Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Herostrates napisał:

Kontra delikatna tak, operowanie gazem tylko dla wprawionego kierowcy, dla niewyszkolonego zawsze hamulec lub odjęcie gazu. Tak mnie uczono w SJS.

Po rowach i krzakach bieleją kości tych, co w panice ujęli gaz w BMW lub jakimś czterołapie (panie, idzie jak po szynach! trzyma się jak przyklejony!) w szybkim ośnieżonym łuku. Albo tych co ćwiczyli wielokrotnie na parkingu, doszli do wniosku że już potrafią wyprowadzić auto z poślizgu a rozpędziwszy się do prędkości rzędu 90kmh depczą hebel bo orientują się że jest za szybko;).

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, buc niskopienny napisał:

Po rowach i krzakach bieleją kości tych, co w panice ujęli gaz w BMW lub jakimś czterołapie (panie, idzie jak po szynach! trzyma się jak przyklejony!) w szybkim ośnieżonym łuku. Albo tych co ćwiczyli wielokrotnie na parkingu, doszli do wniosku że już potrafią wyprowadzić auto z poślizgu a rozpędziwszy się do prędkości rzędu 90kmh depczą hebel bo orientują się że jest za szybko;).

Ale ja mówię o prędkości 15 km/h przy wyjeździe z ronda. Co wtedy robić, jak rzuca autem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michał Gdańsk napisał:

Ale ja mówię o prędkości 15 km/h przy wyjeździe z ronda. Co wtedy robić, jak rzuca autem?

 

To co napisałem wcześniej, choć przy 15 kmh nawet hamowanie jest ok:) Może dobre zimówki?

 

Podsumuję:

 

-zadek odkleja się od założonego toru jazdy (opcja niegroźna bo utrzymujesz auto w zakręcie dopóki nie depczesz hebla) - wymagana tylko kontra i operowanie gazem

 

-ryjek się odkleja (opcja be bo możesz skończyć na drzewie) - wymagane prostowanie kół i zdjęcie nogi z gazu lub hamowanie aby przywrócić sterowność bo opuszczasz tor jazdy

 

I najważniejsze to nauka. Jesteś z Gdańska? Autodrom Pomorze bierze 400PLN/h za jazdę po torze z instruktorem. Teraz warunki masz idealne. Dziś masz tam trochę śniegu.

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wymieniał w foresterze SJ antenę radiową na płetwę rekina ? w sumie nie mam szyberdachu w forku więc dojście powinno być łatwiejsze tylko o ile i czy nie pogorszy to odbioru...
I czy ktoś bawił się w zakup świateł LED z alliexpress tych co wchodzą w te czarne zaślepki w przednim zderzaku - opcja którą znalazłem ma 3 opcje świecenia (biała do jazdy dziennej, żółta jako kierunek + niebieska do jazdy przy włączonych światłach mijania) -> ciekawy patent ale poza zdjęciami z ali nic nie widziałem w necie takiego :-) 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć. Ktoś kiedyś wrzucał jak naprawił górną cześć trójkąta przy szybie. Robił to bodajże łatką do dętek. Nie mogę odgrzebać. Może ktoś pomoże? 

Nie ukrywam próbowałem w ten sposób ale pewnie coś zrobiłem źle.

 

Ok jak już napisalem posta to znalazłe w grafice google....

@rydzadaoraz @rederyk to zrobili.

Edytowane przez ewemarkam
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ewemarkam napisał:

Nie mogę znaleźć. Ktoś kiedyś wrzucał jak naprawił górną cześć trójkąta przy szybie. Robił to bodajże łatką do dętek. Nie mogę odgrzebać. Może ktoś pomoże? 

Nie ukrywam próbowałem w ten sposób ale pewnie coś zrobiłem źle.

 

Ok jak już napisalem posta to znalazłe w grafice google....

@rydzadaoraz @rederyk to zrobili.

Get RID of the Wind Noise in your Subaru - YouTube 

Miałem już to dawno robić, ale jakoś nie było nigdy czasu z tym, że ja kupiłem klej do wklejania szyb samochodowych za ok 25zł, jest czarny i mocny sam w sobie i elastyczny zarazem, miałem w planach robienie klejem Stormsure ale słabszy i przeźroczysty.

Edytowane przez yaroz
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, falente napisał:

LS się leje do dyfra który ma LSD (do tyłu w forkach)

O ile zmieniłeś dyfer na płytkę bo do wiskozy lejesz zwykły, wiskoza jest hermetycznie zamknięta i ma własny olej.

Edytowane przez skwaro
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sprawa. Generalnie miejsca w lampach zaznaczone strzałkami (czerwone najniższe) to są światła przeciwmgielne z czego świeci się tylko lewe.

1407799771_20210126_2152292.thumb.jpg.3d4cd00eda23ead7acde8d7c0c7016f6.jpg

 

Natomiast widziałem dzisiaj forka przedlifta i miał zrobione, że świeciły się jako postojówki razem z górnymi (tylko górne robiły też za stopa). Teraz moje pytanie. Czy to jest kwestia dorobienia kilku kabelków z dołożeniem gniazd na żarówki? Czy do przeciwmgielnego występują żarówki dwużarnikowe z czego jedno to postojówka, a drugie na światło przeciwmgielne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam że forek miał jakieś zwarcia lub druciarsko porobione kostki jak to się często widzi w różnych autach - ktoś jedzie z pomarańczowymi postojówkami, hamuje zapalają się białe, wrzuca kierunkowskaz przygasają pomarańczowe a miga stop...:krecka_dostal:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sprawa. Generalnie miejsca w lampach zaznaczone strzałkami (czerwone najniższe) to są światła przeciwmgielne z czego świeci się tylko lewe.
1407799771_20210126_2152292.thumb.jpg.3d4cd00eda23ead7acde8d7c0c7016f6.jpg
 
Natomiast widziałem dzisiaj forka przedlifta i miał zrobione, że świeciły się jako postojówki razem z górnymi (tylko górne robiły też za stopa). Teraz moje pytanie. Czy to jest kwestia dorobienia kilku kabelków z dołożeniem gniazd na żarówki? Czy do przeciwmgielnego występują żarówki dwużarnikowe z czego jedno to postojówka, a drugie na światło przeciwmgielne?
Widziałem kilka razy coś w tym stylu, chyba usa tak mają.
W przeciwmgielnym jest odblask lustro, nawet jak wsadzisz 5W jako pozycję będzie świeciło dużo jaśniej od reszty.
To tylko domysły

Taptane Tapatalkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, koziolek napisał:

Widziałem kilka razy coś w tym stylu, chyba usa tak mają.
W przeciwmgielnym jest odblask lustro, nawet jak wsadzisz 5W jako pozycję będzie świeciło dużo jaśniej od reszty.
To tylko domysłyemoji6.png

Taptane Tapatalkiem
 

U tego co widziałem to wszystkie 4 równo, tak samo się świeciły. Generalnie zdaję sobie sprawę, że ktoś tu chyba przekombinował, bo gdzie w osobówce dawać 4 postojówki? :upside-down-face_1f643-small: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś podpowie, w które bezpieczniki się wpiąć, żeby to ustrojstwo (adapter zasilania wideorejestratora) działało dobrze?

Czerwony - ACC, żółty - plus

Ktoś ma u siebie takie, czy może inny adapter polecacie.

20210127_132715(1).jpg

20210127_134943(1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...