Jump to content

Tommo

Użytkownik
 • Posts

  1001
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by Tommo

 1. Małe sprostowanie. Mam je w Blazerze a nie w Subaru.
 2. Jestem bardzo zadowolony z tych opon. Przez ten rok zrobiłem prawie dychę, większość niestety na asfalcie [hałas akceptowalny] ale zużycie bieżnika minimalne. W błocie jest przeciąg niesamowity. Ładnie sie oczyszczają, wystarczy dać ognia na tłoki i wszystko fruwa w powietrzu Co mnie pozytywnie zaskoczyło to fakt, że zimą, w śniegu jeździ się zupełnie bez stresu. Zaspy przebija się z przyjemnością. Mógłby być minimalnie mniejszy rozmiar, bo w skrajnym skręcie w lewo ociera mi o ramę. Prawy skręt jest ok. Autko na razie bezawaryjne, nic się nie urwało
 3. Ale Lancia zawsze była niszową marką. Poza Włochami sprzedawała się słabo. Patrząc z perspektywy czasu, Włosi zupełnie nie ogarnęli marketingowo sukcesu Delty. Miliony fanów którzy nigdy nie kupili żadnego produktu tej marki. A mogli się uczyć od Audi. A dalej to już nieubłagany zjazd i upadek, raczej do przewidzenia.
 4. Spokojnie. Naprawdę nie musisz na siłę mnie przekonywać. Pozostańmy ze swoimi racjami. Mi tak jest dobrze
 5. Fajny to jest DAZA. Ale może już nie będę kopał leżącego
 6. mz56 generalnie masz racje. Tylko trzeba odróżnić sytuację jazdy po śniegu i suchym asfalcie. W pierwszym przypadku ( a o nim dyskutujemy) zjawisko naprężeń wynikające z różnicy prędkości kół w skręcie, można w zasadzie pominąć. Praktycznie nie wyczuwalna różnica.
 7. Do czasu kiedy jednym kołem wjedziesz na asfalt a drugie będzie jeszcze na śniegu.
 8. Przerabiałem wiele opcji w moim AWD włącznie z płytkową 1,5 way i wniosek jest jeden. Im bardziej zeszperujesz tym auto na śniegu chce cię bardziej wynieść spoza drogi którą jedziesz. Musisz więcej pracować kierą, głębsze szybsze kontry. Inaczej polecisz. Inna sprawa że szpery dają nowe możliwości napędzania się auta w zamiennych warunkach przyczepności drogi. Jest tak dlatego bo szpera pozwala oddać poprzez koła drodze różnej wielkości wektory siły momentu napędowego. Co automatycznie powoduje zmianę kierunku jazdy samochodu. W otwartym dyfrze moment napędowy kół zawsze jest jednakowy, więc ten problem nie występuje.
 9. Ja bym powiedział, że odwrotnie. Nie wiem skąd ta opinia że zeszperowane auto lepiej się prowadzi. Jest dokładnie odwrotnie. Samochód na otwartych dyfrach jest najprościej opanować.
 10. Ktoś wie który model samochodu zdobył najwięcej tytułów? Chodzi o ilość zwycięstw w RMŚ, do okresu upadku muru
 11. W zestawieniu nie może zabraknąć zjawiskowego samochodu, który zdobył tytuł MŚ '73 i wygrywał prawie wszystkie rajdy.
 12. Ani dobre w teren ani na asfalcie wygodne. Zgniły kompromis.
 13. Trochę na wesoło ale coraz więcej testów potwierdza że nowy Def nie jest SUV'em a zaryzykuje stwierdzeniem: obecnie najlepszą cywilizowana terenówką na Świecie.
 14. Oczywiście tak. Ale fakt, że te nieco gorsze na torze samochody sprzedają się równie dobrze, świadczy o zdroworozsądkowym podejściu wielu klientów. A ta rywalizacja torowa HH niecch trwa i napędza rozwijanie konstrukcji.
 15. A ja uważam,że takie testy są potrzebne i wskazane. Po pierwsze zawsze lepiej jest wiedzieć jak dany samochód sprawuje sie w ekstremalnych sytuacjach, niż nie wiedzieć Co właściciel zrobi z tą wiedzą, to już jego sprawa. Po drugie, producenci wiedząc, że ich produkt będzie wielokrotnie testowany i porównywany z konkurencją,nie mogą pozwolić sobie na blamaż, który może skutkować słabą sprzedażą. Skupiają więc środki i czas na dobre własności jezdne a nie jedynie gadżeciarskie wodotryski (wielokrotnie tańsze i łatwiejsze w realizacji), co tylko dobrze służy nam konsumentom skierowanym na przyjemność z jazdy samochodem.
 16. Pewnie tak jest. Z drugiej strony co miał napisać pracownik Toyoty o tak wyczekiwanej premierze.
 17. Głównie waga, potem ekonomia. Trzy cylindry bardziej przeszkadzają mentalnie niż realnie.
 18. Czyli marketingowo BMW trafiło w dychę z modelem.
 19. Nie do końca. Rebellion był drugi więc był konkurencyjny skoro wygrał z toyotowską siódemką.
 20. Królewską klasę? Szkoda by było. LMP1 to pole bitwy największych. Fajnie oglądać walki wielkich koncernów których stać na wielkie rzeczy. Promotor LM powinien wyjść z jakąś inicjatywą zachęcającą do zwiększenia konkurencji tej klasy.
 21. Warto zaznaczyć, że Porsche poniosło dotkliwą porażkę i to w 50tą rocznicę pierwszego zwycięstwa w LM. Astony rewelacja wyścigu.
 22. Byłem pierwszy raz na takiej imprezie i powiem szczerze zabawa niesamowita ale wyczerpującą. Trochę za dużo załóg bo miejscami zatory się robiły i dodatkowe utrudnienia związane z omijaniem innych załóg. Co do samochodu to spisał się dzielnie. Nic się nie popsuło. Z mojej winy zgiąłem rurę wydechową, która mi potem krwi napsuła i jedna wgniotka na błotniku, nie wiem nawet kiedy się zrobiła. Sporo się nauczyłem, pilot też, fajnie, bakcyl połknięty.
×
×
 • Create New...