlenie? bo u mnie nie ma

Przełącznik sterowania lusterkami nie ma podświetlenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, *kamil napisał:

Cześć,

 

które auto ma bardziej przestronne wnętrze - Outback 3 czy Forester SH? Chodzi o przestrzeń dla pasażerów jak i bagażnik.

 

To zależy...

w SH masz wyżej sufit,tylny rząd posiada regulacje pochylenia oparcia, z przodu kierownicę ustawiany w 2 płaszczyznach (co w OBK jest po lifcie)

Linia szyb w bagażniku w foresterze jest wyżej, lepsza widoczność z kabiny.

 

OBK jest za to lepiej wykonany wewnątrz pod każdym względem,jest standardowo lepiej wyciszony i jazda na drogach ekspresowych-autostradach jest znacznie przyjemniejsza. bagażnik jest dłuższy.

 

OBK IV jest jeszcze przyjemniejsza opcją jeśli chodzi o pojemność wnętrza, niestety dopracowanie wnętrza idzie w stronę forestera SH

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, SubaruLPG napisał:

 

To zależy...

w SH masz wyżej sufit,tylny rząd posiada regulacje pochylenia oparcia, z przodu kierownicę ustawiany w 2 płaszczyznach (co w OBK jest po lifcie)

Linia szyb w bagażniku w foresterze jest wyżej, lepsza widoczność z kabiny.

 

OBK jest za to lepiej wykonany wewnątrz pod każdym względem,jest standardowo lepiej wyciszony i jazda na drogach ekspresowych-autostradach jest znacznie przyjemniejsza. bagażnik jest dłuższy.

 

OBK IV jest jeszcze przyjemniejsza opcją jeśli chodzi o pojemność wnętrza, niestety dopracowanie wnętrza idzie w stronę forestera SH

 

Dzięki. Czyli generalnie można by przyjąć, że OBK będzie lepszy na rodzinne wyjazdy 2+2? Autostrady, drogi krajowe i perspektywa zjazdu z asfaltu na drogi szutrowe, leśne, jakiś bardzo delikatny teren. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, *kamil napisał:

Dzięki. Czyli generalnie można by przyjąć, że OBK będzie lepszy na rodzinne wyjazdy 2+2? Autostrady, drogi krajowe i perspektywa zjazdu z asfaltu na drogi szutrowe, leśne, jakiś bardzo delikatny teren. 

Do takich zastosowań szukaj OBK :)

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś montował może nawigację z BRZ w foresterze SG w to górne miejsce co ma daszek ?

Bo po wyglądzie gdzie widać zaokrąglone rogi wydaje się że powinno pasować plug & play 

RADIO-NAVI-NAWIGACJA-TOYOTA-GT86-SUBARU-BRZ

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, ipsx82 napisał:

Czy ktoś montował może nawigację z BRZ w foresterze SG w to górne miejsce co ma daszek ?

Bo po wyglądzie gdzie widać zaokrąglone rogi wydaje się że powinno pasować plug & play 

RADIO-NAVI-NAWIGACJA-TOYOTA-GT86-SUBARU-BRZ

Podaj wymiary szer., wys z brzegu i na środku bo widzę że jest trochę wyżej i głębokość (ile radio z tyłu ma ). Zmierzę u siebie daszek US i wstawię zdjęcie z wymiarami, ale coś mi się wydaje że na szerokość będziesz musiał te radio obciosać (przynajmniej z jednej strony :D) Pozostaje kwestia czy siadzie to na mocowania. Ciężko będzie to sprawdzić po samych wymiarach czy będzie to pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, yaroz napisał:

Podaj wymiary szer., wys z brzegu i na środku bo widzę że jest trochę wyżej i głębokość (ile radio z tyłu ma ). Zmierzę u siebie daszek US i wstawię zdjęcie z wymiarami, ale coś mi się wydaje że na szerokość będziesz musiał te radio obciosać (przynajmniej z jednej strony :D) Pozostaje kwestia czy siadzie to na mocowania. Ciężko będzie to sprawdzić po samych wymiarach czy będzie to pasować.

Niestety wymiarów radia od BRZta nie posiadam  a na aukcjach z tym radiem nikt wymiarów nie podaje bo raczej nikt nie przewiduje montażu w innym aucie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, DoThatShit said:

Ktoś mi powie od czego te wtyczki?(głównie czarna)

Czarna nie była w ogóle podpięta a biała była do dyfra więc domyślam się, że czujnik temperatury(o dziwo po zerwaniu nie wywaliło błędu na desce)

247624893_272528258092849_99583691755625024_n.jpg

Jakby ktoś też się zastanawiał to już wiem.

 Jedna do czujnika, druga to masa i podpięta powinna być do obudowy. Jak jest obwód zamknięty to jest ok. Jak się rozgrzewa to czujnik przerywa i zapala się kontrolka. - info z innego źródła

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, 133699 napisał:

Panowie szybkie pytanie

 

Zdechla półoś w STurbo. Mamy gdzieś luzem półosie z AT ale SG polift ssak. 

 

Powinno to spasować? 

Automat do manuala nie będzie pasować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, 133699 napisał:

Panowie szybkie pytanie

 

Zdechla półoś w STurbo. Mamy gdzieś luzem półosie z AT ale SG polift ssak. 

 

Powinno to spasować? 

Nie będzie, bo w SG masz inaczej mocowane półosie do skrzyni. W SF automat i manual ma takie same półosie.

 

4 minuty temu, pininfarin01 napisał:

Automat do manuala nie będzie pasować

Nieprawda, i w SF i w SG półosie w manualu i automacie są takie same, różnią się tylko między generacjami.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, skwaro napisał:

 

 

Nieprawda, i w SF i w SG półosie w manualu i automacie są takie same, różnią się tylko między generacjami.

Kolega pytał czy z SG AT będzie pasowała do SF MT i napisałem że nie będzie więc to jest prawda.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...