Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

Kto założył do zaturbionej Subaryny instalację z wtryskiem fazy ciekłej ?? Jakieś doświadczenia?

Czytając fora i próbując rozeznać temat  to wnioski są takie, że jeszcze za wcześnie by w nią inwestować.

Problemy z wtryskiwaczami i pompą paliwa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników którzy mają zamontowany wlew gazu pod klapką ( pewnie większość tak ma ) 
Czy przewód od tego wlewu który idzie nadkolem do butli macie jakoś zabezpieczony przed kamieniami które mogą wyskakiwać spod opony ? Robiłem instalację w Pitec'u w Poznaniu i zamontowali ten przewód w ten sposób, że odstawał od nadkola i przetarł się o oponę, wszystko wymienione na gwarancji w innym serwisie bez żadnego problemu, ale nadal się zastanawiam czy kamienie nie uszkodzą tego przewodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników którzy mają zamontowany wlew gazu pod klapką ( pewnie większość tak ma )

Czy przewód od tego wlewu który idzie nadkolem do butli macie jakoś zabezpieczony przed kamieniami które mogą wyskakiwać spod opony ? Robiłem instalację w Pitec'u w Poznaniu i zamontowali ten przewód w ten sposób, że odstawał od nadkola i przetarł się o oponę, wszystko wymienione na gwarancji w innym serwisie bez żadnego problemu, ale nadal się zastanawiam czy kamienie nie uszkodzą tego przewodu.

W poprzednim Forku Pitec też nie zabezpieczył węża,ale nic się tam nie działo.W aktualnym instalkę robił Czakram i również wáż nie jest niczym dodatkowo zabezpieczony,mimo tego po 110tys.km wygląda jak nowy.Kamieni więc nie musisz się obawiać.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

...no to 9.01.2017 dołączę po raz pierwszy w życiu do zagazowanego bractwa: Forek będzie się u Jako na Ostrobramskiej robił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Ostrobramskiej?

W sensie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Jako to nie ENERGY GAZ POLSKA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z orginalną instalacją gazową do forka 2006r,2.0,158km.Instalacja gazowa firmy AG. Objawy po przełączeniu na gaz po chwili jazdy zapala się chek i cruiser miga,samochód słabo przyspiesza,szarpie i pali na 3 gary po przełączeniu na benz. jedzie normalnie ale kontrolki dalej się świecą po podłączeniu do kompa.wyskakuje błąd zapłonu na pierwszym cylindrze i stary błąd taki sam na drugim niestety nikt z gazowników nie ma odpowiedniego programu do obsługi instalki (Gniezno,Cielimowo,Pobiedziska) może ktoś zna odpowiedni warsztat w Wielkopolsce który zajął by się sprawą lub miał podobny problem,jakieś sugestie,uwagi na co zwrócić uwagę dzięki za każdą odp,wiem że na forum jest czasami JAKO pomocy.+ dzisiaj jeszcze na benz to.kod błędu P4241.powietrze wtórne zawór przełączający rząd cylindrów 1 zawór zacina się w zamkniętym położeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Jako to nie ENERGY GAZ POLSKA?

Jako ma taką renomę, że już podszywają się pod niego  :biglol:

Butla montowana w miejscu koła zapasowego w Imprezie GH '09 jaką ma pojemność?

Prawdopodobnie wystaje ponad podłogę, czym wypełnić przestrzeń między podlogą a wyściiołką by uzyskać płaską powierzchnię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stalo się. BRC Sq 24, 160 tys zrobione , padł reduktor i wtryski. I co dalej, czy wymienić na to samo, reduktor 1000, wtrysk 230 czy wymienić na Hana niebieskie 80 zł, reduktor Stag za 300 do 250 KM i czy tak można przy pozostawieniu pozostałej części tj, sterownik.

Dziękuję za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma sens dopłacać do wtrysków brązowych keihin gdy opcjonalnie proponowane są Dragon BF / Gold ?

 

Auto WRX GH 265KM ,

sterownik STAG (plus ale nie ustaliłem jeszcze jaki :) )

reduktor KME twin,

przewody parker lub faro

wielozawór rozwiercony


Ktoś coś ?

A doświadczenie z innymi wtryskami LPGTECH ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma sens dopłacać do wtrysków brązowych keihin gdy opcjonalnie proponowane są Dragon BF / Gold ?

 

Auto WRX GH 265KM ,

sterownik STAG (plus ale nie ustaliłem jeszcze jaki :) )

reduktor KME twin,

przewody parker lub faro

wielozawór rozwiercony

 

Ktoś coś ?

A doświadczenie z innymi wtryskami LPGTECH ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z orginalną instalacją gazową do forka 2006r,2.0,158km.Instalacja gazowa firmy AG. Objawy po przełączeniu na gaz po chwili jazdy zapala się chek i cruiser miga,samochód słabo przyspiesza,szarpie i pali na 3 gary po przełączeniu na benz. jedzie normalnie ale kontrolki dalej się świecą po podłączeniu do kompa.wyskakuje błąd zapłonu na pierwszym cylindrze i stary błąd taki sam na drugim niestety nikt z gazowników nie ma odpowiedniego programu do obsługi instalki (Gniezno,Cielimowo,Pobiedziska) może ktoś zna odpowiedni warsztat w Wielkopolsce który zajął by się sprawą lub miał podobny problem,jakieś sugestie,uwagi na co zwrócić uwagę dzięki za każdą odp,wiem że na forum jest czasami JAKO pomocy.+ dzisiaj jeszcze na benz to.kod błędu P4241.powietrze wtórne zawór przełączający rząd cylindrów 1 zawór zacina się w zamkniętym położeniu.

Może warto poszukać w necie serwisu autoryzowanego. Mam u siebie LPG Prinsa, pojchałem na przegląd, i szarpanie ustało. Najczęściej przyczynami takiego zjawiska, mogą być również świece które pracują inaczej na LPG a inaczej na PB i ich zywot dobiega końca. Moga to też być kable i cewki. U wymiana filtrów, regulacja kompa LPG pomogła, a na świecach zrobione mam ok 20 kk. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...