Skocz do zawartości

ISR – Inteligentny System Ratunkowy w samochodach Subaru


Flipper

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Nie no Panie Andrzeju, zaraz wymontować. Raczej ulepszać... Też miałem sytuację w której ISR mi pomógł - mogłem bezstresowo wezwać Policję do kolizji, a akurat telefonu zapomniałem. Dlatego wykupiłem abonament I przyznaję, że ISR wtedy mnie poratował..

 

czyli przydał się... :) ....tez uważam czasem może pomóc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki niby ma być to panel ? Osobiście kwestie estetyczne nie są mi obce, ale kompaktowy panel wcale nie jest nieestetyczny (w mojej ocenie, być może dlatego, że nigdy nie miałem instalacji LPG ;)). To już bardziej psują "czystą formę" te tysiące kamerek przyssanych do przednich szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglada po prostu malo estetycznie i jak tanio dokladane

 

Zgadzam się z tobą ... chyba po raz pierwszy 

 

Eyesight - zamontowany jest profi, nie ma się do czego doczepić, ktoś kto o nim nie wie specjalnie nie zwróci uwagi...

Edytowane przez Fortis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wg Was powinno sie stac po nacisnieciu przycisku i w ISR?

Zgodnie z instrukcją powinno nastąpić połączenie z Centrum Monitorowania umożliwiające uzyskanie informacji drogowych.

 

Jeżeli przycisk "i" zostanie równocześnie wciśnięty z przyciskiem opatrzonym ikonką klucza przez 5 sekund powinno nastąpić połączenie z numerem 112.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

co wg Was powinno sie stac po nacisnieciu przycisku i w ISR?

Zgodnie z instrukcją powinno nastąpić połączenie z Centrum Monitorowania umożliwiające uzyskanie informacji drogowych.

 

Jeżeli przycisk "i" zostanie równocześnie wciśnięty z przyciskiem opatrzonym ikonką klucza przez 5 sekund powinno nastąpić połączenie z numerem 112.

 

Moje doświadczenie .... Nie dzieje się nic. Wczoraj dwukrotnie próbowałem poinformować o zmianie kół i możliwym alercie do centrum i "nie było niczego". Za to system doskonale działa przy połączeniu przez przycisk ISR - "czemu Pan używa przycisku jeśli nie doszło do wypadku" ?  Do tych połączeń służy I. Służy lecz nikt nie odbiera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych połączeń służy I. Służy lecz nikt nie odbiera

U mnie w instrukcji było napisane, że usługi informacyjne dostępne po wciśnięciu przycisku "i" wymagają wykupienia, więc nie korzystałem... mam CB ;) Teraz chyba te usługi są w standardzie, więc wypróbuję :)

 

"czemu Pan używa przycisku jeśli nie doszło do wypadku" ?

Mają rację tak się nie powinno robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Najnowsza informacja to taka, że od marca 2018 r. w każdym nowy samochodzie sprzedawanym w UE będzie obligatoryjnie montowany system eCALL, czyli odpowiednik naszego ISR.

 

Też o tym czytałem ostatnio. Dodatkowa informacja - eCall będzie darmowy  ;) Ale pewnie jak zwykle państwo się nie wyrobi z budową infrastruktury i wejście systemu w życie może się przeciągnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pytam jak zapodac info w stylu jade na serwis samochod bedzie mial przechyly?

Mnie POINFORMOWANO "cisnij Pan na I" no i klikam a tu nic ?

Edytowane przez zk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ustalone. Przycisk z kluczem. I jak szukamy porady np: turystycznej. W moim przypadku i nie dzialalo a dzialac powinno. Serwis podobno naprawil nie mialem okazji jeszcze przycisnac. Takze nie dzwonimy pod lecz naciskamy kluczyk w wyniku ktorego nastepuje polaczenie z centrum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ustalone. Przycisk z kluczem. I jak szukamy porady np: turystycznej. W moim przypadku i nie dzialalo a dzialac powinno. Serwis podobno naprawil nie mialem okazji jeszcze przycisnac. Takze nie dzwonimy pod lecz naciskamy kluczyk w wyniku ktorego nastepuje polaczenie z centrum

 

Dodatkowo "kluczyk" i "I" działają tylko z włączonym zapłonem. 

