Jump to content

Tommo

Użytkownik
 • Posts

  998
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Tommo last won the day on March 13 2015

Tommo had the most liked content!

Profile Information

 • Gender
  nie powiem :-P
 • Skąd
  NMNP
 • Auto
  Audi TTRS (438/619)

Recent Profile Visitors

1194 profile views

Tommo's Achievements

..:: Profi ::..

..:: Profi ::.. (4/13)

300

Reputation

 1. Ale Lancia zawsze była niszową marką. Poza Włochami sprzedawała się słabo. Patrząc z perspektywy czasu, Włosi zupełnie nie ogarnęli marketingowo sukcesu Delty. Miliony fanów którzy nigdy nie kupili żadnego produktu tej marki. A mogli się uczyć od Audi. A dalej to już nieubłagany zjazd i upadek, raczej do przewidzenia.
 2. Spokojnie. Naprawdę nie musisz na siłę mnie przekonywać. Pozostańmy ze swoimi racjami. Mi tak jest dobrze
 3. Fajny to jest DAZA. Ale może już nie będę kopał leżącego
 4. mz56 generalnie masz racje. Tylko trzeba odróżnić sytuację jazdy po śniegu i suchym asfalcie. W pierwszym przypadku ( a o nim dyskutujemy) zjawisko naprężeń wynikające z różnicy prędkości kół w skręcie, można w zasadzie pominąć. Praktycznie nie wyczuwalna różnica.
 5. Do czasu kiedy jednym kołem wjedziesz na asfalt a drugie będzie jeszcze na śniegu.
 6. Przerabiałem wiele opcji w moim AWD włącznie z płytkową 1,5 way i wniosek jest jeden. Im bardziej zeszperujesz tym auto na śniegu chce cię bardziej wynieść spoza drogi którą jedziesz. Musisz więcej pracować kierą, głębsze szybsze kontry. Inaczej polecisz. Inna sprawa że szpery dają nowe możliwości napędzania się auta w zamiennych warunkach przyczepności drogi. Jest tak dlatego bo szpera pozwala oddać poprzez koła drodze różnej wielkości wektory siły momentu napędowego. Co automatycznie powoduje zmianę kierunku jazdy samochodu. W otwartym dyfrze moment napędowy kół zawsze jest jednakowy, więc ten problem nie występuje.
 7. Ja bym powiedział, że odwrotnie. Nie wiem skąd ta opinia że zeszperowane auto lepiej się prowadzi. Jest dokładnie odwrotnie. Samochód na otwartych dyfrach jest najprościej opanować.
 8. Ktoś wie który model samochodu zdobył najwięcej tytułów? Chodzi o ilość zwycięstw w RMŚ, do okresu upadku muru
 9. W zestawieniu nie może zabraknąć zjawiskowego samochodu, który zdobył tytuł MŚ '73 i wygrywał prawie wszystkie rajdy.
 10. Ani dobre w teren ani na asfalcie wygodne. Zgniły kompromis.
 11. Trochę na wesoło ale coraz więcej testów potwierdza że nowy Def nie jest SUV'em a zaryzykuje stwierdzeniem: obecnie najlepszą cywilizowana terenówką na Świecie.
 12. Oczywiście tak. Ale fakt, że te nieco gorsze na torze samochody sprzedają się równie dobrze, świadczy o zdroworozsądkowym podejściu wielu klientów. A ta rywalizacja torowa HH niecch trwa i napędza rozwijanie konstrukcji.
 13. A ja uważam,że takie testy są potrzebne i wskazane. Po pierwsze zawsze lepiej jest wiedzieć jak dany samochód sprawuje sie w ekstremalnych sytuacjach, niż nie wiedzieć Co właściciel zrobi z tą wiedzą, to już jego sprawa. Po drugie, producenci wiedząc, że ich produkt będzie wielokrotnie testowany i porównywany z konkurencją,nie mogą pozwolić sobie na blamaż, który może skutkować słabą sprzedażą. Skupiają więc środki i czas na dobre własności jezdne a nie jedynie gadżeciarskie wodotryski (wielokrotnie tańsze i łatwiejsze w realizacji), co tylko dobrze służy nam konsumentom skierowanym na przyjemność z jazdy samochodem.
×
×
 • Create New...