Skocz do zawartości

ISR – Inteligentny System Ratunkowy w samochodach Subaru


Flipper

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Państwo,

 

analizując Państwa pytania, na początek chcielibyśmy przytoczyć definicję ISR: „Inteligentny System Ratunkowy jest systemem bezpieczeństwa przeznaczonym do automatycznego powiadamiania o wypadku lub kolizji”. W skład Inteligentnego Systemu Ratunkowego wchodzi urządzenie i usługa  świadczona przez Centrum Monitorowania zgodnie z procedurami alarmowymi. Z chwilą wypadku Centrum Monitorowania otrzymuje informacje o zdarzeniu wraz z dokładną lokalizacją pojazdu określoną na podstawie satelitarnych systemów lokalizacyjnych. Dodatkowo Inteligentny System Ratunkowy może pełnić funkcję zabezpieczenia przeciwkradzieżowego powiadamiając o nieautoryzowanym przemieszczeniu auta.

Urządzenia wspierające usługę ISR w zależności od okresu, w którym były montowane można podzielić na dwa rodzaje. Urządzenie ISR – pierwszej generacji oraz urządzenie ISR2 – drugiej generacji. Różnica polega na tym, iż w urządzeniu ISR2 znajdują się konsolka i zestaw głośnomówiący, służące do komunikacji z Centrum Monitorowania. Obecnie  Keratronik dostarcza do Subaru urządzenie o nazwie Combo 3, które posiada zaimplementowane wszystkie rozwiązania z wcześniejszych wersji urządzeń ISR.

W kwestii nieautoryzowanego użycia pojazdu informujemy, że na terytorium Polski usługę świadczymy kompleksowo, zaś w przypadku przebywania pojazdu za granicą, po otrzymaniu sygnału alarmowego powiadamiamy o zdarzeniu osoby znajdujące się na liście osób upoważnionych i na indywidualne zlecenie powiadamiamy polską policję. Obecnie prowadzimy rozmowy z partnerami zagranicznymi celem rozszerzenia współpracy w zakresie interwencji w poszczególnych krajach Unii Europejskiej.

Urządzenia ISR, ISR2 oraz Combo 3 posiadają homologację i służą do lokalizowania pojazdów „na żądanie” w czasie rzeczywistym za pomocą technologii GSM/GPS i powinny być honorowane przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe. Dla szczególnych przypadków i wymagań niektórych TU, urządzenia zostały poddane badaniom w PIMOT i uzyskały stosowne oceny skuteczności zabezpieczenia przed kradzieżą.

Jednocześnie informujemy, że w przypadku problemów wynikających z użytkowania urządzenia jesteśmy Państwa dyspozycji.

 

Z wyrazami szacunku

Zespół Keratronik

 

No Kolego Urabus.... Co z Twoją teorią na temat logiki przy klasyfikowaniu systemów?

 

edit: bo Twojej teorii na temat takiego samego funkcjonowania systemów w kraju i za granica nawet Keratronik nie potwierdza.

Wystarczy przeczytać oceny Pimot dla ISR2 i Combo3. ISR2 jest urządzeniem klasy standardowej pod warunkiem instalacji z alarmem takiej klasy, zaś combo ma klasę profesjonalną, bez warunku występowania z alarmem. I tyle jest na papierze. A teraz - co jest w moim aucie z 2014? To wie pewnie Keratronik. Choć z wyglądu kawiszy centralki stawiam na ISR2

 a możesz dać link do aktualnej oceny ISR2 przez PIMOT?

Edytowane przez Tiger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co z Twoją teorią na temat logiki przy klasyfikowaniu systemów?

Generalnie dalej uważam, że ISR może pełnić funkcję zabezpieczenia przeciwkradzieżowego, o ile oczywiście uzna go jakiś ubezpieczyciel. A to czy uzna zależy od samego ubezpieczyciela. Na razie wiemy, że ISR uznaje Warta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co z Twoją teorią na temat logiki przy klasyfikowaniu systemów?

Generalnie dalej uważam, że ISR może pełnić funkcję zabezpieczenia przeciwkradzieżowego, o ile oczywiście uzna go jakiś ubezpieczyciel. A to czy uzna zależy od samego ubezpieczyciela. Na razie wiemy, że ISR uznaje Warta.

 

 

ISR? ISR2? Combo3? co ze szkodą za granicą?

 

Chciałbym, żebyś w końcu wziął pod uwagę, że ktoś może mieć tragedią rodzinną lub firmową, bo kierując się Twoimi opiniami (a jesteś Moderatorem), może nie dostać odszkodowania za kradzież i chodzi mi o to żebyś ważył słowa, zabierając głos w tej dyskusji. Tak, jeśli ubezpieczyciel "COŚ" uzna, to może "COŚ" wypłaci albo i nie, ale wiążące nie będą Twoje opinie tylko zapisy umowy ubezpieczenia.

