Skocz do zawartości

DIESEL - SAMO ZŁO!


house_1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 381
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

w legacy poprzedniej generacji podawali 8,5 8) :wink:

o rzesz :shock:

 

-- Śr sie 29, 2012 11:35 pm --

 

w legacy poprzedniej generacji podawali 8,5 8) :wink:

slesz ale to przy fabrycznym sofcie, którego już nie uświadczysz w żadnym aucie :cry: (no chyba, że ktoś nie odwiedził ASO od 1,5 roku) :evil:

trzy rzeczy o których marzy mój samochód:

-wywalić DPF

-to samo uczynić z nowym softem

-zmienić np.boxem ze 150-do180 KM-ale to już bardziej moje marzenie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podawac mozna duzo :D sprobuj to sam osiagnac. A moj Legacy polecial GPS 215 km/h chociaz ma ogranicznik predkosci na 206 km/h ale uzywajac tempomatu mozna to obejsc ... wtedy nie odcina. Fajna sprawa na Autobahnie juz zaden Passek nie podskoczy :twisted: wyprobowane nawet X1 2d sie napinal ale nie dal rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podawac mozna duzo :D sprobuj to sam osiagnac. A moj Legacy polecial GPS 215 km/h chociaz ma ogranicznik predkosci na 206 km/h ale uzywajac tempomatu mozna to obejsc ... wtedy nie odcina. Fajna sprawa na Autobahnie juz zaden Passek nie podskoczy :twisted: wyprobowane nawet X1 2d sie napinal ale nie dal rady

 

Nawet ten;

http://www.volkswagen.pl/modele/nowy_pa ... echniczne/

albo ten

http://www.volkswagen.pl/modele/nowy_pa ... echniczne/

 

I ten

http://www.volkswagen.pl/modele/nowy_pa ... echniczne/

 

Oooo, i ropniaki tez

http://www.volkswagen.pl/modele/nowy_pa ... echniczne/

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale o so chodzi ? wszyskie wolniejsze od Legacy 2D :?: jedynie 180 wersja da rade jezeli koniki nie uciekly

Stwierdziles ze:

 

A moj Legacy polecial GPS 215 km/h chociaz ma ogranicznik predkosci na 206 km/h ale uzywajac tempomatu mozna to obejsc ... wtedy nie odcina. Fajna sprawa na Autobahnie juz zaden Passek nie podskoczy

 

Dobrze czytam? 215 km/h

 

OK, widze, linki sie do d.... pokopiowaly....

No to inaczej;

3.6 V6 250 km/h

2.0 TSI 236 km/h

nawet te z 1.8 220 km/h

no i trzy ropniaki 2.0 170KM tez sa szybsze

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale o so chodzi ? wszyskie wolniejsze od Legacy 2D :?: jedynie 180 wersja da rade jezeli koniki nie uciekly

Stwierdziles ze:

 

A moj Legacy polecial GPS 215 km/h chociaz ma ogranicznik predkosci na 206 km/h ale uzywajac tempomatu mozna to obejsc ... wtedy nie odcina. Fajna sprawa na Autobahnie juz zaden Passek nie podskoczy

 

Dobrze czytam? 215 km/h

 

OK, widze, linki sie do d.... pokopiowaly....

No to inaczej;

3.6 V6 250 km/h

2.0 TSI 236 km/h

nawet te z 1.8 220 km/h

no i trzy ropniaki 2.0 170KM tez sa szybsze

:P

 

to prawda ale u nas tych jednostek praktycznie nie mozna spotkac. u nas w firmie tylko TDI 140 KM, Mondeo podobnie. 170 KM zadna firma nie ma we flocie bo to bez sensu :)

Prywatnie nikt nie kupuje Passata. Touran, Tiguan ok ale nie Passat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam stary soft 8)

slesz - znam kilku co też tak myślą :mrgreen:

 

nie no - jak zaczął się dym ze zmianami to już byłem po ostatnim przeglądzie gwarancyjnym :P

ale kto wie :roll: :twisted: przecież powiedzieliby :mrgreen: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda ale u nas tych jednostek praktycznie nie mozna spotkac. u nas w firmie tylko TDI 140 KM, Mondeo podobnie. 170 KM zadna firma nie ma we flocie bo to bez sensu :)

Prywatnie nikt nie kupuje Passata. Touran, Tiguan ok ale nie Passat.

 

A u nas w firmie wszystkie Mondziaki maja 163 kuce, a nie bazowe 140...

