Skocz do zawartości

ISR – Inteligentny System Ratunkowy w samochodach Subaru


Flipper

Rekomendowane odpowiedzi

 

Czasami na innych owu są pakiety dilerskie

i wystarczy zeby taka odpowiedz umiescil Kreatronik lub SIP i nie byloby pytania. Jak dla mnie taka odpowiedz jest wystarczajaca  na pytanie dlaczego w salonie przy kupnie auta wraz z ubezpieczeniem dealerskim ISR traktowane jest jako zabezpieczenie a poza salonem nie. Ale jak widac Panowie maja swoich klientow w nosie.

 

 

Kolego, niestety nie zawsze jest jak piszesz. Jeśli myślisz, że wszystkie polisy zawarte w ASO Subaru nie mają wady prawnej związanej z tym, że ubezpieczony jest przekonany, że ma ochronę na wypadek kradzieży, a w rzeczywistości jej nie ma, niestety nie jest wcale oczywisty. Powiem więcej, jeśli chodzi np. o kradzież za granicą, to niemal WSZYSTKIE umowy ubezpieczenia zawarte w ASO Subaru przez Klientów, którzy nie mają dodatkowych zabezpieczeń np. autoalarmu, są najprawdopodobniej bez pokrycia. Chowanie głowy w piasek przez SIP i Dyrekcję włącznie jest nie do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna Dyrekcjo

         W związku z burzliwą dyskusją ,która ma miejsce na wątku poświęconym systemowi ISR i przy jednocześnie sprzecznych informacjach, które się tam pojawiają, zwracam się z uprzejmą prośbą o udzielenie informacji czy firma SIP posiada jakieś porozumienie, umowę lub chociażby ustne zapewnienie na zasadzie gentelman's agreement z firmą Allianz, która by pozwalała na stosowanie systemu ISR jako samodzielne zabezpieczenie antykradzieżowe. W związku z dokumentami ,które można odnaleźć na stronie firmy Keratronic, a mianowicie certyfikatem PIMOTu kwalifikującym system ISR jako zabezpieczenie antykradzieżowe tylko z zamontowanym autoalarmem pojawiają się wątpliwości dotyczące ważności polisy. Proszę mnie poprawić jeśli to niewłaściwie rozumiem ale przypuszczam że bez autoalarmu, a tak jest w moim przypadku, system ISR nie spełnia warunków zawartych w OWU to jest wymaganych dwóch zabezpieczeń. 

        Chcę podkreślić , że nie zależy mi na szukaniu winnych zaistniałej sytuacji (polisę wykupiłem za pośrednictwem dealera), tylko chciałby jasnego i konkretnego stanowiska czy w obecnej sytuacji dodatkowa , montaż alarmu jest niezbędna do spełnienia warunków ubezpieczyciela. Zakładam , że firma Allianz jest partnerem Subaru stąd możliwe jest szczególne traktowanie pojazdów zakupionych w salonie i dlatego zależy mi na stanowisku Dyrekcji .

           Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Swoją drogą ile kosztuje roczny abonament za tę usługę? Widzę, że wątpliwości jest wiele i ciekawi mnie ile te wątpliwości kosztują  ;)

 

A ze 4 stówki jakiś czas temu roczne odnowienie kosztowało, jak pamiętam, także dla porównania - mniej więcej 2,5 roczny abonament = koszt założenia alarmu... Co kto woli ;)

 

Exactement.

Właśnie dostałem fakturę na 4 stówki. Mam czas do Wigilii i poważnie się zastanawiam, czy nie zrezygnować. Na 3 przypadki, w których miała być reakcja ze strony systemu, ustrojstwo zadziałało tylko raz. Średnio ta statystyka wypada...

 

Czy dostaliśmy w końcu ostateczną informację, czy odpięcie aku wyzwala alarm czy nie?

 

Zdrówka!

Luke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wiele firm ma po dwa lub więcej owu ac

Niepotrzebnie komplikujesz całą sprawę. Bywają oczywiście różne OWU na różne "okazje", ale jakbyś zajrzał do tych, które podlinkowałeś to zobaczyłbyś, że definicja zabezpieczenia przeciwkradzieżowego we wszystkich jest identyczna.

 

Czytając Wasze wypowiedzi dochodzę do wniosku, że odkryliście prawdziwą "zmowę milczenia" w sprawie ISR. No cóż można i tak podejść do sprawy, choć lepiej byłoby zauważyć, że ubezpieczenie AC jest umową pomiędzy firmą ubezpieczeniową, a jej klientem i ani importerzy samochodów, ani producenci zabezpieczeń nie są jej stroną.