Jest na naszym forum:

 

OPRACOWANIE - Forum Subaru

 

ale to fakt - starawe jest

 

dokładnie, a strona PIMOT-u z aktualnymi opiniami jest dostępna w necie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo kierując się Twoimi opiniami (a jesteś Moderatorem)

Pisałem o tym już w poprzednim wątku o ISR dla uproszczenia zacytuję:

 

 

 

 jesteś tu autorytetem - Moderatorem
 

Ciekawa... aczkolwiek nieistniejąca funkcja Korzystając jednak z okazji chciałbym po raz kolejny przypomnieć, że jesteśmy na forum dyskusyjnym, na którym wymieniamy się własnymi opiniami na jakiś temat. Forum może stanowić źródło sugestii, wskazówek czy porad, ale nie można ich traktować jako prawdy objawionej. Odnosząc to do omawianej tu kwestii ubezpieczenia jedynym miarodajnym źródłem informacji może być ubezpieczyciel. Jeśli więc ktokolwiek ma jakiekolwiek wątpliwości odnośnie ubezpieczenia powinien wystąpić z pytaniem do swojego ubezpieczyciela, najlepiej pisemnie i za pośrednictwem oficjalnych kanałów komunikacji.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie wiemy, że ISR uznaje Warta.

 

 

Proszę o jakiś dowód, że ISR (Nie ISR2 czy cokolwiek innego), uznaje Warta i to w kraju i za granicą, pewnie się to komuś przyda.....

Edytowane przez Tiger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Proszę o jakiś dowód

A jaki dowód by Cię przekonał?

 

Dla mnie przekonywająca jest wypowiedź Dyrekcji 

 

 

Wynikiem było nawiązanie współpracy z Wartą, w ramach której oferowane są zniżki a także pakiet "bezpieczny kierowca". Tutaj też naturalnie ISR jest uznawany.
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Proszę o jakiś dowód

A jaki dowód by Cię przekonał?

 

Dla mnie przekonywająca jest wypowiedź Dyrekcji 

 

 

Wynikiem było nawiązanie współpracy z Wartą, w ramach której oferowane są zniżki a także pakiet "bezpieczny kierowca". Tutaj też naturalnie ISR jest uznawany.
 

 

 

 

:) możesz się oczywiście wypowiedzią Dyrekcji zasłaniać, ale może cytat: "Tutaj też naturalnie ISR jest uznawany." - jaki? ten w chwili zawierania umowy ubezpieczenia przy kupnie w salonie (ASO) pojazdu? teraz?, parę lat temu? jutro? przy szkodzie w Polsce, za granicą? co z innymi, którzy w Warcie to zawrą po roku? dwóch?, nie w programie Subaru? tylko u innego agenta niż ASO Subaru, we flocie firmowej - przecież wątek nie dotyczy tylko ubezpieczeń zawieranych w ofercie SIP

 

wypowiedź Dyrekcji chyba też nie nawiązuje do wersji iSR?

 

a przede wszystkim, jest to skierowanie wątku na boczny tor, bo jak chyba widać - problem jest....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

problem jest....

Tak... w Twoich oczekiwaniach ;)

 

Oczekujesz mianowicie, że ktoś na forum zapewni Cię o tym, że jakiś konkretny ubezpieczyciel uznaje wszystkie wersje ISR jako zabezpieczenie przeciwkradzieżowe na terenie całego świata.

 

Tymczasem kwestię ubezpieczeń załatwia się z przedstawicielem ubezpieczyciela, u którego chce się wykupić polisę :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W interesie Keratronika - moim zdaniem - byłoby umieszczenie na stronie informacji / deklaracji minej więcej w takiej postaci :

 

" Szanowni Państwo, Inteligentny System Ratunkowy jest systemem bezpieczeństwa ..... a także w firmach

- Warta ;

- X

- Y

...

jest uznawany jako dodatkowe zabezpieczenie antykradzieżowe ( w zakładce ...XY... opinie/ potwierdzenie/ certyfikat/ umowa ) ."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie temat jest drążony przez prawie pol roku i od tego czasu nie mozemy doprosic sie kreatronika o jasna i prosta, niezawiłą odpowiedz i pewnie sie jej nie doczekamy. Wszystko to swiadczy tylko o jednym - a mianowicie podejściu firmy do klienta. Proponuje "olac" temat, zalozyc sobie alarm ( nie sa to takie mega koszta , mozna to zrobic równiez poza ASO jak dla kogos tam jest za drogo), i zrezygnowac ISR - i tak to nic nie daje tylko wpierdziela prad z aku na postoju i w dodatku dziala wybiorczo :) Jest to moje zdanie na temat systemu ISR , oczywsice mozecie sie z nim nie zgodzic- to jest tylko forum :)

Edytowane przez Karas
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dzisiaj dla Was dwie informacje, jedną złą :( a drugą dobrą... ;) tak więc po kolei.

