Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, mattipk napisał:

Zdaje sobie sprawę, że ta kwestia była już poruszana pewnie z milion razy ale teraz nie mogę znaleźć. Jaka powinna być wysokość zawieszenia od środka koła (od piasty?) do rantu błotnika w sg? Czy z przodu i z tyłu wartości te powinny być identyczne czy np przód wyżej - tył niżej albo na odwrót?

43,7 cm z przodu, 44 cm z tyłu

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o sprężyny. Pacjent to SG 2002. Wcześniej był na zawieszeniu z imprezy i chciałem przywrócić mu poprawną wysokość. Zamontowałem mu zawieszenie bez SLS i o ile przód poszedł w górę ładnie to tył siadł prawie tak samo jak było. Nie ma w nim LPG. Sprawdzałem amor ze sprężyną przed zamontowaniem i był wyraźnie dłuższy od tego z imprezy. Przy wkładaniu długość zapowiadała, że tył pójdzie w górę ale po opuszczeniu było jak opisałem. Spróbowałem jeszcze z innymi sprężynami i mam prawie tak samo. Dodałem gumowy dystans pod sprężynę i to tylko trochę pomogło. Nie wiem gdzie leży problem, że tak sprężyna się ugina. Może macie jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, mushroom napisał:

Mam pytanie o sprężyny. Pacjent to SG 2002. Wcześniej był na zawieszeniu z imprezy i chciałem przywrócić mu poprawną wysokość. Zamontowałem mu zawieszenie bez SLS i o ile przód poszedł w górę ładnie to tył siadł prawie tak samo jak było. Nie ma w nim LPG. Sprawdzałem amor ze sprężyną przed zamontowaniem i był wyraźnie dłuższy od tego z imprezy. Przy wkładaniu długość zapowiadała, że tył pójdzie w górę ale po opuszczeniu było jak opisałem. Spróbowałem jeszcze z innymi sprężynami i mam prawie tak samo. Dodałem gumowy dystans pod sprężynę i to tylko trochę pomogło. Nie wiem gdzie leży problem, że tak sprężyna się ugina. Może macie jakiś pomysł?

 

Nie każda dłuższa na ucho sprężyna jest dłuższa po instalacji. Może mieć zwyczajnie większy skok.

 

Lepiej napisz co tam włożyłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko co do forestera SF 2.0 NA. Czasami podczas ruszania popuszczając sprzęgło auto się dusi jakby wypadały zapłony i trzęsie budą, dodanie gazu nic nie daje, muszę ponownie wcisnąć sprzęgło i jeszcze raz ruszać. Objaw nie zawsze występuje i tylko przy ruszaniu bo przyspiesza na wszystkich obrotach poprawnie. Jeśli by ktoś miał jakiś pomysł proszę o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, scoobie24 napisał:

Pytanko co do forestera SF 2.0 NA. Czasami podczas ruszania popuszczając sprzęgło auto się dusi jakby wypadały zapłony i trzęsie budą, dodanie gazu nic nie daje, muszę ponownie wcisnąć sprzęgło i jeszcze raz ruszać. Objaw nie zawsze występuje i tylko przy ruszaniu bo przyspiesza na wszystkich obrotach poprawnie. Jeśli by ktoś miał jakiś pomysł proszę o podpowiedź.

Regulacja luzów zaworowych może poprawić sytuację + może nowe świece.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, scoobie24 napisał:

Pytanko co do forestera SF 2.0 NA. Czasami podczas ruszania popuszczając sprzęgło auto się dusi jakby wypadały zapłony i trzęsie budą, dodanie gazu nic nie daje, muszę ponownie wcisnąć sprzęgło i jeszcze raz ruszać. Objaw nie zawsze występuje i tylko przy ruszaniu bo przyspiesza na wszystkich obrotach poprawnie. Jeśli by ktoś miał jakiś pomysł proszę o podpowiedź.