Wątki zostały scalone i bardzo proszę o zachowanie porządku i nie poruszanie tego samego tematu w kilku miejscach. Z całą pewnością jeśli Dyrekcja będzie miała coś do dodania w tej sprawie nie omieszka tego uczynić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zmowa milczenia" istnieje, ale raczej ze strony Keratronika, który niespecjalnie kwapi się do udzielenia odpowiedzi na pojawiające się pytania  :P a przecież temat został założony właśnie w tym celu, że zacytuję:

 
 

Nasz Partner, firma Keratronik, otrzymuje od Was dużą ilość pytań w związku z posiadaniem w Samochodach Subaru urządzeń ISR

Często pojawiają się te same kwestie, w związku z czym aby ułatwić Wam kontakt, zachęcamy do zadawania pytań tutaj - wątku, w którym przedstawiciel Keratronik udzieli odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keratronika, który niespecjalnie kwapi się do udzielenia odpowiedzi na pojawiające się pytania

Mógłby się poprawić... ale z drugiej strony trochę go rozumiem, bo niektóre pytania są źle zaadresowane.

 

Naprawdę trudno jest odpowiedzieć producentowi ryżu na pytanie: czy z jego ryżu pani Kowalska robi dobre rissotto? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdziwiony ,że moje zapytanie tak krótko było w dziale "Pytania do Dyrekcji" wydawało mi się ,że jest jak najbardziej zasadne i dotyczy większej grupy osób

 

 

lepiej byłoby zauważyć, że ubezpieczenie AC jest umową pomiędzy firmą ubezpieczeniową, a jej klientem i ani importerzy samochodów, ani producenci zabezpieczeń nie są jej stroną.

Chciałbym również zauważyć ,że pierwsze zdanie mojej polisy brzmi " TUiR Allianz Polska SA.,potwierdza ochronę ubezpieczeniową w ramach programu Subaru w zakresie OC,AC itd." Stąd moje zapytanie czy istnieją jakieś szczególne okoliczności pozwalające na uznanie samodzielnego systemu ISR za zabezpieczenie  antykradzieżowe. Zwracam uwagę ,że jakakolwiek odpowiedź by mnie satysfakcjonowała, choć brak odpowiedzi i konsekwentne zbywanie milczeniem tematu zarówno ze strony SIP jak i Keratronica również pozwala na wyrobienie sobie zdania na ten temat.

Cytat z OWU    " Urządzenie zabezpieczające przed kradzieżą – mechaniczny lub elektroniczny system zabezpieczenia przeciwkradzieżowego, wymagany przez Allianz przy zawarciu umowy ubezpieczenia, który jest sprawny i trwale

zamontowany w procesie produkcji pojazdu, lub urządzenie homologowane zgodnie z obowiązującymi przepisami zamontowane przez podmiot profesjonalnie trudniący się montażem urządzeń zabezpieczających przed kradzieżą.".
Jeśli to dla kogoś nie jest jasne proszę mi powiedzieć na jakiej podstawie można uznać system ISR za zabezpieczenie jeśli Keratronic sam twierdzi że bez alarmu ten system zabezpieczeniem nie jest. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby się poprawić... ale z drugiej strony trochę go rozumiem, bo niektóre pytania są źle zaadresowane. Naprawdę trudno jest odpowiedzieć producentowi ryżu na pytanie: czy z jego ryżu pani Kowalska robi dobre rissotto?

Panie moderatorze gdybys przeczytal temat to wiedzialbys o co nam chodzi a tak tylko wypisujesz glupoty o ryżu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdziwiony ,że moje zapytanie tak krótko było w dziale "Pytania do Dyrekcji"

 

Niepotrzebnie... ten wątek został założony specjalnie na potrzeby ISR, a tego właśnie dotyczy Twoje pytanie. 

 

Urządzenie zabezpieczające przed kradzieżą – mechaniczny lub elektroniczny system zabezpieczenia przeciwkradzieżowego, wymagany przez Allianz przy zawarciu umowy ubezpieczenia

 

Skoro system ma być wymagany przez Allianz, to chyba Allianz trzeba by pytać czego wymaga.

