Skocz do zawartości

O motoryzacji ale niekoniecznie o Subaru


WRC fan

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, euyot napisał(a):

Nie ma się co cieszyć. Zaraz jakiś ukaz dyrektywa i inne badziewie będzie wysmarowane i dotacje się pojawią. Będzie popyt. Rynek sterowany jest kijem i marchewka... 

No niekoniecznie - bo jak wyłączysz dotacje na chińskie  auta? Chińczycy są w stanie zalać Europę swoimi, coraz lepszymi autami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2023 o 11:30, ketivv napisał(a):

wyraźnie napisałem o systemie powszechnym, płacilibyśmy wszyscy za swoje własne emisje 

Jak oddychasz to też emitujesz => płać. Nie masz kasy do piachu.

Zaraz gdzieś to już widziałem....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2023 o 12:35, Jaca68 napisał(a):

Jak oddychasz to też emitujesz => płać. Nie masz kasy do piachu.

 

 

w sumie to taki system jest np. w US

 

brak ubezpieczenia komercyjnego na pokrycie kosztów leczenia i twój czas się kończy

 

z drugiej strony, tak nasze życie nieuchronnie kończy się śmiercią 

każdemu z nas taki licznik odlicza tylko zazwyczaj nie znamy godziny zero ;)

 

pytanie tylko co po nas zostawimy naszym dzieciom ? 

świat lepszy do życia lepszy czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2023 o 23:17, FanSub napisał(a):

No niekoniecznie - bo jak wyłączysz dotacje na chińskie  auta? Chińczycy są w stanie zalać Europę swoimi, coraz lepszymi autami. 

 

 

to tak w temacie bo to już właściwie wiadomość oficjalna AUDI (pewnie za tym pójdzie cały VAG) kupuje platforme do swoich przyszłych aut elektrycznych z Chin, powód - nie wiadomo kiedy powstanie konkurencyjna platforma VW 

 

jedynymi firmami jakie mogą poszczycić się zyskiem operacyjnym ze sprzedaży aut elektrycznych są Tesla i firmy chińskie głowinie BYD 

 

reszta jest w dużych tarapatach i nic nie wskazuje, że będzie lepiej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, FanSub napisał(a):

 

Ciekawe, że ludzie z Interii cytują Reuters'a ale nie zauważyli tego: 

"...It was not clear whether the batteries sparked the fire.... https://www.reuters.com/world/europe/firefighters-struggle-douse-fire-luxury-cars-vessel-2022-02-20/ 

W PL Państwowa Straż Pożarna podała, że w 2022 spaliło się 8333 samochodów spalinowych i 10 elektrycznych, co daje "współczynnik" pożaru na 100 samochodów: 0,03 dla elektryków i 0,04 dla spalinowych, czyli:
statystycznie, w Polsce, elektrycznych pali się mniej o 25% niż spalinowych https://e.autokult.pl/pozary-aut-elektrycznych-w-polsce-mamy-liczby,6861831576562240a 

 

Ludzie, co Wy się tak boicie postępu? :biglol:

 

  • Facepalm 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, piotruś napisał(a):

W PL Państwowa Straż Pożarna podała, że w 2022 spaliło się 8333 samochodów spalinowych i 10 elektrycznych, co daje "współczynnik" pożaru na 100 samochodów: 0,03 dla elektryków i 0,04 dla spalinowych, czyli:
statystycznie, w Polsce, elektrycznych pali się mniej o 25% niż spalinowych https://e.autokult.pl/pozary-aut-elektrycznych-w-polsce-mamy-liczby,6861831576562240a 

 

Ludzie, co Wy się tak boicie postępu? :biglol:

 

A teraz proszę o zestawienie średniego wieku palącego się pojazdu i skutków takiego pożaru...

Edytowane przez BelegUS
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piotruś napisał(a):

Ludzie, co Wy się tak boicie postępu? :biglol:

wstaw do garażu jeden i drugi a potem spróbuj ugasić.

