Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za propozycje ale rynien do auta kupować nie mam zamiaru :P

 

Ale te za to kozacko wyglądają ktoś ma taki kawior ? https://allegro.pl/oferta/dywaniki-eva-miarowe-do-kazdego-subaru-10126251009

 

Kawior zamówiony będą z haftem o takim :

 

 

3.png

Edytowane przez ipsx82
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2021 o 22:15, ipsx82 napisał:

Dzięki za propozycje ale rynien do auta kupować nie mam zamiaru :P

 

Ale te za to kozacko wyglądają ktoś ma taki kawior ? https://allegro.pl/oferta/dywaniki-eva-miarowe-do-kazdego-subaru-10126251009

 

Kawior zamówiony będą z haftem o takim :

 

 

3.png

Jak już ten kawior dojedzie to koniecznie proszę o zdjęcia :thumbup:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam lekko, centralnie  "przydymiony " , klosz prawej lampy forka sg-przedlift, 2003.  Chciałem tam pogrzebać .:)Jak mocowana jest osłonka na żarówkę -ta co trzyma się odbłyśnika .Da się to zdemontować i potem założyć? może ktoś ma lampę na wierzchu?

Edytowane przez respect
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, respect napisał:

Koledzy, mam lekko, centralnie  "przydymiony " , klosz prawej lampy forka sg-przedlift, 2003.  Chciałem tam pogrzebać .:)Jak mocowana jest osłonka na żarówkę -ta co trzyma się odbłyśnika .Da się to zdemontować i potem założyć? może ktoś ma lampę na wierzchu?

Najlepiej lampę sobie całą wyciągnij i możesz przepłukać wodą destylowaną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Kiwi 4ester napisał:

Najlepiej lampę sobie całą wyciągnij i możesz przepłukać wodą destylowaną :)

A czy przypadkiem do wyjęcia lampy demontaż całego zderzaka ? @respectKup na wszelki wypadek nowe spinki do mocowania zderzaka.

 

Po myciu Rysia okazało  się  że  u mnie szyba przednia od strony kierownicy słabo dolega i przedostaje się  woda. Słaba  uszczelka czy słabo  szyba zamontowana w prowadnicy.

 

 

20210829_164758.jpg

20210829_164824.jpg

20210829_164835.jpg

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, ipsx82 napisał:

A czy przypadkiem do wyjęcia lampy demontaż całego zderzaka ? @respectKup na wszelki wypadek nowe spinki do mocowania zderzaka.

Kolega @respect ma przedlifta. Nie trzeba ściągać zderzaka :OO:

 

22 minuty temu, ipsx82 napisał:

Po myciu Rysia okazało  się  że  u mnie szyba przednia od strony kierownicy słabo dolega i przedostaje się  woda. Słaba  uszczelka czy słabo  szyba zamontowana w prowadnicy.

 

 

20210829_164758.jpg

20210829_164824.jpg

20210829_164835.jpg

Wyregulować docisk szyby. Pewien mędrzec kiedyś powiedział

5l6yuw.jpg.76f65098bac42811ec9d2d559571c7f0.jpg

 

Dzięki Tobie @ipsx82 już wiem o co mu chodziło :D

  • Super! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ipsx82 napisał:

Po myciu Rysia okazało  się  że  u mnie szyba przednia od strony kierownicy słabo dolega i przedostaje się  woda. Słaba  uszczelka czy słabo  szyba zamontowana w prowadnicy.

