Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, rutra80 napisał:

@LosioDriver pewny jesteś że przy nawiewie na szybę włącza się obieg wewnętrzny? Mi się wydawało że się właśnie wyłącza, choć głowy sobie nie dam uciąć póki nie sprawdzę...

Jestem pewien.

 

Taki byłem pewien, a źle powiedziałem :D Przełącza się automatycznie na zewnętrzny.

Edytowane przez LosioDriver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, rutra80 napisał:

To ktoś z nas ma coś zepsute :D

 

Znowu pomieszałem :D Jakoś mi słabo idzie w te przyciski :)Obieg wchodzi na "zewnątrz", sprawdziłem teraz.

 

@ewemarkam to by znaczyło, że moja klimatyzacja się włącza na obiegu zewnętrznym powietrza (chyba, że w zimie automat działa inaczej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Norweski_Pacjent napisał:

Forester SG polift. Jaki jest rozmiar filtru powietrza (nie kabinowego)? Ewentualnie numer OEM?

Ja u siebie montuje od jakiegoś czasu knecht LX 307 Długość [mm] - 281, Szerokość [mm]- 168, Wysokość [mm] - 34;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, skwaro napisał:
19 godzin temu, Vercy napisał:
Zakładał ktoś z was fotele inne niż Ori?

Tak, miałem fotele z WRXa GC8 w zielonym SF5, wszystko p&p a fotele o niebo lepsze.

Raczej myślałem o poza Subaru, te to foteliki dla krasnali :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, ewemarkam napisał:

Szybkie pytanie, żeby wyciszyć drzwi należy najlepiej wsadzić uszczelkę typu "D". Ale w którym miejsce.
Zielona czy czerwona strzałka?d458bd883dfce4a27c327e191a908baa.jpg

Zielona

Uszczelka D 10x12mm :)

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pan Dziedzic napisał:

Koledzy, od czego ta nie podpięta wtyczka ? ( fotel kierowcy ) 

Grzanie foteli i poduchy podpięte.

Forester sf. 

 

94E81ABA-3A70-4A19-8ED8-745E2FB752C3.jpeg

Może czujnik pasów?

 

4 godziny temu, Norweski_Pacjent napisał:

Dzięki! W takim razie wypróbuje ten emoji6.png

Nie ma sprawy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Norweski_Pacjent napisał:
1 godzinę temu, Pan Dziedzic napisał:
Koledzy, od czego ta nie podpięta wtyczka ? ( fotel kierowcy ) 
Grzanie foteli i poduchy podpięte.
Forester sf. 
 
94E81ABA-3A70-4A19-8ED8-745E2FB752C3.thumb.jpeg.3b7322a931f632017409e6a27cb5e2fe.jpeg

Subwoofer raczej.

Fakt, też prawda;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! :) tylko bez ywodów i wymądrzania się... chcę zaaplikować płukanką przed wymiana do swojego forka. Mam kupioną Millersa. od wymiany do wymiany zaczyna mu sie powiększac apetyt na olej (LM 10w60) i wiem, że czeka mnie remont. Pytanie sprowadza sie do tego czy zmniejszy sie jakos pobor oliwy po zastopsowaniu plukanki? dodam,  ze olej nawet zaraz po wymianie jak sprawdzam bagnet to na dnie jest czarny wiec podejrzewam, ze nagaru jest sporo...

i czy przed planowanym remontem jazda jest bezp[ieczna jesli kontroluje stan?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Artur Wróbel napisał:

Cześć! :) tylko bez ywodów i wymądrzania się... chcę zaaplikować płukanką przed wymiana do swojego forka. Mam kupioną Millersa. od wymiany do wymiany zaczyna mu sie powiększac apetyt na olej (LM 10w60) i wiem, że czeka mnie remont. Pytanie sprowadza sie do tego czy zmniejszy sie jakos pobor oliwy po zastopsowaniu plukanki? dodam,  ze olej nawet zaraz po wymianie jak sprawdzam bagnet to na dnie jest czarny wiec podejrzewam, ze nagaru jest sporo...

i czy przed planowanym remontem jazda jest bezp[ieczna jesli kontroluje stan?

 

W moim wypadku płukanka nic nie zmieniła jeśli chodzi o pobór oleju. Obecnie Wciągam 0,8l / 1000km więc już dużo.

Jeśli kontrolujesz stan oleju to nic się nie stanie :) Stanie się tylko jak go zabraknie hehe

A ile Ty go tak dolewasz na ile km ? Bo jak 1l na 10.000km (co wymiana) to śpij spokojnie i nie planuj żadnego remontu. Jeśli jest to 1l / 1000km to już gorzej..... i masz prawo się martwić.

Edytowane przez klev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił tak:

- płukanka

- zmiana oleju i filtra

- dolej motor-life.

 

Zobacz czy to coś poprawi (choć wątpię) i tucz świnkę-skarbonke B) 

 

Niestety nastaw się na min. 6500zl na taki mini remont olejowy, a jak chcesz zrobić to zgodnie ze sztuką to 8500 w górę :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ewemarkam napisał:

Szybkie pytanie, żeby wyciszyć drzwi należy najlepiej wsadzić uszczelkę typu "D". Ale w którym miejsce.

zielona, ale daj pełną E lub piankową. D niewiele wypracujesz, guma uszczelki jest mocniejsza niż pianka.

Pod czerwoną strzałkę można dać sznur EPDM żeby 'wyciągnąć' doszczelnienie krawędzi szyby na zewnątrz.

 

4 godziny temu, Artur Wróbel napisał:

Pytanie sprowadza sie do tego czy zmniejszy sie jakos pobor oliwy po zastopsowaniu plukanki? dodam,  ze olej nawet zaraz po wymianie jak sprawdzam bagnet to na dnie jest czarny wiec podejrzewam, ze nagaru jest sporo...

nie ma jednoznacznej odpowiedzi czy płukanka pomoże czy nie, ale przy takim poborze nie zaszkodzi. Z tego co piszesz masz sporo szlamu w oleju więc jest spora szansa, że pierścienie też są nim sklejone. Jak masz jeszcze trochę (2-3kkm) do wymiany to kup i wlej AR2300 i potem przy wymianie tego Millersa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...