Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, K0 MAR napisał:

Ja używam takiego jak na zdjęciu. Po myciu psikam na szmatkę, nacieram plastiki, przecieram mikrofibrą, czasami raz jeszcze spłukuję i nic się nie klei.

Dzięki wielkie!

Ciekawy jestem jak to zadziała na metalowe zderzaki i progi, które są pomalowane matową farbą proszkowo. Jak były nowe/nieużywane miały głęboką czerń, teraz po błocku poszarzały, są mniej czarne.... Sprawdzę ;):)

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak się to zachowa na proszku :/ Może żebyś nie marnował kasy to znajdź chwilkę i się potkamy, żeby spróbować. Chociaż ja tego używam na wszelkie piski, skrzypienia, do plastików zewnętrznych, do smarowania prowadnic szyberdachu, itp., więc raczej się nie zmarnuje :)

Podejrzewam, że na proszek można by spróbować Owatrol Polytrol. To środek do regeneracji powłok i teoretycznie zawiera cząstki "odżywiające" pigmenty farb. Ale ja nigdy nie próbowałem, bo to raczej do odnawiania starych plastików i innych sztucznych powłok. Ale jeśli działa nawet na kamień, to...

http://www.owatrol-polska.com/pl/polytrol_przywraca_kolor_i_polysk,97.html

Edytowane przez K0 MAR
literówka
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś przez przypadek, zakupiłem środek do konserwacji/nabłyszczania opon z firmy Tenzi.Jestem pod mocnym wrażeniem działania nie tylko na gumę, ale i plastiki zewnętrzne.Od zakupu samochodu, czyli minęło 4 lata tylne ramię wycieraczki było pokryte białym nalotem i popękane od słońca.Po pierwszym nałożeniu za pomocą gąbki wygląda jak nowe.Drugi przypadek dotyczył zdobycznej nakładki na tylny zderzak.Całkowicie wyblakła od słońca, praktycznie pokryta białym nalotem.Po nałożeniu gąbką zrobiła się bardzo elastyczna i nabrała koloru.Wiec po efektach poleciało też podszybie i relingi.Mogę z czystym sumieniem polecić, choć mają też podobny środek do gumy i plastików.Nie wyślę zdjęcia nakładki bo ostatecznie została pomalowana farbą strukturalną.Ale podszybie i ramię wycieraczki możecie ocenić sami.Choć zdjęcia nie są najlepszej jakości, bo robione w garażu bez oświetlenia8d3704403e553b9d1b60dbfbf3807cbe.jpg53dcf01905fd9dc6b63c0ca957efb634.jpg895a4b4a70e6a5ebc73a62ba56f41093.jpg933f0199d6570987af01ae596bae65ae.jpg

Wysłane przez SM przy użyciu Tapatalka

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie czy Forester 2,5 XT z 2006 r powinien pokazać CEL przy nieszczelnej uszczelce korka wlewu paliwa (lub przy uruchamianiu silnika z odkręconym korkiem paliwa) ?

 

Pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trudno. Albo kupujesz dedykowaną. Czyli powinna mieć wtyczki i gniazda aby wpiąć to do instalacji. Albo skórujesz (coś jak obieranie np marchewki:) odslaniasz kawałek żyły)kable od lamp i lutujesz do nich kable od gniazda haka. Odradzam te złączki zaciskane gdzie dopinasz kabel do wiązki i zaciskasz, to jest szit. Działa fajnie jakiś czas a później szukasz dlaczego nie działa stop w przyczepie.

 

 https://allegro.pl/oferta/dedykowana-wiazka-haka-subaru-forester-1997-2008-7841193823?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

Tylko to na gniazdo 7 pin. Dobrze mieć 13. Ale ono ma w zasadzie więcej o zasilanie 12v.

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz parę opcji. Silnik wycieraczek, tam jest plus po stacyjce(żółto czarny). Kolejna opcja to jeden z przewodów na alternatorze, w tej wtyczce 2 na nim pojawia się 12V po zapaleniu samochodu(biało czarny). Ale to możesz obciążyć co najwyżej przekaźnikiem. Dalej plus występuje już tylko na samym silniku. Np zasilanie wtryskiwaczy +12V, ale to tam też co najwyżej przekaźnik podłączyć można (czasem gazownicy biorą z tamtąd plus właśnie po stacyjce). W skrzynce bezpieczników wewnątrz samochodu, plusa masz na żółtym i zielonym. W skrzynce bezpieczników, w komorze silnika nie ma chyba plusa po stacyjce. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ozarek napisał:

załóż automat do dziennych, który reaguje na wzrost napięcia po rozruchu.

