Jump to content

Karenz

Użytkownik
 • Content Count

  1117
 • Joined

 • Last visited

About Karenz

 • Rank
  ..:: Uzależniony(a) od Subaru ::..

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  wwa
 • Auto
  forester MY16 2.0i

Recent Profile Visitors

1080 profile views
 1. Zacznij od kupienia reflektorów i na tym pewnie problem sie skończy
 2. Karenz

  próba kradzieży XV

  Trochę więcej pokory w życiu i na tym forum ... Bo z tego co napisałeś wynika że nie wiesz jak wygląda obieg dokumentacji przy likwidacji szkody. Ubezpieczyciela w ogóle nie interesuje jakie części zostaną użyte ale za jakieś zapłaci , reszta jest w gestii klienta. Naprawa bezgotówkowa oznacza tylko o przekazaniu praw do roszczenia , nie ma tu mowy o sposobie rozliczenia szkody. Wszystko to jest bardzo zawiłe i mało uczciwe więc dla większości będzie lepiej jak nie będzie tego rozumieć.
 3. Karenz

  próba kradzieży XV

  Żebyś się nie zdziwił z tym aso , w warszawie jedno ma swoją lakiernie reszta oddaje do mietka na pół legalu a skąd on kupuje nikogo nie obchodzi ma tylko wygląda dobrze.
 4. Karenz

  próba kradzieży XV

  W złych kategoriach myślcie o motywacji kradzieży pojazdów. Subaru to bardzo łakomy kąsek własnie z powodu małej liczby ilości części blacharskich. Samochody kradnie się dla części zamiennych ale jak ? Kradzione auto trafia do dziupli gdzie jest szybko rozbierane na części pierwsze reszta idzie na złom , taki pakiet części jest sprzedawany przez 2-3 podmioty aż trafi legalnie do obrotu przez olx/allegro. Zastanawialiście sie czemu nikt w tym biznesie nie wystawia faktur i nie ma odbiorów osobistych tylko wysyłki na słupa ? Wszystkie blacharnie w polsce gdzie nie dostaje się paragonu (czyli 90% branży) kupuje używane części na allegro/olx oczywiście w dobrej wierze. Nikt tam nigdy nie widział przelewu wszystko jest na gotówkę pobraniowo i można tylko szacować ile z tego jest po kradzieżach. Dopóki będą istniały takie zakłady , będą kradli samochody a takie zakłady nie znikną dopóki ludzie będą godzić się na lewiznę. Jedyna auta których nie kradną to zbyt popularne na złomach np golf 3 , np golf 6 jest łakomym kąskiem ze względu na dużą ilość w firmach co generuje ruch na blacharni. Jeżeli chodzi konkretnie o te XV to próbowali ukraść cały samochód bo zdjeli plastiki do komputera żeby go podmienić tak się kradnie właśnie toyoty.
 5. brak homologowanego oświetlenia = brak oświetlenia odmowa wypłaty AC , regres OC a jak będą chcieli to i automatyczna wina za spowodowanie kolizji no chyba że przełożysz całe klosze z polifta wtedy sprawa jest niewykrywalna
 6. Tu nie ma zadnej reguły , czasem lepiej kupić krajowy z dużym przebiegiem ale w dobry stanie niż niemca po 3 właścicielach, z kolei polak też mógł oszczędzać na oleju co wyjdzie właśnie ostatniemu nabywcy.
 7. A można mieć wyłączony rejestrator na szybie ?
 8. Człowieku jakie masz problemy dla aso to możesz ten olej co tydzień wymieniać ich to nie obchodzi. Ale jak sie zapytałeś czy trzeba go wymieniać to ci powiedzieli że nie jak tak bardzo chcesz to się nie produkuj na forum tylko jedź i każ wymienić ten olej nikt ci usługi nie odmówi jak płacisz.
 9. Jest dyrektywa która wymaga do homologacji lamp led ich nie wymienność co motywuje się brakiem standaryzacji źródeł światła.
 10. przecież to dla nich nie małe pieniądze uczciwie do klienta podeszli że nie kasowali za coś czego nie potrzeba
 11. https://www.ravenol.pl/aktualnosci/post/126_roznice-pomiedzy-statyczna-a-dynamiczna-wymiana-oleju-w-automatycznej-skrzyni-biegow?page_type=post
 12. Dziś zrobię , pisze posta żeby mieć przypomnienie jak wrócę do domu
 13. Ten zderzak jest na trytytyki ?
 14. Również jestem zainteresowany
×
×
 • Create New...