Plus - elektryki to samochody nowe na rynku a palą się z przyczyn wad wewnętrznych. A w wolumenie spalonych samochodów spalinowych masz wszystko - starego poldka, którego gnojki dla zabawy spaliły na działkach, podpalenia, rozbiegane turbiny, wypadki inne etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, piotruś napisał(a):

 

Ciekawe, że ludzie z Interii cytują Reuters'a ale nie zauważyli tego: 

"...It was not clear whether the batteries sparked the fire.... https://www.reuters.com/world/europe/firefighters-struggle-douse-fire-luxury-cars-vessel-2022-02-20/ 

W PL Państwowa Straż Pożarna podała, że w 2022 spaliło się 8333 samochodów spalinowych i 10 elektrycznych, co daje "współczynnik" pożaru na 100 samochodów: 0,03 dla elektryków i 0,04 dla spalinowych, czyli:
statystycznie, w Polsce, elektrycznych pali się mniej o 25% niż spalinowych https://e.autokult.pl/pozary-aut-elektrycznych-w-polsce-mamy-liczby,6861831576562240a 

 

Ludzie, co Wy się tak boicie postępu? :biglol:

 

Akurat jest jasne i potwierdzone że zapalił się elekryk, artykuł który przytaczasz jest sprzed półtora roku i dotyczy innej katastrofy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie też ciekawi w jakich okolicznościach wychodzi to zapłonu tych spalinowych samochodów? bo jedno co piszecie wiek, czasami umyślne podpalenia jakiś gratów co dzieciaki postanowiły się zabawić, podczas wypadków, itp., a ile następuje zapłonów spalinowych faktycznie podczas postoju kiedy nikt nic przy nich nie robił. Zazwyczaj słyszę o zapłonach podczas jazdy, ew gdzieś jak o stojących słyszałem to okazywało się że np usterka ogrzewania postojowego. W w elektrykach wydaje mi się że częściej zdarza się że samochód od tak sobie stał i nagle postanowił sobie spłonąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Durbos napisał(a):

Akurat jest jasne i potwierdzone że zapalił się elekryk, artykuł który przytaczasz jest sprzed półtora roku i dotyczy innej katastrofy.

 

Upsss, sorry pomyliłem artukuły. 

Aktualny pożar i nic nie jest potwierdzone: 

"...The coastguard said on its website that the cause of the fire was unknown, but a coastguard spokesperson had earlier told Reuters it began near an electric car..." 

https://www.reuters.com/world/europe/one-dead-cargo-ship-fire-electric-car-suspected-source-dutch-coastguard-2023-07-26/  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jpol napisał(a):

 

Za dużo naciągania i wymyślania faktów pod tezę żeby traktować ten artykuł serio. Pożary elektryków to podpalenia, a spalinówek nie, elektryki się palą ale na pewno to przez naprawy w Polsce, etc., itd., nie spodziewałem się rzetelności po stronie propagandowej więc się chociaż nie zawiodłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, pumex1 napisał(a):

Myślałem, że te czasy zabezpieczeń mechanicznych odeszły w przeszłość. A jednak. Fota z dzisiaj :)

 

364600500_10223148838215927_4776713181881298487_n.jpg

364636156_10223148838015922_6594145432285155930_n.jpg

Znaczy, że musiał wysiąść od strony pasażera. Zuch chłop:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2023 o 14:48, piotruś napisał(a):

Ludzie, co Wy się tak boicie postępu? :biglol:

 

Nikt nie boi się postępu, tylko nie chce być do niego zmuszany.

Tym bardziej, że na razie ten postęp jest niekorzystny.

 

W dniu 23.07.2023 o 17:34, ketivv napisał(a):

to tak w temacie bo to już właściwie wiadomość oficjalna AUDI (pewnie za tym pójdzie cały VAG) kupuje platforme do swoich przyszłych aut elektrycznych z Chin, powód - nie wiadomo kiedy powstanie konkurencyjna platforma VW

 

VW to ostatnio jest w ogóle ciekawie zarządzany.

Chciałem kupić T6.1 osobowe. Z dnia na dzień podnieśli ich ceny dwukrotnie. DWUKROTNIE.

Oczekują za 30 letni model z dywanem i fotelami pół miliona złotych.

Nowy Multivan, nowy Golf - tak brzydkie, że klienci ich nie kupują.

Przynajmniej ja na ulicach ich nie widzę.

I  jeszcze oczekują, że elektrycznego chińczyka, klienci będą kupować u nich ?!

Przecież u chińczyka będzie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...