Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, st981777 napisał:

Żółty pod radio, czerwony pod zapalniczkę, nie jest to co prawda acc tylko pierwsza pozycja kluczyka, ale w razie awarii nie uszkodzi ważnych obwodów.

Tyle, że wtedy notabene nie będę miał trybu parkingowego na kamerce, a skoro mam opcję to wolę mieć.

 

Godzinę temu, ewemarkam napisał:

Tylko żeby dobrze wpiąć w bezpieczniki. Tzn odpowiednią stroną.

O których bezpiecznikach mówisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawel.wro napisał:

Jak chcesz by kamerka cały czas była zasilana, to pod stały + 

Rozumiem, że kamerka załacza sie tylko podczas incydentu w trybie parkingowym? Moze ciekawszą opcją byłby powerbank, a podczas jazdy ładowanie z zapalniczki. 

Jest do wyboru G-sensor albo timelapse. Niby przy 11,6 ma odciąć dopływ prądu, żeby aku się nie wyczerpał, tylko pytanie czy to nie za mało mimo wszystko. Powerbank raczej odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwony kabel jest pod ACC tyle, że w Forku nie widzę takowego bezpiecznika czyli pewnie gdzieś w przewód od radia trza by się wpiąć. Plus bym znalazł na którymś bezpieczniku, a masa to masa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O których bezpiecznikach mówisz?
Pisze o kablach które masz na końcu swojego przewodu. Kończą się jakby gniazdem bezpiecznikowym. Musisz je dobrze, dobra strona wpiąć tak aby obwód był zabezpieczony. Po krótce. Jak wyjmiesz bezpiecznik w skrzynce to napięcie będzie tylko po jednej stronie w gnieździe. To gniazdo na końcu swojego przewodu wspinasz tak aby przewód który z niego wychodzi był po stronie gdzie nie ma napięcia w gnieździe w skrzynce bezpiecznikowej. Nie umiem tego inaczej opisac. Przydałby się rysunek :)
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kiwi 4ester napisał:

Tyle, że wtedy notabene nie będę miał trybu parkingowego na kamerce, a skoro mam opcję to wolę mieć.

Radio z tego co pamiętam ma zasilanie cały czas (battery +) po kluczyku jest wzbudzenie. Zapalniczkę masz na 1szej pozycji kluczyka zamiast acc. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11.6V to jest rozładowany akumulator. A notoryczne doprowadzanie do rozładowania skutecznie pozbawi go pojemności. 

Podsyłam schemat kostki iso w radiu gdzie moglbys się podpiąć

 

Czyli: ACC - 4.pin

B+ 7. pin

GND 8. pin

Kostka-ISO-schemat-mini.jpg

Edytowane przez Pawel.wro
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Pawel.wro napisał:

11.6V to jest rozładowany akumulator. A notoryczne doprowadzanie do rozładowania skutecznie pozbawi go pojemności. 

 

Czyli lepiej by było inny adapter, żeby odcięło (dajmy na to) przy 12V np. Takie coś

https://www.wideorejestratory24.pl/adapter-zasilania-viofo-hardwire-kit?gclid=CjwKCAiAu8SABhAxEiwAsodSZNE_i-7IMtltdF6ZYvtxsDQ2wnl9bQFUgS1qVhDfduITAzFxQt7g8BoCgrEQAvD_BwE

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ewemarkam napisał:

No lepsze. Tylko ja bym dał 12.2V.

No i git. Tak właśnie zrobię :thumbup: Jeszcze po tej nocy z ciekawości sprawdzę aku jak znosi nockę z zimnem i będę mógł dobrze ustawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kiwi 4ester napisał:

Jest do wyboru G-sensor albo timelapse. Niby przy 11,6 ma odciąć dopływ prądu, żeby aku się nie wyczerpał, tylko pytanie czy to nie za mało mimo wszystko. Powerbank raczej odpada.

 

Ja tak miałem i do odpalenia było za mało. Na razie zrezygnowałem z trybu parkingowego.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, LosioDriver napisał:

 

Ja tak miałem i do odpalenia było za mało. Na razie zrezygnowałem z trybu parkingowego.

Masz może w planie inne rozwiązanie, żeby Ci działał też na trybie parkingowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, LosioDriver napisał:

Jest do wyboru G-sensor

 

4 godziny temu, LosioDriver napisał:

Ja tak miałem i do odpalenia było za mało.

Wszystko zależy od poboru prądu, pojemności i kondycji akumulatora, oraz eksploatacji samego samochodu.

