Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, .Misza. napisał:

że jak TU się miga, to Ty płacisz.

Ale jak robi bezgotówkowo to przeważnie ten warsztat daje auto zastępcze i to warsztat potem sobie jeszcze chyba wlicza w koszt naprawy i ubezpieczalnia wypłaci to chyba warsztatowi, czy może się mylę? Tak przynajmniej jest to u mnie u lakiernika, o którym wcześniej pisałem, zostawiam u niego auto do roboty i dostaję u niego zastępcze i nie interesuje mnie nic tylko wlanie do niego benzyny tyle ile dostałem podczas odbioru w.momwnxie zwrotu, a czasami nawet na to nie patrzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś szkodę, jakaś kobieta cofnęła i uszkodzony miałem tylny błotnik. Generalnie rzeczoznawca, wziął miernik, sprawdził i na tym elemencie było trochę szpachli. Wiadomo robione były błotniki już. I w tym momencie nie dostałem 100 za ten element tylko 75% w tym momencie musiałbym dopłacić do szkody. Taka informację dostałem w jednym ASO. Byłem wtedy młody itd. więc wziąłem kasę i zrobiłem u znajomego blacharza/lakiernka. Dlatego pytam czy było wszystko ok. I co jest na papierze z ubezpieczalni? Czy za uszkodzone elementy jest pełna kwota? Dlatego też może podjechać najpierw do jakiegoś likwidatora szkód?

Nie mniej jednak może warto skorzystać z jakiejś firmy która specjalizuje się w odzyskiwaniu zaniżonego odszkodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym uważał z takimi radami. W umowach cesji często są zapisy, że jak TU się miga, to Ty płacisz. Ty cedujesz na warsztat odszkodowani i jednocześnie robisz z nich swojego pełnomocnika. Z reguły warsztaty radzą sobie z firmami ale zostawiają sobie furtkę.
Masz rację, ja nie siedzę w ubezpieczeniach, z własnego doświadczenia wiem że ubezpieczyciel z OC zawsze będzie udawał że szkoda jest mała albo auto stare i już popsute i generalnie naprawisz śrubokrętem. Miałem 2 szkody aut w leasingu gdzie głupie obcierki kosztowały 5-6 tyś każda z ASO, jak mi ktoś natomiast przetarł w tym aucie zderzak to wypłacili 1200 zł i wymagali podpisania oświadczenia że nie będę miał więcej roszczeń z tytułu tej szkody.
Jeszcze w zamierzchłych czasach na studiach wjechal mi w kuper mojego białego Fiata Sieny kierowca. Dostałem jakieś tam niskie odszkodowanie, wstawiłem auto do ASO, ładnie mi to naprawili i powiedzieli że resztę kasy sciagną sobie z ubezpieczyciela a ja mam dalej kobiety odstraszać Fiatem

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie, dzwonie w Poniedziałek do ASO i pogadam. Jeśli się podejmą dobrze, jeśli nie to za te 2K nawet lamp używanych nie kupię. No może DEPO ale każdy je odradza, a grill i zderzak to juz na własny rachunek, absorber tylko nowka ori. Więc przy Forku, warto będzie samemu odłożyć kilka K i zrobić to porządnie. 

W ramach anegdoty powiem ze właścicielka auta sprawcy zaproponowała mi 200pln no bo przecież nic się nie stało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, arkitekt napisał:

YAROZ,

ubezpieczyciel sprawcy szkody parkingowej, za uszkodzone dwie lampy, zderzak, absorber, oraz oba grille zaproponował mi 2K brutto.

 

Jak chcesz naprawic auto to jedz do warsztatu co bieze cesje i ktory walczy z ubezpieczalniami. Naprawia ci to bez problemu bez doplat z Twojej strony.

 

Jesli sie zmiescisz samemu ponizej 2k i chcesz to robic to rob. A pozniej sprzedaj wierzytelność  sa firmy co to skupuja i ci doplaca z 800zl moze. Jak sie bedzie oplacac im. 

 

Jak masz dostep do faktur ze ci ktos wystawi na graty to bierz faktury w sensie faktura na graty za 4000PLN a ty kupujesz uzywki za 1000PLN oplacasz koszty koledze za faktury +jakis gratis. Reszta ci w kieszeni zostaje. 