Może więc ryżowy żarcik nie był taką głupotą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ale zakładam , wspomniany "program Subaru " powstał przy współudziale SIPu, stąd moje pytanie do Dyrekcji. W przypadku Allianzu nie mam możliwości kontaktu z osobą odpowiedzialną za kontakty z Subaru a co najwyżej z biurem obsługi klienta a tam bez dzwonienia wiem że mnie odeślą do OWU. Powtórzę jeszcze raz: proszę tylko o proste wyjaśnienie na jakiej podstawie ISR jest zabezpieczeniem antykradzieżowym, brak odpowiedzi ze strony Keratronica świadczy że takim systemem nie jest a to co jest napisane na ich stronie i w instrukcji obsługi jest wprowadzaniem w błąd.Ale nie jestem specjalistą ani od ubezpieczeń ani od systemów stąd moje wątpliwości . Nie zamierzam szukać winnych tej sytuacji chciałbym tylko żeby ktoś kategorycznie stwierdził że powinienem zamontować alarm żeby być spokojny o likwidację szkody w przypadku kradzieży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ubezpieczenie mam w Warcie - oni akceptują ISR jako 2-gie zabezpieczenie. Ale jakoś tak dziwnie by mi było bez alarmu, wiec też zamontowałem. Jak skończyła się umowa z Keratronik nową podpisałem i opłacam to cholerstwo - mam nadzieję, że jak będzie potrzebne, to zadziała. Tyle w temacie - denerwować się i tyle pisać przy koszcie 400pln rocznie - w każdym miesiącu wydaję 2-3 razy więcej na paliwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakoś tak dziwnie by mi było bez alarmu, wiec też zamontowałem

Mi bez alarmu dziwnie nie jest dlatego nie zamierzam go montować jeśli nie muszę, poza tym to że Warta akceptuje przy kupowaniu polisy nie oznacza że będzie akceptować przy wypłacaniu, Allianz czy PZU też jak widać akceptowały choć nie jestem pewien czy byli świadomi ograniczeń wynikających z certyfikatu PIMOTu

Edytowane przez Lookash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę tylko o proste wyjaśnienie na jakiej podstawie ISR jest zabezpieczeniem antykradzieżowym

Zgodnie z cytatem z OWU, który przedstawiłeś podstawą są zapewne ich wewnętrzne wymagania. Jeżeli na polisie jako zabezpieczenie masz wpisany ISR, a polisa jak cytowałeś potwierdza ochronę ubezpieczeniową to wszystko wygląda prawidłowo. 

Przy okazji, tak z ciekawości, napisałem do mojego agenta Allianz pytanie, czy honorują ISR jako zabezpieczenie przeciwkradzieżowe. Co prawda nie ubezpieczam u nich samochodu, ale napiszę Wam jaką otrzymałem odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z cytatem z OWU, który przedstawiłeś podstawą są zapewne ich wewnętrzne wymagania. Jeżeli na polisie jako zabezpieczenie masz wpisany ISR, a polisa jak cytowałeś potwierdza ochronę ubezpieczeniową to wszystko wygląda prawidłowo. 

. Tu muszę się z Tobą zgodzić, sprawdziłem dokładnie OWU i nie ma tam nigdzie wzmianki, że są wymagane dwa zabezpieczenia ani co Allianz uznaje za odpowiednie zabezpieczenie, tu cytuje "Warunkiem zawarcia umowy ubezpieczenia jest zabezpieczenie pojazdu według wymagań Allianz". w miejscu pieczątki przedstawiciela Allianzu widnieje pieczęć dealera Subaru stąd wniosek że skoro dealer jest jednocześnie przedstawicielem Allianzu i sprzedał mi samochód odpowiednio zabezpieczony, to choćby montował deskę z gwoździem na siedzeniu kierowcy jako zabezpieczenie to polisa ma moc prawną. Myślę też że w tym wypadku dyskusja na temat skuteczności ISR powinna być pomiędzy Keratronicem a Subaru a ja nie jestem w tym wypadku stroną

Edytowane przez Lookash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

sprawdziłem dokładnie OWU i nie ma tam nigdzie wzmianki, że są wymagane dwa zabezpieczenia

Skoro Allianz nie wymaga w OWU określonej ilości zabezpieczeń zależnej od wartości pojazdu to być może wystarcza mu tylko jedno zabezpieczenie? A jeśli wystarcza mu tylko jedno zabezpieczenie to raczej jest nim fabryczny immobilizer, a nie ISR. A jeśli wystarcza mu jedno zabezpieczenie, którym jest fabryczny immobilizer to cała dyskusja o ISR w kontekście ubezpieczenia AC w Allianzie... nie miała sensu  :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Skoro Allianz nie wymaga w OWU określonej ilości zabezpieczeń zależnej od wartości pojazdu to być może wystarcza mu tylko jedno zabezpieczenie? A jeśli wystarcza mu tylko jedno zabezpieczenie to raczej jest nim fabryczny immobilizer, a nie ISR. A jeśli wystarcza mu jedno zabezpieczenie, którym jest fabryczny immobilizer to cała dyskusja o ISR w kontekście ubezpieczenia AC w Allianzie... nie miała sensu  :biglol:

 

 