Najlepiej było by zmierzyć pobór prądu samego urządzenia. Przy zdrowym akumulatorze 45Ah, a możemy założyć, że macie większe, pobór prądu na poziomie 1A, przy codziennym eksploatowaniu nie powinien doprowadzić do problemu z rozruchem. Co innego jeżeli auto codziennie nie jest odpalane, albo pokonuje krótkie odcinki i nie zdąża doładować aku. 12.2V to jest limit dla sprawnego akumulatora, jeżeli coś baterii dolega, to i przy 12.2V nie odpali.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś podpowie, w które bezpieczniki się wpiąć, żeby to ustrojstwo (adapter zasilania wideorejestratora) działało dobrze?
Czerwony - ACC, żółty - plus
Ktoś ma u siebie takie, czy może inny adapter polecacie.
20210127_132715(1).thumb.jpg.d5b346383583d5699eb2531a223ae45e.jpg
20210127_134943(1).thumb.jpg.0a6c28ddee38dad3c0d69d21322e04d7.jpg
Zerknij tutaj, może ci to pomoże:

https://forum.subaru.pl/index.php?/topic/108875-Norweski-Pacjent-2.0X#entry2921508
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Norweski_Pacjent napisał:

Poczytałem - elegancko zrobione z tym, że u Ciebie poszły dwa przewody (plus i minus), a u mnie jeszcze jest na ACC, więc chyba zrobię to tak, że "wmodeluje się" w kabelki idące do radia, bo tam wszystkie są obok siebie, dorzucę kostkę 3 pinową w razie jakiś akcji dostępowych. Domówiłem sobie inny adapter z możliwością ustawienia, w którym momencie ma odciąć prąd do kamerki, żeby aku miał siły na rozruch. Teraz ustawię na 12,2 a jak się zrobi cieplej to sobie przestawię na 12 i też powinno być dobrze :)

 

https://allegro.pl/oferta/viofo-adapter-zasilania-zaplon-acc-12-24v-miniusb-8150667355?snapshot=MjAyMS0wMS0yN1QyMTo1ODo0NS40MjNaO2J1eWVyOzViZTVhNjcwOGM2OGRmMjUyYWZjOGFhMjdhM2FlNTc3NTk0NGQwMjBmMDhmZjE5OWRjMTAxYjQ2YTgyNWE3MDE%3D


Wczoraj auto stało praktycznie cały dzień. Nie było jakiegoś mega mrozu, ale dziś sprawdziłem V i było 12,4-12,53. Tak więc aku mam zdrowy i szkoda byłoby mi go zarżnąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kiwi 4ester napisał:

Masz może w planie inne rozwiązanie, żeby Ci działał też na trybie parkingowym?

Tak i nie - na pewno na początek muszę zmienić akumulator bo jest nienajnowszy.

Miałem gdzieś pomierzone pobory prądu. Kamerka brała mi chyba 0.45A.

Na następny dzień odpalałem bez problemu.

Po dwóch dniach kamerka już wyłączona, a już rozrusznik nie zaskakiwał. Natomiast akumulator nie był wyładowany o końca - elektronika działała.

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w sumie moja pierwsza zima z kamerką podłączoną w trybie ciągłym. Przez ostatnie kilka tygodni mamy tu siarczyste mrozy po -12°C i jeszcze nic złego się nie wydarzyło. Aku z 2018r. Przy odpalaniu widzę wyraźną różnicę między ciepłymi nocami, a mrozami. Forek ciężko odpala i chyba czas podładować nieco aku prostownikiem. Dziś rano kamerka zaalarmowała o niskim poziomie napięcia (!) - mai70pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to rozkminiłem. Za moją prośbą i z pomocą @LosioDriver wepnę się do kostki radia

Screenshot_20210129-182031.thumb.png.d3973c9f23d1e7d3d33e22440f25d89f.png

 

A - stały plus (do podtrzymania pamięci radia)

K - ACC

J - uziemieniem

 

Po drodze do adaptera będzie kostka 3pin, a na plusie i ACC do adaptera dam po drodze bezpieczniki i to powinno załatwić sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ewemarkam napisał:

Szczerze to nie musisz dawać bezpieczników. Obwód radia jest zabezpieczony. Wiem że powinno się, ale nie jest to konieczne.

Na radio jest osobny bezpiecznik?

 

EDit

No jest 15A :D

 

Edytowane przez Kiwi 4ester
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...