 

Czemu prywatnie mam nie kupic Passata? Osobiscie nie lubie samochodow, w ktorych sie siedzi jak na stolku barowym (Touran, Tiguan, czy tez Forester) i dla mnie one nie sa zadna konkurencja dla Passata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu tak jest ale wiekszosc Passatow jezdzi w firmach. Moze dlatego ze prywatny trend jest teraz w strone SUV i klasyczne kombi malo kto kupuje. Skoda, Hyundai, Kia owszem ale nie auta za 35-40 tys €.

 

Nie wiem czemu wasza firma chce wydawac wiecej na eksploatancje :?: 140 KM to i tak bardzo dobrze na przepisowa jazde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu tak jest ale wiekszosc Passatow jezdzi w firmach. Moze dlatego ze prywatny trend jest teraz w strone SUV i klasyczne kombi malo kto kupuje. Skoda, Hyundai, Kia owszem ale nie auta za 35-40 tys €.

To prawda. Ten trend mnie troche dziwi, ale rzeczywiscie chyba tak jest.

 

Nie wiem czemu wasza firma chce wydawac wiecej na eksploatancje :?: 140 KM to i tak bardzo dobrze na przepisowa jazde.

To juz nie do mnie pytanie :-) tylko do osoby odpowiedzialnej u nas za flote... Moim zdaniem 140ki tez bylyby jak najbardziej OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I tak nie mam szans na opracowanie we własnym zakresie KERS-u do sti, a kupić go nie będę mógł z dwóch powodów - nikt mi go nie sprzeda, a nawet jakby, to cena będzie poza moim zasięgiem... będę sobie musiał kupić całego hybrydowego mercedesa.

 

Ja myśłę, że nie chciałbyś tego awaryjnego i ciężkiego gówna w samochodzie :D. STI potrzebuje zejścia z masy, a dzisiejsze technologie dają duże pole do popisu w tym zakresie.Czytałem że w nowym Range'u przez zastosowanie lekkich materiałow, zejdą do 420 kg(!) masy w tym tłuściochu.W STI wystarczyłoby ze 100-150 kg i byłoby już bardzo fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zważywszy, że mieści się w bolidzie F1, który prawie nic nie waży, to chętnie jednak widziałbym chwilowe 60-70km bez dodatkowego obciążania układu korbowo-tłokowego, bo do najmocniejszych na świecie nie należy :mrgreen:.

 

Ale przynajmniej przeciwwagi wału nie pękają :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Prywatnie nikt nie kupuje Passata.

 

Pewnie kupują ale ja tego nigdy nie zrozumiem. To auto jest tragiczne... a za cenę w miarę wyposażanego Paska można mieć naprawdę dużo lepszy samochód.

 

Już bym wolał Skodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w subaru tak często słyszy się o czyszczeniu wtryskiwaczy ? Jaka firma je produkuje,czy mają specjalną konstrukcję ??? W innych autach ten problem nie jest tak wyrażony.

Ja jeszcze nie czyściłem, a mam już stówkę na blacie. Nie zauważam na razie takiej potrzeby. Wtryski Denso, są bardzo długie, nie da się ich wymontować bez wytargania silnika z komory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kupują ale ja tego nigdy nie zrozumiem. To auto jest tragiczne... a za cenę w miarę wyposażanego Paska można mieć naprawdę dużo lepszy samochód.

 

Tak właśnie, plaga paska b5 i b5fl jest przerażająca.

 

Łatwo zauważyć jakie auto ściągane z Zachodu jest na topie był czas audi a3, potem golf 4 paska oraz e36 itp. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w subaru tak często słyszy się o czyszczeniu wtryskiwaczy ? Jaka firma je produkuje,czy mają specjalną konstrukcję ??? W innych autach ten problem nie jest tak wyrażony.

ztcw to są wtryskiwacze Denso. I wg ASO nie dają się regenerować ze względu na ich konstrukcję. Dlatego zanim je wymienią, próbują je czyścić chemicznie. Niestety, takiej jakości paliwo jest powszechnej sprzedaży w naszym kraju.

W innych autach ten problem jest "wyrażony" inaczej - wymiana wtryskiwaczy, np. w fordowskich tdci, dieslach mazdy, czy dci renault.

Pamiętam, że w fordach było to nagminne przy przebiegu 100k km. Koszt 1 szt. w 2010r - jedyne 1,5k pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że w fordach było to nagminne przy przebiegu 100k km. Koszt 1 szt. w 2010r - jedyne 1,5k pln.

 

nie przesadzaj, moja mama jeździ takowym z 2004 roku i wtryski są oryginalne (zresztą tak jak i turbina), a mają ~330000 przelotu.

 

lucky You. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...