Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

jakie sa koszta instalacji w takim egzemplarzu, i gdzie w malopolsce

 

Przyjacielu w Małopolsce to każdy poleci Ci Pana Piekarczyka z miejscowości Bolęcin. Człowiek serio jest polecany na wielu forach i ja sam dzwoniłem w sprawie założenia do Legacy od szwagra i człowiek bardzo kumaty z dużą wiedzą. Bliżej Nowego Sącza masz jeszcze ZEN SYSTEM u Pana Gomółki - też polecane. Innych zakładów bliżej Ciebie unikaj albo sam przetestuj ;-) na gwarancji pewnie nic sie nie stanie ale po.....

Ceny będziesz miał za komputer STAGa z dobrym reduktorem i wtryskami HANA lub Barracuda za 3000zł

Inne instalacje firmowe np. PRINS równie dobre to koszt >4200zł ale uwierz nie ma to sensu - szczególnie że Ty bedziesz robił tylko 15tyś

 

 

 

czy przy takich prEbiegach oplaca mi sie montowac lpg

 

Jeśli chcesz mieć ten samochód ponad 3 lata to pewnie ze warto ale jak krócej to ledwo się zwróci i minimalnie zarobi na siebie.

Edytowane przez maskun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej paczki... Do pracy mam okolo 2,5 km , rocznie przejade okolo 10-15 tys km. Pytanko jest takie czy przy takich prEbiegach oplaca mi sie montowac lpg do legacy my04 2,5 at.

 

Drugie pytanko: jakie sa koszta instalacji w takim egzemplarzu, i gdzie w malopolsce, najlepiej okolice nowego sacza jest porzadny montaz lpg.

Nie warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.5 km do pracy to nawet się zasilanie LPG może nie zdążyć włączyć. Szczególnie zimą. 

Przy takich przebiegach (w tym tak krótkich do pracy) dopiero po ok. 1-1.5 roku roku instalacja dopiero się "zwróci" i zacznie zarabiać. Jeśli auto ma pozostać u obecnego właściciela kolejne lata, to może warto, decyzja indywidualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie samochod bedzie impreza gt lekko dlubniety, wiec zakladam ze wszystko do 300km. Auto zdecydowanie na dlugo bedzie wiec instalacja powinna sie relatywnie szybko zwrocic. Czy po strojeniu na benzynie trzeba tez stroic od nowa gaz? Czy moge powiedziec magikowi zeby przelewane lekko bylo i nic sie nie stanie? Ile wyniesie koszt instalacji? W krakowie raczej nie znam nikogo dobrego. Polecaja za to forumowicza z warszawy.

 

Ni i jak gaz ma sie w GT bo ile ludzi tyle opinii..

Edytowane przez szuburubu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie samochod bedzie impreza gt lekko dlubniety, wiec zakladam ze wszystko do 300km. Auto zdecydowanie na dlugo bedzie wiec instalacja powinna sie relatywnie szybko zwrocic. Czy po strojeniu na benzynie trzeba tez stroic od nowa gaz? Czy moge powiedziec magikowi zeby przelewane lekko bylo i nic sie nie stanie? Ile wyniesie koszt instalacji? W krakowie raczej nie znam nikogo dobrego. Polecaja za to forumowicza z warszawy.

 

Ni i jak gaz ma sie w GT bo ile ludzi tyle opinii..

W łodzi jest świetny zakład montażu LPG, ludzie prowadzają do nich fury z całej polski. Zagazowali takie cudo jak Mazda RX-8 i auto normalnie na gazie przelatało ok 90 tyś czyli tyle ile ten silnik wytrzymuje :)

 

4 tyś to myślę że górna granica za taką instalację u nich, 8mm zasilanie reduktora, albo zasilanie podwójne reduktor do 400KM, zasilanie wtrysków 12mm, wtryski też jakieś wydajne 100KM na gar :) elektronika to już detal.

 

Po każdym remapie benzyny, jedziemy do gazownika. Mój gazownik mówi że nawet po czyszczeniu przepustnicy powinienem go odwiedzić :)

 

Niezależnie gdzie będziesz montował gaz to obowiązkowo strojenie z odczytem AFR, w silnikach turbo to podstawa.

 

Ja s-turbo robię na ~240-260KM i gaz zostawiam :) tylko "lekko" modyfikuję 

 

Swoją drogą jakie ceny w tej Warszawie  :o

Edytowane przez chrzan94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W łodzi jest świetny zakład montażu LPG

 

Podasz namiar? Może być na PW - thx! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie samochod bedzie impreza gt lekko dlubniety, wiec zakladam ze wszystko do 300km. Auto zdecydowanie na dlugo bedzie wiec instalacja powinna sie relatywnie szybko zwrocic. Czy po strojeniu na benzynie trzeba tez stroic od nowa gaz? Czy moge powiedziec magikowi zeby przelewane lekko bylo i nic sie nie stanie? Ile wyniesie koszt instalacji? W krakowie raczej nie znam nikogo dobrego. Polecaja za to forumowicza z warszawy.

 

Ni i jak gaz ma sie w GT bo ile ludzi tyle opinii..