Spróbuj w uszczelkę wepchać wężyk  z miękkiego tworzywa lub pasek piankowy np. z uszczelki do okien.  Średnica ok 5mm.  (dł. chyba 1 m wystarczy)

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ipsx82 napisał:

 Ktoś wkładał może do SG gdzie nie mam systemów Start-Stop oraz inteligentnego ładowania akumulator typu AGM ma to sens przy bardzo krótkich dystansach (10 km do pracy)

Nie. Raczej nie. Zwykły wystarczy. I tak robisz dłuższe dystanse ode mnie:P poza tym, jak się nie mylę, akumulatory "start stop" są nawet droższe, to nie ma co przepłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ura_bus napisał:

z lektury na roznych forach doczytalem, ze uszczelka ma ok 17,6x2,2mm i takiej szukalem. Stara uszczelka byla lekko sprasowana ale nie byla uszkodzona. Kupilem 5 roznych rozmiarow podobnych oringow do oleju, wymienilem 3 rozne sztuki bo nadal wylo az trafilem chyba idealnie bo pompa ucichla po kilku przekreceniach na maxa prawo-lewo. Niestety przejechalem kilka kilometrow nadal mam piane w zbiorniku mimo, ze pompa juz nie wyje po rozgrzaniu. Po jakim czasie uklad sie odpowietrzyl u Was? U mnie nawet jak pompa juz sie uciszyla (na rozgrzanym silniku) to w zbiorniczku nadal widze wir i bombelki powietrza... Sprobuje jeszcze wymienic plyn na nowy ale czy to pomoze?

Edytowane przez Wally666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, ipsx82 napisał:

Po myciu Rysia okazało  się  że  u mnie szyba przednia od strony kierownicy słabo dolega i przedostaje się  woda. Słaba  uszczelka czy słabo  szyba zamontowana w prowadnicy.

regulacja tego to caaaała procedura - wiem, przeszedłem przez nią po wymianie mechanizmu szyby.

w załączeniu instrukcja

MSA5T0725A162504 front door glass.pdf

  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady , nie wciskałem karchera pomiędzy szybę a uszczelkę a po drugie pozostałe 3 szyby identycznie myłem i nie ciekła woda po wewnętrznej stronie.  Pokombinuje najpierw z tym patentem cienkiej gąbki pod uszczelkę, jak nie zda patentu to czeka mnie rozbieranie drzwi (może przy okazji wygłuszę matami :D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Wally666 napisał:

z lektury na roznych forach doczytalem, ze uszczelka ma ok 17,6x2,2mm i takiej szukalem. Stara uszczelka byla lekko sprasowana ale nie byla uszkodzona. Kupilem 5 roznych rozmiarow podobnych oringow do oleju, wymienilem 3 rozne sztuki bo nadal wylo az trafilem chyba idealnie bo pompa ucichla po kilku przekreceniach na maxa prawo-lewo. Niestety przejechalem kilka kilometrow nadal mam piane w zbiorniku mimo, ze pompa juz nie wyje po rozgrzaniu. Po jakim czasie uklad sie odpowietrzyl u Was? U mnie nawet jak pompa juz sie uciszyla (na rozgrzanym silniku) to w zbiorniczku nadal widze wir i bombelki powietrza... Sprobuje jeszcze wymienic plyn na nowy ale czy to pomoze?

U siebie w firmie mam o-ring o rozmiarze 17,48 x 2,49 w cenie 3 zł sztuka powinien pasować i być lepszy niż originał

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Wally666 napisał:

 Po jakim czasie uklad sie odpowietrzyl u Was? U mnie nawet jak pompa juz sie uciszyla (na rozgrzanym silniku) to w zbiorniczku nadal widze wir i bombelki powietrza... Sprobuje jeszcze wymienic plyn na nowy ale czy to pomoze?

Ja wymieniam co jakieś 12 tys km , ale bez zapowietrzania. Jeśli dawno nie wymieniałeś to wymień.Wiem ,że może potrwać bąbelkowanie. Pokręć kilka razy kierą i potrzymaj chwilkę w skrajnych położeniach, po paru dniach jak nie przejdzie- to może gdzieś wciąga wiatr do środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pininfarin01 napisał:

Jedna jest przed drugim katalizatorem, a gdzie jest pierwsza?

na kolektorze wydechowym przed turbo - ta czyta skład mieszanki w open loop, przy close loop ecu fixuje  zbadane parametry a druga sonda potwierdza tylko bogato czy ubogo - o ile dobrze pamiętam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...