Dzięki. 
to nie będą standardowe dzienne, diody będą pod kloszem świateł. 
Można to gdzieś kupić? Trzeba zrobić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, janekbe napisał:

Dzięki. 
to nie będą standardowe dzienne, diody będą pod kloszem świateł. 
Można to gdzieś kupić? Trzeba zrobić? 

Zapytaj @LosioDriver coś tam u siebie dłubał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, janekbe napisał:

to nie będą standardowe dzienne, diody będą pod kloszem świateł. 

pochwal się co dłubiesz, mi ostatnio chodzi po głowie lekki tuning postojowych na W5/21W (czyli takie jak z tyłu) gdzie 21W będzie ogarniało dzienne, a 5W postojowe.

4 godziny temu, janekbe napisał:

Można to gdzieś kupić? Trzeba zrobić? 

kupujesz normalnie na aledrogo. Szukaj pod hasłem moduł automat świateł dziennych. 3-4kable zazwyczaj zależnie od konstrukcji.

 

Godzinę temu, koziolek napisał:

Do czego służą światła jazdy dziennej w forku sf?
Nie można jeździć na światłach mijania?

można i jakby nie fakt, że równocześnie świeci kupa zbędnych rzeczy to nie byłoby tematu.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Bartosz Wiśniewski napisał:

Nie mogę znaleźć filmu, który ktoś podsyłał na forum a mianowicie film instruktarzowy krok po kroku jak wymienic trójkąty lusterek forester sg. 

Ściągasz tweeter lub zaślepkę, ściągasz boczki drzwi, odkrecasz lusterko, odkrecasz trójkąt lusterka, wielkiej filozofii tu nie ma.

 

 

Edytowane przez yaroz
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, koziolek napisał:

Do czego służą światła jazdy dziennej w forku sf?
Nie można jeździć na światłach mijania?

Taptane Tapatalkiem
 

Na razie jeżdżę na mijania, ale mam drugie auto z dziennymi led i wolę takie rozwiązanie. 

Poza tym to będzie "tjuningowe" światło. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ozarek napisał:

pochwal się co dłubiesz, mi ostatnio chodzi po głowie lekki tuning postojowych na W5/21W (czyli takie jak z tyłu) gdzie 21W będzie ogarniało dzienne, a 5W postojowe.

kupujesz normalnie na aledrogo. Szukaj pod hasłem moduł automat świateł dziennych. 3-4kable zazwyczaj zależnie od konstrukcji.

 

można i jakby nie fakt, że równocześnie świeci kupa zbędnych rzeczy to nie byłoby tematu.

Pochwalę się jak skończę, mam nadzieję, że w piątek już będzie finalna przymiarka:)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zczytać kod błędu w moim SF'98 i mam problem,

 

Tj po spięciu kostek czarnych i podłączeniu zapłonu (lub odpaleniu) dioda chęci engine mruga stale i bez żadnych różnic. Znaczy, że  z tą samą częstotliwością 

 

Wie ktoś co to znaczy?

 

Fyi mam jakiś problem bo mi się stale świeci airbag 

Edytowane przez Vercy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to od airbag masz inną kostkę do diagnostyki.

Jest w okolicy tych czarnych i zielonych. I ma dowiniete dwa piny do wiązki. Je wtykasz w gniazdo. W odpowiednie piny. Tylko nie pamiętam czy oba czy jeden. Gniazdo ma 6 pinów w dwóch rzędach. Pierwszy ma cztery piny obok siebie a drugi rząd ma tylko zewnętrzne. Wpinasz się w te zewnętrzne. Aaaa i jeszcze jedno gniazdo jest czarne.

 

A to jednostajne mruganie chyba oznacza brak błędów ECU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, ewemarkam napisał:

No to od airbag masz inną kostkę do diagnostyki.

Jest w okolicy tych czarnych i zielonych. I ma dowiniete dwa piny do wiązki. Je wtykasz w gniazdo. W odpowiednie piny. Tylko nie pamiętam czy oba czy jeden. Gniazdo ma 6 pinów w dwóch rzędach. Pierwszy ma cztery piny obok siebie a drugi rząd ma tylko zewnętrzne. Wpinasz się w te zewnętrzne. Aaaa i jeszcze jedno gniazdo jest czarne.

 

A to jednostajne mruganie chyba oznacza brak błędów ECU.

Wtyczkę o której mówisz to może i znalazłem, ale żadnego gniazda to tam nie ma, gdzie go szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...