Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Jacek Chodup napisał:

Czy przy wyjeciu półosi z skrzyni biegow powinien wycieknąć olej że skrzyni? Wymieniłem poloske ale nic że skrzyni nie leciało i się teraz zastanawiam czy nie jest go po prostu za mało. 

Jak wymie

 

W dniu 21.11.2021 o 17:58, simak_6 napisał:

Cześć, podeślij foto i cenę

 

W dniu 24.11.2021 o 19:12, Poy napisał:

Cześć, mogę jakieś zdjęcia prosić ? I cena jaka jest ?

Dzięki.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja wymieniałem dwa razy i zawsze troszkę oleju wyciekło. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Różnią się całkowicie wtyczkami. Ponadto do poliftowego licznika musisz dołożyć czujnik temp. otoczenia. 
Techniczne da się to zdrutować, mechanizmy wskaźników będą współpracować z wiązką przedlifta. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś montował w forku SG wideorejestrator i ma patent jak puścić kable w miejscu oznaczonym na zdjęciu? Podsufitka chyba jakoś da radę, słupek i obok konsoli środkowej też ale chwilę pomacałem to miejsce ze zdjęcia i szpary żeby gdzieś tam upychać kabel nie widzę :D 

image.thumb.png.c9ba448dac377d055539b12e7d75d18c.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, matmat napisał:

Witam,

Czy ktoś montował w forku SG wideorejestrator i ma patent jak puścić kable w miejscu oznaczonym na zdjęciu? Podsufitka chyba jakoś da radę, słupek i obok konsoli środkowej też ale chwilę pomacałem to miejsce ze zdjęcia i szpary żeby gdzieś tam upychać kabel nie widzę :D 

image.thumb.png.c9ba448dac377d055539b12e7d75d18c.png

Ściągnij słupek plastikowy i schowek i masz dostęp żeby iść z kablem ku podsufitce

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michał Gdańsk napisał:

Mam wrażenie, że padła mi pompka do spryskiwaczy z przodu (SBD 2009 Forester). Co ciekawe, działa spryskiwacz reflektorów i tylnej szyby, natomiast obie dysze do przedniej szyby nie działają. Nie widzę też by były zapchane? Ktoś może mi wyjaśnić?

bo masz oddzielne pompki od reflektorów, przodu i tyłu. Sprawdź czy działa pompka i czy dochodzi do niej prąd.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dochodzi prad:
Wyciągasz wtyczkę z pompki, podłączasz miernik elektryczny w wyjętą wtyczke. Włączasz manetka spryskiwanie, patrzysz czy wyświetla ci napięcie około 12V.

Czy działa pompka:
Odłączasz wtyczkę od pompki.
Bierzesz dwa przewody i podłączasz po jednym końcu pod amumulator
Drugie końce wtykasz do złącza w pompce z której zdjąłem wtyczkę z auta. Pompka powinna się kręcić/pompować płyn.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już 3 osoba stwierdza że forester za słabo hamuje w stosunku do przyspieszania. W planach mam wymianę wężyków na te w oplocie metalowym. Dodatkowo myślałem nad montażem 4 tłoczka w wrx ale niestety mam zimowki na stalowych 16 a letnie alusy 17 też nie wejdą na 4 tłoczka według danych z tej strony : https://www.subaruforester.org/threads/2018-subaru-oem-wheels-that-fit-the-forester-5x100.19106/ moje 17 to te pierwsze  17x7 +48 offset.

Może zakup 4 tłoczka by miał sens gdybym miał oba komplety felg pasujących a tak poza zakupem zacisku jeszcze zakup felg to już zbyt drogo.

To teraz pytanie czy do seryjnego xt 294 zakupić tarcze nacinane DBA , do tego klocki DS performance i te przewody w oplocie wystarczą  ?

attachment.php?attachmentid=419034&stc=1&d=1499706336

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ipsx82 napisał:

Już 3 osoba stwierdza że forester za słabo hamuje w stosunku do przyspieszania. W planach mam wymianę wężyków na te w oplocie metalowym. Dodatkowo myślałem nad montażem 4 tłoczka w wrx ale niestety mam zimowki na stalowych 16 a letnie alusy 17 też nie wejdą na 4 tłoczka według danych z tej strony : https://www.subaruforester.org/threads/2018-subaru-oem-wheels-that-fit-the-forester-5x100.19106/ moje 17 to te pierwsze  17x7 +48 offset.

Może zakup 4 tłoczka by miał sens gdybym miał oba komplety felg pasujących a tak poza zakupem zacisku jeszcze zakup felg to już zbyt drogo.

To teraz pytanie czy do seryjnego xt 294 zakupić tarcze nacinane DBA , do tego klocki DS performance i te przewody w oplocie wystarczą  ?

attachment.php?attachmentid=419034&stc=1&d=1499706336

Odpuść nacinane tarcze, one Ci nie poprawią hamowania, daj dobre klocki na gładkie tarcze i będzie hamować. Ja osobiście polecam klocki Mintexa 1155, DS Performance są słabe.

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, skwaro napisał:

Odpuść nacinane tarcze, one Ci nie poprawią hamowania, daj dobre klocki na gładkie tarcze i będzie hamować. Ja osobiście polecam klocki Mintexa 1155, DS Performance są słabe.

Te mintexy według opisów lepsze od DS2500 i mają homologację na ulicę ale gdzie je kupić bo na razie tylko w UK znalazłem oczywiscie w specyfikacji 1155 bo zwykłych pełno poniżej 200 zł

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ipsx82 napisał:

Te mintexy według opisów lepsze od DS2500 i mają homologację na ulicę ale gdzie je kupić bo na razie tylko w UK znalazłem oczywiscie w specyfikacji 1155 bo zwykłych pełno poniżej 200 zł

Pizzabrakes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ipsx82 napisał:

Te mintexy według opisów lepsze od DS2500 i mają homologację na ulicę ale gdzie je kupić bo na razie tylko w UK znalazłem

W Pizza Brakes je mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, ipsx82 napisał:

Już 3 osoba stwierdza że forester za słabo hamuje w stosunku do przyspieszania. W planach mam wymianę wężyków na te w oplocie metalowym. Dodatkowo myślałem nad montażem 4 tłoczka w wrx ale niestety mam zimowki na stalowych 16 a letnie alusy 17 też nie wejdą na 4 tłoczka według danych z tej strony : https://www.subaruforester.org/threads/2018-subaru-oem-wheels-that-fit-the-forester-5x100.19106/ moje 17 to te pierwsze  17x7 +48 offset.

Może zakup 4 tłoczka by miał sens gdybym miał oba komplety felg pasujących a tak poza zakupem zacisku jeszcze zakup felg to już zbyt drogo.

To teraz pytanie czy do seryjnego xt 294 zakupić tarcze nacinane DBA , do tego klocki DS performance i te przewody w oplocie wystarczą  ?

attachment.php?attachmentid=419034&stc=1&d=1499706336

Czterotłoczek wchodzi bez problemu pod te felgi ze zdjęcia. Dwutłoczek na tył też, tylko na tył potrzebne są adaptery. Gładkie brembo i klocki Hawk HPS to udany zestaw. Prawie 100tys. km na takim zestawie zrobiłem. Ale ja mało hamuję;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...