 

Masz fakture i naprawione auto to ubezpieczyciel ci uzna koszt jesli jest rynkowy ale tez nie wiadomo czy aby na pewno niebwymysla amortyzacji hakiejs. Jak odrzuca ci wyplate a masz faktury i auto zrobione to do sadu idziesz. I wygrywasz bez problemu ale ubezpieczyciel moze sorawe orzedluzac dluuuugo.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje założyć opony terenowe do forestera SG. Obecnie mam felgi 16' et 35. Planuje założyć 15' stalowe czy felgi od audi a1 z et 29 nie będą wystawały poza nadkole? Może ktoś już próbował?
Będzie ok, dużo ludzi zakłada te felgi, ja mam oryginalne 15stki ET 48 plus dystans 20mm.

Taptane Tapatalkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regulacja zaworów w 2.0 SH rok 2008 , przebieg 245000km - robić  przed czy po założeniu nowej instalacji LPG ? Czy to nie ma znaczenia kiedy?  . Stara jest AG SGI - nie wiem co i kiedy było tam regulowane, auto kupione na świeżo, buja na wolnych obrotach, m.in. dlatego zmieniam całą instalację, tzn górę, bo zbiornik ma homologację świeżo zrobioną w PL. Przy okazji jakiś magik od takiej regulacji Poznań/okolice?

Edytowane przez Valdes73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Valdes73 napisał:

regulacja zaworów w 2.0 SH rok 2008 , przebieg 245000km - robić  przed czy po założeniu nowej instalacji LPG ? Czy to nie ma znaczenia kiedy?  . Stara jest AG SGI - nie wiem co i kiedy było tam regulowane, auto kupione na świeżo, buja na wolnych obrotach, m.in. dlatego zmieniam całą instalację, tzn górę, bo zbiornik ma homologację świeżo zrobioną w PL. Przy okazji jakiś magik od takiej regulacji Poznań/okolice?

 

Przed, bo po regulacji i tak musiałbyś regulować LPG, a tak to już od razu będzie wyregulowana instalacja pod ustawione zawory.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, B-52 napisał:

Czy ktoś może podpowiedzieć, czy na fotelu pasażera można ustawić fotelik? Tzn. ogólnie oczywiście tak, ale konieczna jest dezaktywacja poduszki. Czy to się da? Jak to zrobić?
Będę zobowiązany za radę.

Jakie auto? Powinno być wejście na kluczyk ze stacyjki lub podobne np w schowku i naklejka airbag off. Nie masz czegoś takiego?

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, aplam13 napisał:

Szybkie pytanie czy warto zakładać sprężyny Ironman, znalazłem używany komplet z amorkami tył kyb i przód Ori?

 

Masz gaz w Forku, więc warto moim zdaniem, wtedy gdy kufer siada przy wyjazdach wakacyjnych i pełnym obciążeniu. Na pusto, będzie wyraźnie twardszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam z przodu serie, z tyłu Ironman. Siedzi wyżej tył, jeśli zmierzymy wysokość od ziemi do progu. Przód miękko przejeżdża przez śpiącego policjanta, tył trochę inaczej, tak mniej miękko :). Ale pewnie jakbym miał tam coś więcej niż koło i butla LPG to by było lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, B-52 napisał:

Czy ktoś może podpowiedzieć, czy na fotelu pasażera można ustawić fotelik? Tzn. ogólnie oczywiście tak, ale konieczna jest dezaktywacja poduszki. Czy to się da? Jak to zrobić?
Będę zobowiązany za radę.

 

W Forku nie ma opcji dezaktywacji poduszki. Chyba w żadnym modelu Subaru nie ma takiej możliwości.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2021 o 08:24, markos007 napisał:

wydaje mi się, że nie masz racji ale niech ktoś potwierdzi ;)

 

Być może nie mam. Piszę na podstawie moich doświadczeń z kilkoma modelami które miałem:

 

- Forester MY2007

- Legacy MY2008

- Outback MY 2012

- Outback MY 2015

- Forester MY2014

- Forester MY2017

- XV MY2018

 

W żadnym z tych samochodów producent nie dawał możliwości wyłączenia poduszki powietrznej pasażera za pomocą dedykowanego "interfejsu". Pewnie można wyłączyć inaczej ale to już raczej działania z kategorii "druciarstwo".

 

Przyznaję - jak jest w nowych modelach - nie wiem. @B-52 pytał o MY2015 i moim skromnym zdaniem nie ma takiej możliwości.

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...