Masz hill holder?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, scoobie24 napisał:

Pytanko co do forestera SF 2.0 NA. Czasami podczas ruszania popuszczając sprzęgło auto się dusi jakby wypadały zapłony i trzęsie budą, dodanie gazu nic nie daje, muszę ponownie wcisnąć sprzęgło i jeszcze raz ruszać. Objaw nie zawsze występuje i tylko przy ruszaniu bo przyspiesza na wszystkich obrotach poprawnie. Jeśli by ktoś miał jakiś pomysł proszę o podpowiedź.

hill holder :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie, czego używacie do konserwacji czarnych plastików w aucie?

Czego do środka, czego na zewnątrz? 

Auta nie są stare więc nie zniszczone, ale po umyciu plastiki czarne przestają być.

Może coś innego/lepszego niż znany wszystkim Plak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, mechanik napisał:

Podpowiedzcie, czego używacie do konserwacji czarnych plastików w aucie?

Czego do środka, czego na zewnątrz? 

Auta nie są stare więc nie zniszczone, ale po umyciu plastiki czarne przestają być.

Może coś innego/lepszego niż znany wszystkim Plak?

 

Opalarka:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, mechanik napisał:

Czego do środka

mleczko matowe autoland z woskiem pszczelim, ale wcześniejszego wydania bez wosku używałem latami - bardzo wydajne

2 minuty temu, yaroz napisał:

czego na zewnątrz? 

olej silikonowy tylko polecam robić to 1-2dni przed myciem żeby nadmiar ściągnąć, wtedy nie łapie brudu i jest na bardzo długo fajny efekt.

Edytowane przez ozarek
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ozarek napisał:

olej silikonowy tylko polecam robić to 1-2dni przed myciem żeby nadmiar ściągnąć, wtedy nie łapie brudu i jest na bardzo długo fajny efekt.

Rozumiem, że trzeba wetrzeć i zostawić na jakiś czas. Później wytrzeć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mechanik napisał:

Rozumiem, że trzeba wetrzeć i zostawić na jakiś czas. Później wytrzeć. 

tak, choć jak myjesz auto to wycieranie możesz pominąć, chyba że nanosisz po myciu to wtedy nie bezpośrednio na element tylko na miękką gąbkę i warto przetrzeć na drugi dzień jakąś microfirbrą

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mirasek napisał:

Masz hill holder?

 

8 godzin temu, klev napisał:

hill holder :)

 

Wielkie dzięki! To było to, wystarczyło poluzować o parę obrotów śrubką linkę od hh i jest lux a dręczyło mnie to od dłuższego czasu :yahoo:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2020 o 11:19, mechanik napisał:

Podpowiedzcie, czego używacie do konserwacji czarnych plastików w aucie?

Czego do środka, czego na zewnątrz? 

Auta nie są stare więc nie zniszczone, ale po umyciu plastiki czarne przestają być.

Może coś innego/lepszego niż znany wszystkim Plak?

 

Na zewnątrz koledzy Ci już doradzili - patent z olejem jest świetny. 

Do wnętrza, do czyszczenia, kup sobie jakieś APC, np ADBL i rozcieńcz w odpowiedniej proporcji. Do zabezpieczenia ja używam Koch Refresh Cocpit Care i uważam, że lepszego nie ma :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, K0 MAR napisał:

Na zewnątrz koledzy Ci już doradzili - patent z olejem jest świetny. 

Czy jednak nie klei się? Rozumiem że olej natłuszcza trwale plastiki, jednak efektem ubocznym nie będzie przyklejanie się wszelkiego syfu? Przejzałem trochę opis kosmetyków i producenci często chwalą się że powierzchnia pozostaje sucha po użyciu. 

Jeśli olej, to możesz jakiś polecić (link)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam takiego jak na zdjęciu. Po myciu psikam na szmatkę, nacieram plastiki, przecieram mikrofibrą, czasami raz jeszcze spłukuję i nic się nie klei. Przynajmniej nie bardziej niż na nawoskowanym nadwoziu.

 

 

20200530_132614.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sobie wstawić w miejsce suba kieszonkę w bagażniku, a tu zonk, bo sub jest przymocowany do blachy :wacko:20200530_143530(1).thumb.jpg.e23d0f001eaf03b8038b20a7a3162c58.jpg

 

Ktoś tu już to przerabiał (@koziolek czasem nie Ty?) i proszę o nakierowanie. 

Tą blachę się wycina czy demontuje jakoś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...