Kolego ale tu sam sobie zaprzeczasz, bo skoro w opisywanej sytuacji ISR było wpisane do polisy, to było (jest) wymagane...... i już masz kilka konsekwencji, np. brak przedłużenie umowy z Keratronikiem, kradzież za granicą, brak naprawy uszkodzonego systemu ISR i to wszystko może powodować odmowę wypłaty odszkodowania za kradzież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie powiedzieć Urabus lepiej odpowiada na pytania do keratronika niz keratronik :)

 

Zadzwoniłem do agenta PZU który mi przygotowywał polisę z pytaniem czy mogę wymontować alarm a zamontować isr i czy mógłby mi zrobić aneks do umowy. Odpowiedz była taka ze sam isr nie zostanie uznany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie powiedzieć Urabus lepiej odpowiada na pytania do keratronika niz keratronik

 

Dzięki za dobre słowo :) choć ja nie tyle odpowiadam na pytania do Keratronika co staram się wyciągać logiczne wnioski z posiadanych informacji.

 

sam isr nie zostanie uznany

 

Sprawę z PZU to z ciekawości bym przedrążył i zapytał dlaczego nie zostanie uznany. Jeśli napisałeś im o zamontowaniu ISR to mogą podeprzeć się swoim OWU (litera b ichniejszej definicji zabezpieczenia przeciwkradzieżowego) i napisać, że nie posiada samodzielnego certyfikatu. Trzeba jednak pamiętać, że standardowo ISR montowany jest na etapie produkcji, a w takim przypadku OWU PZU  (litera a tejże definicji zabezpieczenia przeciwkradzieżowego) nie mówi nic o żadnym certyfikacie. Oczywiście ostateczna decyzja o uznaniu bądź nie uznaniu ISR za zabezpieczenie przeciwkradzieżowe leży i tak w ich gestii, ale ciekawi mnie sama argumentacja.

 

Kolego ale tu sam sobie zaprzeczasz, bo skoro w opisywanej sytuacji ISR było wpisane do polisy, to było (jest) wymagane...... i już masz kilka konsekwencji

 

Co do konsekwencji wpisania ISR jako zabezpieczenia do polisy to masz oczywiście rację... zwróć jednak uwagę, że moja wypowiedź do której się odnosisz miała tryb warunkowy, napisałem: "Jeżeli na polisie jako zabezpieczenie masz wpisany ISR".

 

kradzież za granicą

 

Co masz na myśli pisząc kradzież za granicą? Jeśli odnosisz się do poruszanej wcześniej kwestii roamingu to przypominam, że zgodnie z informacją od Keratronika zamieszczoną tu: #238 począwszy od 1 lipca 2014 roku dla klientów Subaru usługa ISR świadczona jest na terenie całej UE. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby się jeszcze upewnić zadzwoniłem do Allianzu i rzeczywiście miła pani na infolinii potwierdziła, że jeśli to zabezpieczenie zostało uznane za wystarczające w momencie podpisywania polisy to umowa obowiązuje. A wątpliwości dotyczące skuteczności ISR jako zabezpieczenia to już kwestia sporu pomiędzy Allianzem i Subaru. Jak Allianz akceptuje ten system jako zabezpieczenie a tak mam na polisie to już nie jest moja sprawa. W każdym raczej nie odważę się na ubezpieczenie w innej firmie bez innego zabezpieczenia, tak że pewnie montaż alarmu prędzej czy później i tak mnie czeka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kradzież za granicą

 

Co masz na myśli pisząc kradzież za granicą? Jeśli odnosisz się do poruszanej wcześniej kwestii roamingu to przypominam, że zgodnie z informacją od Keratronika zamieszczoną tu: #238 począwszy od 1 lipca 2014 roku dla klientów Subaru usługa ISR świadczona jest na terenie całej UE. 

 

 

 

Usługa, którą Keratronik świadczy za granicą jest inna niż w Polsce i nie spełnia np. definicji PZU SA, ponadto Europa nie składa się wyłącznie z UE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sprawę z PZU to z ciekawości bym przedrążył i zapytał dlaczego nie zostanie uznany. Jeśli napisałeś im o zamontowaniu ISR to mogą podeprzeć się swoim OWU (litera b ichniejszej definicji zabezpieczenia przeciwkradzieżowego) i napisać, że nie posiada samodzielnego certyfikatu. Trzeba jednak pamiętać, że standardowo ISR montowany jest na etapie produkcji, a w takim przypadku OWU PZU  (litera a tejże definicji zabezpieczenia przeciwkradzieżowego) nie mówi nic o żadnym certyfikacie. Oczywiście ostateczna decyzja o uznaniu bądź nie uznaniu ISR za zabezpieczenie przeciwkradzieżowe leży i tak w ich gestii, ale ciekawi mnie sama argumentacja.
 

 

Moze dlatego ze moje auto nigdy nie mialo zamontowanego ISR przed sprzedaza, zostalo sprowadzone nowe z Litwy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...