 

U mnie linia na wykresie, linia benzynowa pokrywa się prawie idealnie z gazową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i jak podpytam w podobnej materii, gdzie w Małopolsce ogarnę instalacje Teleflex.. Wspomniany w poście wyżej pan Łukasz z Brzeska już dwa razy ratował mi tyłek w związku z gazem ale w innych autach, niestety nie ma wiedzy/programu do Teleflexa wiec tym razem odpada.. Ktoś inny w małpolsce? chodzi o standardowy serwis gazowy (wymiana filtra, sprawdzenie instalacji, regulacja).. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem sporo wątków o instalacjach LPG, jednak ciężko wywnioskować po nich, która instalacja jest najlepsza. Wiem, że Jako z forum specjalizuje się w tym temacie, ale jestem ciekawy czy ktoś ma jakieś  alternatywy i doświadczenia z innymi gazownikami. Mój OBK jest z 2004r.

1. Jakie są kosztu założenia takiej instalacji? rozrzut cenowy jest dość spory 2,5-4kpln. Nie chce przepłacić, z drugiej strony zakładanie chłamu mija się z celem.

2. Macie do polecenia jakieś warsztaty na terenie Warszawy?

3. Którą generację gazu do mojego OBK V,VI jakie są różnice?

4. Wszyscy mówią o BRC, to najlepsze co mogę założyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już bardzo obszerny temat o LPG, tam można zadać pytanie :)

Ale jak już tak bardzo chcesz to się tu wypowiem  :D

 

Tylko jaki silnik masz ?

 

Jak wolnossący, byle nie H6 to tak:

 

1. Za max 3 tyś założysz LPG do tego auta

2. Jestem z Łodzi i tu ci mogę coś polecić :)

3. IV generacja - dobra, dobrze wystrojona wystarczy. V generacja to już spore koszta a VI to wgl istnieje ? :)

4. BRC - drogie i mocno przereklamowane instalacje. Jedyny plus instalacji BRC to dla mnie ładny okrągły włącznik :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem sporo wątków o instalacjach LPG, jednak ciężko wywnioskować po nich, która instalacja jest najlepsza. Wiem, że Jako z forum specjalizuje się w tym temacie, ale jestem ciekawy czy ktoś ma jakieś  alternatywy i doświadczenia z innymi gazownikami. Mój OBK jest z 2004r.

 

1. Jakie są kosztu założenia takiej instalacji? rozrzut cenowy jest dość spory 2,5-4kpln. Nie chce przepłacić, z drugiej strony zakładanie chłamu mija się z celem.

2. Macie do polecenia jakieś warsztaty na terenie Warszawy?

3. Którą generację gazu do mojego OBK V,VI jakie są różnice?

4. Wszyscy mówią o BRC, to najlepsze co mogę założyć?

BRC ,tylko zaloz lublikator warto ! zadnych nagarow aaa koszt to ok 2 700 zapraszam do Gorzowa Wlkp taniej , polecam Bosh service na Koniawskiej  ...spece sa i tyle w temacie 

Edytowane przez DArecki UK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przeczytałem sporo wątków o instalacjach LPG, jednak ciężko wywnioskować po nich, która instalacja jest najlepsza. Wiem, że Jako z forum specjalizuje się w tym temacie, ale jestem ciekawy czy ktoś ma jakieś  alternatywy i doświadczenia z innymi gazownikami. Mój OBK jest z 2004r.

 

1. Jakie są kosztu założenia takiej instalacji? rozrzut cenowy jest dość spory 2,5-4kpln. Nie chce przepłacić, z drugiej strony zakładanie chłamu mija się z celem.

2. Macie do polecenia jakieś warsztaty na terenie Warszawy?

3. Którą generację gazu do mojego OBK V,VI jakie są różnice?

4. Wszyscy mówią o BRC, to najlepsze co mogę założyć?

BRC ,tylko zaloz lublikator warto ! zadnych nagarow aaa koszt to ok 2 700 zapraszam do Gorzowa Wlkp taniej , polecam Bosh service na Koniawskiej  ...spece sa i tyle w temacie 

 

A co ma ten lublifikator to nagaru ? :)

Lublifikator w teorii  ma chronić gniazda zaworowe przed wypalaniem.

Ale chyba nie ma większej ściemy jak aplikowanie tego "magicznego płynu" na pracujące w niższej temeraturze zawory ssące, pozostawiając te które mają ciężej czyli wydechowe bez tej cudownej ochrony :)

Można założyć nawet aplikator płynnego złota do silnika, ale jak się założy złą instalację, źle wystroii i będzie ubogo to i tak wypali :)

 

Ooo  :o

I jesteśmy we właściwym wątku :)

Edytowane przez chrzan94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To celuj w instalację do 200KM, konkretnie to reduktor i odpowiednie wtryski :) Reszta to detale  :D

Przykładowo:

Reduktor KME RED1 SILVER S6

Wtryskiwacze Barracuda

Butla ile wejdzie :) warto dopłacić do większej parę PLN

Elektronika wedle uznania zakładu który montuję/stroi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...