Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Kiwi 4ester napisał:

Tu chyba nie ma nigdzie kontrolki świateł mijania tylko jak już niżej napisałeś

 

1 godzinę temu, Kiwi 4ester napisał:

W SG5 też jest ten piktogram świateł przeciwmgielnych. Wsadziłem żarówkę i po włączeniu świateł nie podświetlało się na zegarach tylko właśnie na przycisku. Ciężko stwierdzić co Japończyki mieli na myśli robiąc to w ten sposób, ale tak jest :upside-down-face_1f643-small:

więc łatwo to miejsce przerobić na światła mijania :)

 

38 minut temu, ura_bus napisał:

Czy sugerujesz, że w SG9 po włożeniu tam żarówki pojawi się sygnalizacja włączonych świateł mijania? O ile pamiętam robiłem to onegdaj w swoim SG9 i kontrolka się nie podświetlała więc dalej mam puste to gniazdo.

może nie p&p ale z być może użyciem małej zworki tak. Tak czy siak wykorzystam to miejsce u siebie do świateł mijania. Najpier zweryfikuje, czy po włączemiu halogenów przód nie włączy się tam lampka. Samo wyciąganie licznika u mnie jest bardzo utrudnione bo mam wskaźnik boost lamco na obodowie kolumny kierownicy więc musze luzować jeszcze kolumnę kierownicy i opuścić ją w dół.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jeszcze piktogramy z objaśnieniem, więc brak żarówki odpowiada za kontrolkę halogenów przód

Światła pozycyjne: kiedy ich używać, jaki mają symbol? - Dla kierowców  mfind.pl

no i zbliżenie z licznika

image.png.73a64d28090fa673d4a19e8b90acd5a9.png

więc przeciwmgielne przód. Pewnie nie wykorzystane, bo to była opcja a nie standard a dokładanie żarówek było zbyt skomplikowane i zapewne stąd światełko na przycisku.

Tak czy siak planuje wykorzystać to pole.

Zastanawia mnie dlaczego w sti sg9 na force widać żarówkę, skoro sti nie ma przednich halogenów?

trochę to dziwne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AdaSch napisał:

więc przeciwmgielne przód.

Jednak szkoda, ze nie

Godzinę temu, AdaSch napisał:

do świateł mijania.

 

Godzinę temu, AdaSch napisał:

Tak czy siak planuje wykorzystać to pole.

Pochwal się efektem, wielu może będzie chciało skopiować pomysł.

I dziękuję za te

Godzinę temu, AdaSch napisał:

piktogramy z objaśnieniem

Pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w ASO, 2 żarówki termin 3 dni, pozostałe 2 dwa tygodnie...

Pomysł musi chwile poczekać. Może, wykorzystam czas na rozpracowanie shif a and beep light. Jeszcze jedno wolne pole jest po zerówce kontroli trakcji :) wydaje się proste, zasilanie i sygnał z licznika, miejsce na led jest, i jeszcze ew znalezienie miejsca na potencjometr gdzieś pod deską i viola!

Wysłane z mojego HTC EXODUS 1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, AdaSch napisał:

Byłem w ASO, 2 żarówki termin 3 dni, pozostałe 2 dwa tygodnie...

Pomysł musi chwile poczekać. Może, wykorzystam czas na rozpracowanie shif a and beep light. Jeszcze jedno wolne pole jest po zerówce kontroli trakcji :) wydaje się proste, zasilanie i sygnał z licznika, miejsce na led jest, i jeszcze ew znalezienie miejsca na potencjometr gdzieś pod deską i viola!

Wysłane z mojego HTC EXODUS 1 przy użyciu Tapatalka
 

Będziesz grzebał przy zegarach to mógłbyś filmik zrobić :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kiwi 4ester napisał:

Będziesz grzebał przy zegarach to mógłbyś filmik zrobić 

Tak, jak robię takie mody to robię fotki :)

przegrzebałem temat shift light, i wygląda na banalnie prosty - ciekawe jak tam praktyka :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie pojawił się u mnie mały problem. W czasie jazdy z okolicy lewego przedniego koła słyszę jakby trzaski. Słychać je od razu po ruszeniu zwłaszcza przy wolnej jeździe. Jako że jestem w Chorwacji to jedyne co przyszło mi na myśl to uniesienie koła i pokręcenie. W takim wypadku nic nie słychać. Koło też nie ma wyczuwalnych luzów i kręci się z lekkim oporem ale jakby normalnie. Wydaje mi się , że lekko się grzeje bo po zatrzymaniu również słychać charakterystyczny odgłos stygnącego metalu. W aucie ostatnimi czasy zmieniałem z przodu klocki jednak sprawdzałem je po zrobieniu 600 km i tarcze nie były gorące. Czy te odgłosy to może być zużyte łożysko? Jak to definitywnie sprawdzić w warunkach "polowych". Za tydzień będę miał do zrobienia 1600 km także lepiej dmuchać na zimne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ObywatelX napisał:

odgłos stygnącego metalu

To prędzej stygnięcie osłon wydechu. Możesz przecież ostrożnie sprawdzić koło / felgę po jeździe czy jest zagrzana. Jak tylko ciepła tzn. że trzaski z wydechu.

