Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

Z jakiej przyczyny mogła pęknąć w drobny mak oryginalna tylna szyba w forku SJ? Auto całkowicie bezwypadkowe, po prostu pękła w stojącym aucie. Wandalizm można raczej wykluczyć, bo nic innego nie jest uszkodzone.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rafalm napisał:

Z jakiej przyczyny mogła pęknąć w drobny mak oryginalna tylna szyba w forku SJ? Auto całkowicie bezwypadkowe, po prostu pękła w stojącym aucie. Wandalizm można raczej wykluczyć, bo nic innego nie jest uszkodzone.   

Może ktoś jakimś busem albo ciężarówką z paką cofał albo co innego. Wróżenie z fusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, ewemarkam napisał:

Sama z siebie nie powinna pęknąć. Rdza odpada, bo nie dość że samochód młody to masz chyba klapę aluminiową. Wada fabryczna, albo jakiś ptaszek kamyk zrzucił ;)

Brałem pod uwagę jako przyczynę. Skurczebyki zrobiły się agresywne i niestrachliwe od 13 marca br., ciężko z parapetu odgonić aby kwiatów nie niszczyły.   Inny pojazd wykluczony, bo klapa od chodnika była. No chyba, że te z...ne hulajnogi elektryczne, akurat aby manetką zahaczyć o szybę.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rafalm napisał:

Brałem pod uwagę jako przyczynę. Skurczebyki zrobiły się agresywne i niestrachliwe od 13 marca br., ciężko z parapetu odgonić aby kwiatów nie niszczyły.   Inny pojazd wykluczony, bo klapa od chodnika była. No chyba, że te z...ne hulajnogi elektryczne, akurat aby manetką zahaczyć o szybę.  

Może z wiatrówki dostała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Pan Dziedzic napisał:

Koledzy, jak powinny wyglądać te spinki w całości ? 

To od atrapy foresterka.

 

436436E9-DBE1-47AC-8697-B64FDE1AC3C8.jpeg

86AA5519-B5CE-4948-B97E-5159F3DBB73D.jpeg

A to nie będą te:

http://opposedforces.com/parts/forester/en_s10/type_2/body_equipment_exterior/front_grille/illustration_1/

 

sorry tutaj cały gril...

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, remoo napisał:

Czy w Foresterze XT z 2016 rzeczywiście nie ma nic, co by zasłaniało te wszystkie elementy pod kierownicą?? Wygląda to co najmniej dziwnie ale czy każdy tak ma?

 

forekxt.thumb.jpg.763dc50800c5a7534f7a6fd60f855b6b.jpg

 

U mnie w SG tak filcu wygłuszeniowego spod wykładziny tak nie widać, kable też mi tak nie wystają:blink::facepalm:, widać księgowi obcinają coraz więcej, a cena auta coraz wyższa:angry:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem schemat mocowania przedniego amortyzatora do SJ ale to nie jest ta część którą zakreśliłem. To co na rysunku zakreślone to nakrętka, a mi jest potrzebny gumowy korek/zaślepka której tutaj nie widać na schemacie ale widać ją na powyższych zdj. które wrzuciłem we wcześniejszym poście.

 

mała aktualizacja,  temat do zamknięcia ....poszukiwany numer to jednak 20326 

 

InkedS13_21001176_LI.jpg

Edytowane przez Michał Sobczak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukam miski olejowej do forestera SG 2.0 X. Czy miska musi mieć jakieś wejście na czujnik oleju?

Czy ta będzie ok? Bo mi ruda przeżera....

Edytowane przez KRYSZTAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KRYSZTAŁ napisał:

Witam. Szukam miski olejowej do forestera SG 2.0 X. Czy miska musi mieć jakieś wejście na czujnik oleju?

Czy ta będzie ok? Bo mi ruda przeżera....

W moim SG 2.0 125KM nie na żadnego czujnika w misce, tylko korek spustowy.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wejścia na czujnik. Zamówiłem ORI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kiedyś przyoszczędziłem wziąłem zwykła jakąś termokurczliwą. Urobiłem się co nie miara, średnio się kurczyła. Gdy Forestera przyciemniałem kupiłem już 3M. Trafiłem na oryginał bo na folii którą odlepiasz miała logo 3M. Tylnej nie mam przyciemnionej. Tylko tylne boczne

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2020 o 19:02, Michał Sobczak napisał:

Cześć, mam pytanie. Czy ktoś może orientuję się jaki ma numer katalogowy poniższa cześć, zgubiłem ją podczas jazdy samochodem. To gumowy korek/zaślepka na mocowaniu górnym amortyzatora. Nie mogę tej części znaleźć na żadnym schemacie.

freesnippingtool.com_capture_20200702185417.png

korek.jpg

korek2.jpg

 

20326AA120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Zodiak napisał:

Ćwiczył ktoś ostatnio ćwiczył chlapacze do SF?
Na Alle jest coś takiego: https://allegro.pl/oferta/chlapacze-subaru-forester-i-1997-2002r-6891752813 - mam w tej chwili coś podobnego ale już dogorywają. Może macie jakieś ciekawe propozycje?

Wyglądają na takie, gdzie jak nie zauważysz krawężnika to zrobi im się kuku :upside-down-face_1f643-small: jutro będę montował takie coś 

https://allegro.pl/oferta/blotochrony-chlapacze-sportowe-jacky-wrc-kjs-3kolo-7422766990

Oczywiście mam już docięte tyle, że pod forka SG. 

Opinie ma to dobre :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...