Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę zamówić świece i kable WN
Do 2.0 NA, LPG, 2001 r.

 

Gazownik sugeruje wymienić komplet. Myślałem, że chce naciągnąć ale powiedział, żebym sobie kupił i szukał markowych produktów.


Znalazłem wątek: 

Warto wyłożyć parę złotych więcej, czy nie wymyślać i kupić: NGK V-LINE 14 BKR6E-11??
Przewody brać te: NGK RC-EF1206? (w wyszukiwarce NGK znalazłem, że to powinny być RC-EF1201)

Edytowane przez Zodiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Zodiak napisał:

Muszę zamówić świece i kable WN
Do 2.0 NA, LPG, 2001 r.

świeczki NGK z dobrego źródła tylko sprawdź w książce czy masz 5E czy 6E

Kable dowolne tylko też zerknij jakie masz złącza na cewce SAE czy DIN, bo katalogi nie zawsze prawidłowo podają.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2020 o 21:49, .Misza. napisał:

Muszę zamówić świece i kable WN
Do 2.0 NA, LPG, 2001 r.

 

Gazownik sugeruje wymienić komplet. Myślałem, że chce naciągnąć ale powiedział, żebym sobie kupił i szukał markowych produktów.


Znalazłem wątek: 

Warto wyłożyć parę złotych więcej, czy nie wymyślać i kupić: NGK V-LINE 14 BKR6E-11??
Przewody brać te: NGK RC-EF1206? (w wyszukiwarce NGK znalazłem, że to powinny być RC-EF1201)

 

Zdałem się na sklep, dostałem NGK RC-EF1201 i świece Denso - wszystko dobierane wg VIN. Ciekawe co z tego będzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć i czołem :)

Noszę się z pomysłem zamontowania haka do mojego Forka SG.

Nie mam zamiaru jednak nic na nim wozić czy nim ciągać.

Ma być on jedynie miejscem zaczepienia szekli, by gdy zakopię się błocie można mnie było szarpnąć.

Chciałbym aby nie zmniejszał mi on kąta zejścia, czyli nie chcę żadnej kuli.

 

Czy ktoś z Was słyszał o takim rozwiązaniu?

Czy jeśli nie będę nic na tym zaczepie ciągać to czy muszę to rejestrować jako hak?

Edytowane przez Panzerpferd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze było by to zamocować do podłużnicy. Może jakieś wzmocnienie między nie, żeby ich nie sciaglo do środka. I do tego przyspawać nakrętki z gwintem np M20. Są w handlu długie nakretki. W zderzaku odpowiednie otwory aby dało się ucho wkręcić. Coś jak ucho do holowania tylko mocniejsze.

 

https://narzedziabeta.pl/sruby-rzymskie-i-ich-elementy/1080020124-sruba-z-uchem-do-nakretki-napinajacej-sruby-rzymskiej-ocynkowana-gwint-prawy-model-8002zd-m24mm-8014230181691.html?gclid=Cj0KCQjwgo_5BRDuARIsADDEntQCwvq4KkHhOILxLhVvL2jXpYhgkyjsfCgpvFHCbIBshkwzVCpak9YaAuJ4EALw_wcB

 

https://www.kammar24.pl/nakretka-szesciokatna-dluga-m20-p-61826.html?utm_source=tradetracker

 

 

Problemem jest tutaj to że Forester nie ma ramy. I problematyczne jest zrobienie tzw szarpakow. Tak aby nic nie zrobić pozostałej części nadwozia.

 

 

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, ewemarkam napisał:

Problemem jest tutaj to że Forester nie ma ramy. I problematyczne jest zrobienie tzw szarpakow. Tak aby nic nie zrobić pozostałej części nadwozia.

A gdyby zamontować coś takiego:

https://allegro.pl/oferta/subaru-forester-1-i-1997-2008-sf-sg-hak-holowniczy-7765360897

I zamiast haka wmontować szekle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Panzerpferd napisał:

A gdyby zamontować coś takiego:

https://allegro.pl/oferta/subaru-forester-1-i-1997-2008-sf-sg-hak-holowniczy-7765360897

I zamiast haka wmontować szekle?

Coś takiego by zrobiło robotę, ale z umiarem przy szarpaniu

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też opcja, tylko chciałeś aby nic nie ograniczało konta zejścia. Chyba żebyś odciął te płaskowniki do którym skręca się kule. Poza tym powinno być to trochę solidniejsze. Jakby Cie mieli wyciągać po wklejeniu w błoto.

Edytowane przez ewemarkam
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, poszperam jeszcze
Zapytaj sprzedającego jaką grubość scianki ma ten profil zamknięty.
Na zdjeciach widać że jest zginany, i po zagięciu widać że jest cieńki.
Musi być minimum 4-5 mm. Gdy ściągałem swój do
piaskowania to byłem zaskoczony wagą.
Aż zważyłem 26 kg.
Nie raz go używałem i nic się nie poddało.
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Panzerpferd napisał:

Chciałbym aby nie zmniejszał mi on konta zejścia,

5 godzin temu, ewemarkam napisał:

Też opcja, tylko chciałeś aby nic nie ograniczało konta zejścia.

 

konta to macie w banku Panowie, a do meritum - wszystko co zejdzie poniżej linii zderzaka i pójdzie dalej od osi musi ograniczyć kąty.

Żeby osiągnąć to co chcesz musiałbyś wyprowadzić szeklę dziurą w środku zderzaka.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ozarek napisał:

konta to macie w banku Panowie

Hahaha, racja, dziś kacyk doskwiera, wczoraj Przystanek Woodstock się zaczął :drinks:

 

2 minuty temu, ozarek napisał:

Żeby osiągnąć to co chcesz musiałbyś wyprowadzić szeklę dziurą w środku zderzaka.

To ciekawy pomysł. Za tydzień mamy rajd, pewnie któraś z załóg ma hak to zobaczę jak to wygląda na żywca i będzie łatwiej wykminić rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Panzerpferd napisał:

To ciekawy pomysł. Za tydzień mamy rajd, pewnie któraś z załóg ma hak to zobaczę jak to wygląda na żywca i będzie łatwiej wykminić rozwiązanie.

to pooglądaj zderzaki w typowych terenówkach. Są mocno wyciągane do góry, w zasadzie do linii wzmocnienia, a szekle mocowane do czoła po obu stronach ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ozarek napisał:

to pooglądaj zderzaki w typowych terenówkach.

Typowej terenówki nie chcę robić, raczej przygodowóz :P

Plan wstępny mam taki, by kupić taką metalową belkę bez mocowania do haka (lub odciąć je) i przyspawać do niego jakiś dynks na szeklę, którą wystawię przez dziurę w zderzaku.

Może coś takiego:

https://allegro.pl/oferta/uchwyt-mocowanie-szekli-do-zderzaka-more-4x4-7728550522

 

Belka ochroni mi tylny zderzak przed wyrwaniem na zjazdach a nic więcej niż dziś nie będzie mi wystawało.

Edytowane przez Panzerpferd
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...