 

Pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, ObywatelX napisał:

Panowie i Panie pojawił się u mnie mały problem. W czasie jazdy z okolicy lewego przedniego koła słyszę jakby trzaski. Słychać je od razu po ruszeniu zwłaszcza przy wolnej jeździe. Jako że jestem w Chorwacji to jedyne co przyszło mi na myśl to uniesienie koła i pokręcenie. W takim wypadku nic nie słychać. Koło też nie ma wyczuwalnych luzów i kręci się z lekkim oporem ale jakby normalnie. Wydaje mi się , że lekko się grzeje bo po zatrzymaniu również słychać charakterystyczny odgłos stygnącego metalu. W aucie ostatnimi czasy zmieniałem z przodu klocki jednak sprawdzałem je po zrobieniu 600 km i tarcze nie były gorące. Czy te odgłosy to może być zużyte łożysko? Jak to definitywnie sprawdzić w warunkach "polowych". Za tydzień będę miał do zrobienia 1600 km także lepiej dmuchać na zimne.

Sprawdź przy hamowaniu na.piasku czy się ABS włączy, może się usyfił i stąd takie hałasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ura_bus napisał:

To prędzej stygnięcie osłon wydechu. Możesz przecież ostrożnie sprawdzić koło / felgę po jeździe czy jest zagrzana. Jak tylko ciepła tzn. że trzaski z wydechu.

 

Pozdrawiam,

 

Dziś zerknę chociaż wczoraj po przejechaniu 3 km felga już była ciepła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Vercy napisał:

Sprawdź przy hamowaniu na.piasku czy się ABS włączy, może się usyfił i stąd takie hałasy?

Ok zobaczę. Odgłos jest taki jak by w oponie coś było wbite i za każdym obrotem koła szorowało o asfalt. Oczywiście sprawdzałem i nic nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamień koła przednie z tylnym i sprawdź ponownie czy hałas z przodu czy przeniesie się na tył. Wtedy wykluczysz oponę i pozostanie szukania hałasu w mocowaniu hamulca lub zwrotnicy.

 

Ewentualnie podjedź do warsztatu na tej Chorwacji, ceny u nich są na tym samym poziomie co w Polsce i nie ma co się ich bać. Znajomy miał problem z turbo w C-Maxie i ogarnęli mu temat za 40 Euro.

Edytowane przez ipsx82
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sam, bo na forum nie znalazłem - a jak znajdę odpowiedni wątek to też w kleje

uwaga co do pozycji nr 3 to wg mnie wskaźnik biegu w AT

image.thumb.png.911329d8984eb8280dacd1a565913246.png

85066GA100 *3 podświetlenie zegarów
85066GA110 *5 podświetlenie zegarów
85068AE100 *7 podświetlnie (AT)
85068SA000 *4 Funkcje (czerwone)
85068SA010 *5 funkcje (zielone)

Edytowane przez AdaSch
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, AdaSch napisał:

Zrobiłem sam, bo na forum nie znalazłem - a jak znajdę odpowiedni wątek to też w kleje

uwaga co do pozycji nr 3 to wg mnie wskaźnik biegu w AT

image.thumb.png.911329d8984eb8280dacd1a565913246.png

85066GA100 *3 podświetlenie zegarów
85066GA110 *5 podświetlenie zegarów
85068AE100 *7 podświetlnie (AT)
85068SA000 *4 Funkcje (czerwone)
85068SA010 *5 funkcje (zielone)

Nie śledzę wątku, ale jeżeli chodzi o podświetlenie tablicy to tu jest sporo informacji. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa wspomagania?

 

Panowie, moj forek wrocil niedawno z kuracji odmladzajacej/regenerujacej (oleje wszedzie, filtry, wiskoza, zawory, sprzeglo itp) wiec banan z twarzy nie schodzil. Niestety po kilku dniach postoju pod odpaleniu fury slysze jakby wycie lozyska w kabinie. Zwieksza sie wraz ze wzrostem obrotow silnika wiec myslalem, ze to jakies lozysko przy alternatorze ale to nie to. Najbardziej slychac wycie jak silnik jest zimny i mocno ucisza sie jak juz pacjent jest dogrzany. Gdy ruszam kierownica prawo-lewo na masa czasami czuje lekkie terkotaniem i drganiami kierownicy. Rano podjechalem do mechanika (100m od domu), odkrecil na chodzacym korek od zbiorniczka wspomagania a tam piana - ki diabel, czyzby pompa wyzionela ducha? Co ciekawe, po przejechaniu raptem 5km wszystko nagle ucichlo ALE po zdjeciu korka od zbiorniczka na cieplym silniku widze bombelki/falowanie plynu do wspomagania. Wyciekow nie widac, plyn dolany na MAX. 

 

Od czego zaczac? Slynny oring pod zbiorniczkiem i ew. posprawdzac przewody gumowe miedzy pompą a zbiorniczkiem? Dodam tylko, ze czasami czuje nieliniowe dzialanie wspomagania, raz troche ciezej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze kojarzę że ow oring jest między korpusem pompy a tym metalowym dynksem na który wchodzi wąż idący od zbiorniczka? Tuż za nim widać że pompa jest lekko zapocona więc może to wystarczy...

 

Na rozgrzanym silniku widać jak w zbiorniczku robi się mały wir z bombelkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, ipsx82 napisał:

Ma ktoś te dywaniki ? https://sklep.subaru.pl/pl/p/Dywaniki-gumowe-MY05-07/170

Warte zakupu , bo zima za pasem i szkoda welurowych.

Wiem, że nie oryginalne, ale od 5 lat jeżdżę z takimi i też jest dobrze :)

https://www.4mat.com.pl/dywaniki/subaru/forester/forester-ii-2002-2007/gumowe.html

 

Edit

 Jeszcze poszukałem i coś takiego znalazłem. 

 

https://allegro.pl/oferta/subaru-forester-01-08-suv-dywaniki-gumowe-frogum-11003574177

 

 

Edytowane przez Kiwi 4ester
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, artaa napisał:

Mnie jeszcze z froguma zainteresowały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...