Skocz do zawartości

O motoryzacji ale niekoniecznie o Subaru


WRC fan

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
25 minut temu, Kiwi 4ester napisał(a):

FB_IMG_1711708145751.jpg.399e6d54053985a00954bc5fc7eaa3fc.jpg

Tyle że komentator nie rozumie po co jest strefa czystego transportu. Ona ma za zadanie ograniczyć emisję cząstek stałych i tlenków azotu, a w tym maluch nawet bez najprostszego katalizatora jest "10x" gorszy nawet od dużego SUVa. A spora część ludzi jako emisję rozumie tylko CO2, a ono nie ma znaczenia dla czystego powietrza, to zupełnie inny problem związany z ociepleniem klimatu nie z czystym powietrzem....

  • Super! 2
  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej się zgadzam, jednak zakładam że mimo wszystko dałoby się dostosować tego malucha bliżej do spełniania norm i mimo wszystko byłoby to mniej szkodliwe dla środowiska niż koszt utylizacji takiego samochodu i produkcja kolejnego spełniającego normy. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, radekk napisał(a):

Jak najbardziej się zgadzam, jednak zakładam że mimo wszystko dałoby się dostosować tego malucha bliżej do spełniania norm i mimo wszystko byłoby to mniej szkodliwe dla środowiska niż koszt utylizacji takiego samochodu i produkcja kolejnego spełniającego normy. 

Maluch utylizuje się sam, kto miał ten wie. A absurdalną tęsknotę za nim z jednej strony rozumiem, bo wtedy wszystko było piękniejsze, ale ja parę lat temu mialem okazję wsiąść i prowadzić takiego, przy 80km/h zaglądał mi strach w oczy :) Ciekawe kto by się chciał przesiąść w takiego i nim jeździć, już nawet pomijając awaryjność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, skwaro napisał(a):

Maluch utylizuje się sam, kto miał ten wie. A absurdalną tęsknotę za nim z jednej strony rozumiem, bo wtedy wszystko było piękniejsze, ale ja parę lat temu mialem okazję wsiąść i prowadzić takiego, przy 80km/h zaglądał mi strach w oczy :) Ciekawe kto by się chciał przesiąść w takiego i nim jeździć, już nawet pomijając awaryjność :)

Ostatnio maluchem jechałem, o ile można to tak nazwać, na studiach, kiedy koleżanka stwierdziła że tak ją zastawili że nie da rady wyjechać, pamiętam że wpasowanie się w to było dla mnie wyczynem. Naprawdę nie wiem jak kiedyś mogłem czym takim jeździć z rodzicami na wakacje i nie pamiętam ich narzekań w kwestii wygody.

 

Oczywiście z maluchem to był żart, ale mimo wszystko twierdzę, że część nowszych samochodów nawet nie spełniających jakiś norm byłby mniejszą zbrodnią dla środowiska niż żeby ktoś był zmuszony pozbywać się tego pojazdu, który trzeba zutylizować, a nowy dla niego wyprodukować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, radekk napisał(a):

Ostatnio maluchem jechałem, o ile można to tak nazwać, na studiach, kiedy koleżanka stwierdziła że tak ją zastawili że nie da rady wyjechać, pamiętam że wpasowanie się w to było dla mnie wyczynem. Naprawdę nie wiem jak kiedyś mogłem czym takim jeździć z rodzicami na wakacje i nie pamiętam ich narzekań w kwestii wygody.

 

Oczywiście z maluchem to był żart, ale mimo wszystko twierdzę, że część nowszych samochodów nawet nie spełniających jakiś norm byłby mniejszą zbrodnią dla środowiska niż żeby ktoś był zmuszony pozbywać się tego pojazdu, który trzeba zutylizować, a nowy dla niego wyprodukować.

Nawet tu na forum spytaj ile ludzi w Imprezach GC/GD czy Foresterach SF/SG ma sprawny katalizator, a co mowa w jakimś Oplu czy innym paściu wartym 5-6k :)

A co do samego pytania czy wymieniać czy nie pytanie nie ma prostej odpowiedzi. 

https://www.topgear.com/car-news/electric/mythbusting-world-evs-better-buy-new-or-keep-your-old-car

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, skwaro napisał(a):

Nawet tu na forum spytaj ile ludzi w Imprezach GC/GD czy Foresterach SF/SG ma sprawny katalizator

Z tego co mi wiadomo one miały zepsuty już fabrycznie nowy i w trosce o środowisko trzeba było zaraz zamawiać jakiś inny wydech;)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, radekk napisał(a):

Z tego co mi wiadomo one miały zepsuty już fabrycznie nowy i w trosce o środowisko trzeba było zaraz zamawiać jakiś inny wydech;)

Potwierdzam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, skwaro napisał(a):

To z wczoraj artykuł :)

a ok, to wszystko wyjaśnia, nie spojrzałem że to z wczoraj. Choć znając sytuację i absurdów wokół toru było to dla mnie całkiem możliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
36 minut temu, turdziGT napisał(a):

Włosi to jednak potrafią 

 

 

 

 

Niezmiennie od lat.

Gdyby tylko wbrew modzie to był godny następca 147 a nie (ha tfu) kolejny crossover, to może i bym 159 pogonił wreszcie z podjazdu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Turbo napisał(a):

 jeszcze w miarę w tym alfowskim kanonie, ale reszta? 

 

 

A poza znaczkiem reszta (platforma, silnik, itp, itd) to Peugeot/Citroen ;-)

 

Zawartość Alfy w tej Alfie - niemal zero

Edytowane przez jarmaj
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza emblematami, to brzydki, odgrzewany kotlet z masowej patelni.

Zgadzam się z trzema kolegami wyżej. Zero indywidualizmu, kolejny garbusowaty crossover , któremu daleko do ładnej linii. 

Takie czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn ja nie chciałem zabrzmieć jakoś konfrontacyjnie @turdziGT i @HoQ :) 

Ale dla mnie cała ta klasa aut jest pozbawiona jakiegokolwiek ładunku emocjonalnego, tzn nie wyobrażam sobie że widzę coś w tej kategorii aut i myślę "o chciałbym taki!". 

I wszystkie są bardzo podobne do siebie, szedłem osiedlem na spacerku z psem i stoi kilka - Renault, Suzuki, MG, nowsze Mitsubishi - wszystkie nie do odróżnienia patrząc z boku - ta sama linia, ta sama bryła, ten podkoszony tylny słupek itd - kalka kalki :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego kloca dziś spotkałem :) przynajmniej można bez problemu robić pod autem bez podnośnika :thumbup:

@przemekka może tutaj znajdziesz jakieś natchnienie? :)

IMG_20240420_092026.jpg

 

IMG_20240420_092036.jpg

 

IMG_20240420_092044.jpg

 

IMG_20240420_092055.jpg

 

IMG_20240420_092114.jpg

 

IMG_20240420_092124.jpg

 

IMG_20240420_092138.jpg

 

IMG_20240420_092155.jpg

 

IMG_20240420_092203.jpg

 

IMG_20240420_092225.jpg

Edytowane przez Kiwi 4ester
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...