 

W Allianzu na Keratronik jest zniżka

 

Mój agent Allianz potwierdził coś przeciwnego, a mianowicie to, że ISR nie jest przez firmę uznawany za zabezpieczenie przeciwkradzieżowe, cytuję:

 

ponieważ brak jest 24 godzinnego  systemu monitorowania pojazdu przez wyspecjalizowaną firmę z certyfikatem Allianz nie honoruje tego typu systemu

 

Druga wiadomość to taka, że padł mi najprawdopodobniej akumulator :( Miał już przeszło 5 lat więc to raczej nic dziwnego, ale po nieudanej próbie rozruchu dostałem telefon z Keratronika o awarii zasilania. Znaczy system działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ISR i ISR-M

zadziwiająca powtarzalność braku przepływu informacji,tzn. 2 tygodnie po usunięciu jednego i drugiego urządzenia, dzwonią do mnie Panowie z ISR i się pytają co z samochodem/motocyklem, bo nie mają ważnej pozycji.

Ciekawostka, co by się stało, gdyby to zrobili złodzieje......szukaj wiatru w polu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też inne spostrzeżenie, skoro złodziej wsiada i widzi komunikator isr, to wie, że auto jest montorowane, więc łatwo mu urządzenie zagłuszyć, a Panowie w centrum monitorowania tylko dostaną info o nieważnej pozycji i odezwą sie za 2 tygodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

Warta dała upust na ubezpieczeniu ze względu na zainstalowany ten "gadzet"

ISR to nie jest "gadget".

Jego zadanie polega w pierwszym rzędzie na ratowaniu życia ( jezeli już dojdzie do wypadku ).

Osobiście używałem do tej pory 3 razy ( na szczęście nigdy we "własnym" celu ):

- gdy wezwałem pomoc do palącego się samochodu;

- wezwanie pomocy do przewróconej cięzarówki;

- wezwanie policji w celu przejęcia "zaaresztowanego" pijanego w trupa kierowcy.

 

Zgodnie z opinią dyrekcji generalnej Straży Pożarnych ok 50% ( ! ) przebiegów ich samochodów ratowniczych w czasie akcji to .... szukanie miejsca zdarzenia. Konskwencje czasowe ( czas przybycia na miejsce ) są oczywiste.

Stąd też europejskie plany wdrożenia e-call jako systemów obowiązkowych ( w/g statystyk unijnych można by uniknąc 10% ofiar śmiertelnych poprzez skrócenia czasu przybywania służb ratowniczych na mijejsce wypadku; podjerzewam, że w Polsce ten procent może byc wyższy ).  

 

Pojawiające się wątpliwosci co do ISR śwaidczą o braku informacji na temat systemu, lub brakiem jego zrozumienia.

Czasem przypominają skargi na systemy kontrli trakcji i stabilizacji samochodu które ... przecież zużywają hamulce ...

 

ISR zapewne nie jest idealny. Ale Keratronik stale pracuje nad jego doskonaleniem a póki co ... lepszego systemu nie znam.

Same koszty eksploatacji ( od 2-go roku ) są de facto rekompensowane przez zniżkę u naszego partnera ubezpieczeniowego ( jak wygląda to w innych firmach niestety nie wiem ).

Natomiast statystyki potwierdzają, że częstość zdarzeń, gdy mamy na pokladzie aktywny ISR jest mniejsza.

Jeżeli przyjmiemy, że dla wszystkich Subaru liczba ta wynosi 100, to dla samochodów Subaru z aktywnym ISR jest to 83.

Naturalnie, czego też można się spodziewać, jeszcze niższa jest częstość zdarzeń, gdy zdecydujemy się na korzystanie z programu Bezpieczny Kierowca - tutaj odpowiednia liczba to już tylko 53.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowałem się przedłużyć umowę. Z jednej strony 402 złote to nie jest mało...

Ale z drugiej strony...zdarza się, że robię trasę sam w nocy. Niech coś się stanie.... kto mnie poratuje w lesie o północy?

Wymyśliłem więc, że warto dołożyć te pieniądze do ogólnie pojętego ubezpieczenia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja - System stworzony został do ratowania życia, ale skoro firma Keratronik - firmuje go również jako zabezpieczenie antykradzieżowe, to wypadało by aby ta funkcja działała poprawnie, a nie jak kilku użytkowników zaobserwowało wybiórczo.

Tym bardziej że Keratronik wymienia zabezpieczenie mienia jako główną funkcję zaraz obok funkcji ratowania życia.

Stąd właśnie wzięła się opinia że system ISR jest traktowany jako "gadget".

Sytuację można porównać do zakupu samochodu z napędem awd i w trakcie jazdy okazuje się że samochód ma głównie napęd na jedną oś a druga czasem działa czasem nie, lub innym działa innym nie...
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...