Wezwanie pomocy działa bez względu na zapłon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pytam jak zapodac info w stylu jade na serwis samochod bedzie mial przechyly?

Mnie POINFORMOWANO "cisnij Pan na I" no i klikam a tu nic ?

Ja nie podaję takich info i dzwonią do mnie sami na komórkę,

ani razu nie użyłem ISR, ale dokupiłem abonament,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy, @arkadias, że to odludzie też nie może być takie 'totalne' bo zasięg GSM musi być aby system skutecznie wezwał pomoc. Obszarów poza zasiegiem jest jeszcze sporo. Przy zdarzeniu poza granicami PL centrum ISR zadzwoni jedynie pod wskazany numer tel w Polsce zamiast poinformować właściwe służby na miejscu w danym kraju (przecież czas, ba minuty i sekundy grają tu rolę) - to już nie wygląda ciekawie.

Piszesz nieprawdę. Ponieważ ja mam ISR a przez większość czasu jestem zagranica, to było dla mnie istotne, żeby w razie wypadku rownież informowali służby ratownicze, wiec sie dowiadywałem w tej sprawie. Co prawda, nie dzwonią wtedy bezpośrednio do najbliższej stacji ratowniczej, a "tylko" na 112, ale podają im dokładna pozycje samochodu!

Dobra ustalone. Przycisk z kluczem. I jak szukamy porady np: turystycznej. W moim przypadku i nie dzialalo a dzialac powinno. Serwis podobno naprawil nie mialem okazji jeszcze przycisnac. Takze nie dzwonimy pod lecz naciskamy kluczyk w wyniku ktorego nastepuje polaczenie z centrum

Ano. Wystarczyło przeczytać instrukcje. Polecam, mniej nerwów to kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Piszesz nieprawdę.
Nie maiłem takiego zamiaru - jesli cytowane informacje są nieaktualne bardzo sie cieszę - lubie podróże po Europie - w wakacje tez sie szykuje, wiec to dobra informacja...

 

 

Ponieważ ja mam ISR a przez większość czasu jestem zagranica, to było dla mnie istotne, żeby w razie wypadku rownież informowali służby ratownicze, wiec sie dowiadywałem w tej sprawie. Co prawda, nie dzwonią wtedy bezpośrednio do najbliższej stacji ratowniczej, a "tylko" na 112, ale podają im dokładna pozycje samochodu!
Cieszy mnie to ogromnie, w takim razie jest tak jak byc powinno. Super.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ofertę na przedłużenie. Zapis z maila: 

 

Jednocześnie informujemy, iż od 01.07.2014 zasięg usługi ISR został rozszerzony na teren Unii Europejskiej. Powiadamianie Policji, Pogotowia, Straży Pożarnej przez Dyspozytorów Centrum Monitoringu Keratronik Safety odbywa się tyko na terenie RP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kiedy wjeżdżam np na zmianę opon i zdarzyło mi sie zapomniec o poinformowaniu o tym ISR zawsze miałem telefon "alarmowy" od nich.

a wielu uzytkownikow takiego telefonu nie miało pomimo sprawnego isr co jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu ze system dziala wybiorczo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że

 

zasięg usługi ISR został rozszerzony na teren Unii Europejskiej
, czy też nie, bo

 

Powiadamianie Policji, Pogotowia, Straży Pożarnej przez Dyspozytorów Centrum Monitoringu Keratronik Safety odbywa się tyko na terenie RP.
?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kiedy wjeżdżam np na zmianę opon i zdarzyło mi sie zapomniec o poinformowaniu o tym ISR zawsze miałem telefon "alarmowy" od nich.

a wielu uzytkownikow takiego telefonu nie miało pomimo sprawnego isr co jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu ze system dziala wybiorczo :)

 

 

Potwierdzam, działa wybiórczo. Ze dwa razy jak zapomniałem zgłosić, to do mnie dzwonili, a ostatnie dwa razy co zapomniałem (wymiana sprężyn, zmiana opon) nie było od nich telefonu.

Edytowane przez piotrr_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Potwierdzam, działa wybiórczo. Ze dwa razy jak zapomniałem zgłosić, to do mnie dzwonili, a ostatnie dwa razy co zapomniałem (wymiana sprężyn, zmiana opon) nie było od nich telefonu.
Samochód jest lokalizowany w warsztacie więc telefonu nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...