Skocz do zawartości

SUBARU XV


giepa

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając do tematu- Subaru XV kupuje się głównie dla przyjemności samej jazdy i jeżeli ktokolwiek spróbował przejechać się tym modelem, to albo poczuł "to coś" albo nie . Ja uważam za wielką zaletę to ,że nie ma tak wielu Subaraków XV na polskich drogach . Mamrównież tak uwielbianą przez naszych ( i nie tylko ) rodaków Skodę Octavię 2 z silnikiem 1.4 TSI i w tej chwili najczęściej jeździ nią teściowa, bo od chwili zakupu XV- Skoda poszła w prawie całkowitą odstawkę.

Czytając to forum najczęściej przypomina mi się scena z filmu "Chłopaki nie płaczą",w której Mirosław Zbrojewicz ps. "Grucha" tłumaczy Czarkowi Pazurze dlaczego nosi taki "wieśniacki sweter"- Bo taki właśnie ma być!!!( z prośbą do użytkowników forum- o wrzucenie tej scenki do mojego postu ).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - jesteście najlepsza grupą rozmówców jaka mi się trafiła w necie do tej pory :-) No zaskoczony jestem - aczkolwiek pozytywnie na całej linii! Dzięki Wam ludki jestem sporo mądrzejszy w zakresie specyfikacji XV... Jak mi dzidzia wyzdrowieje - bo ma właśnie katar - to się musze zebrać do kupy i do końca stycznia podjąć (z żoną) męską decyzję :-). Zawróciliście mi w głowie - ale to dobrze! lepiej teraz niż później! Dziękuję za porady! :-)

 

do lukass - ksenony uważam za niepraktyczne dla osób takich jak ja (jeżdzących głównie po mieście i do tego w dzień). Poza tym chcę mieć wybór (wiem - powtarzam to jak mantrę...) i zaoszczedzić do tego ponad 4000zł na "gadzecie" którego używać nie będę prawie wcale... Oczywiście nie mówię że to nie jest postęp (choć LEDY chyba większy) - ale nie każdemu potrzebny jest taki zbędny luksus i do tego potem żarówki/żarniki po kilka setek za sztukę z obowiązkiem wymiany wyłącznie w serwisie... No nie trawię tego i już - dlatego raczej za wszelka cenę wyeliminuję ten luksus z mojego auta przy zakupie, a za zaoszczędzoną kasę kupię sobie zapasowe felgi na koła zimowe - lepiej na tym wyjdę... :-)

 

do mechanik - 7 miesięcy czekać na auto to faktycznie szmat czasu - aż się wierzyć nie chce... ja GOLFA wziąłem faktycznie z placu, ale CEEDA konfigurowałem sam - i czekałem niecałe 2 tygodnie na niego - co jest terminem do zaakceptowania! ps.: Też mam nadzieję że będę finalnie zadowolony :-) - co by to nie było (w zasadzie w grę wchodzi już tylko XV, TIGUAN i FORESTER - w takiej włąsnie kolejności - manualne benzyny).

 

do meciu - dobre porównanie... Grucha dobrze pierdzi... :-)

 

do przemekka - akurat AUDI wogóle jest drogie i modne ostatnio - ale juz dobór większości gadzetów w VW czy SEACIE lub SKODZIE - już tak nie boli cenowo... zdaję sobie oczywiście sprawę że jeden taki "reality" sytuacji z elastycznością importera w niczym nie zmieni - ale może to ktoś "ważny" przeczyta i pójdzie po rozum do głowy ku uciesze fanów Subaru w przyszłości... :-) . A ostatni akapit z twojego postu uznaję za szczery komplement (no nawet mnie to podbudowało :-)) - ot faktycznie - straszny ze mnie gaduła i każdą decyzję lubię mieć najpierw solidnie potwierdzoną - szczególnie tą dotyczącą auta które potem kolejne 6 lat będę musiał ze wszystkimi jego zaletami i wadami użytkować... :-)

 

Pozdrawiam serdecznie forumowiczów - idę dalej myśleć bo czas leci... :-)

 

ps.: to już wyłącznie moja ciekawość - bo i tak na navi fabryczne nie byłoby mnie stać - ale wie ktoś może jaki system mają media w XV w najwyższej opcji wyposażenia? Czy tam jest wgrany Windows CE? jakie mapy tam są orginalnie wgrane? można je zamienić np. na AutoMapę oryginalną lub TomToma oryginalnego - nie tracąc gwarancji przy tym?

Edytowane przez reality
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... ale nie każdemu potrzebny jest taki zbędny luksus i do tego potem żarówki/żarniki po kilka setek za sztukę z obowiązkiem wymiany wyłącznie w serwisie... No nie trawię tego i już - dlatego raczej za wszelka cenę wyeliminuję ten luksus z mojego auta przy zakupie...

 

Chyba jesteś trochę niepotrzebnie uprzedzony. Oczywiście jeżdżąc w mieście, możesz uważać xenony za niepotrzebne, ale pozostałe argumenty nie są do końca trafione. W kwestii wymiany w ASO przymusu nie ma. Firmowe oryginalne palniki kupowałem w specjalistycznym sklepie - coś chyba za 150 zł za sztukę. Wymiana w garażu zajęła mi przysłowiowe 10 min. No i najważniejsze, palniki wytrzymują naprawdę długo. W legacy po trzech latach i 100 kkm świeciły jeszcz prawidłowo. W forku zmieniałem przy 70 kkm, po 5 latach.

Edytowane przez spawalniczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... ale nie każdemu potrzebny jest taki zbędny luksus i do tego potem żarówki/żarniki po kilka setek za sztukę z obowiązkiem wymiany wyłącznie w serwisie... No nie trawię tego i już - dlatego raczej za wszelka cenę wyeliminuję ten luksus z mojego auta przy zakupie...

 

Chyba jesteś trochę niepotrzebnie uprzedzony. Oczywiście jeżdżąc w mieście, możesz uważać xenony za niepotrzebne, ale pozostałe argumenty nie są do końca trafione. W kwestii wymiany w ASO przymusu nie ma. Firmowe oryginalne palniki kupowałem w specjalistycznym sklepie - coś chyba za 150 zł za sztukę. Wymiana w garażu zajęła mi przysłowiowe 10 min. No i najważniejsze, palniki wytrzymują naprawdę długo. W legacy po trzech latach i 100 kkm świeciły jeszcz prawidłowo. W forku zmieniałem przy 70 kkm, po 5 latach.

Dokładnie jest tak jak pisze spawalniczy. A w dodatku teraz wszystkie auta mają światła dzienne i palniki starczą pewnie na długo po tym jak auto sprzedaż. No i u wiekszości producentów jest zdecydowanie taniej niż 4 tyś albo w pakietach z wieloma innymi fajnymi gadżetami. Poza tym poprawa widoczności i zwiazane z tym bezpieczeństwo jest tak duża, ze wg mnie nawet jakbym miał w ciągu roku zrobić tylko 3-4 razy trase po zmroku to warto za to dopłacić. W autach jest sporo innych gadżetów które moge pominac, ale odkąd pierwszy raz miałem ksenony to jest to jedna z niewielu rzeczy must-have w kolejnych autach które wybieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do spawalniczy i lukass - może i jestem ciut uprzedzony - ale Wam też podam przykład - szwagier w nowym VW Passacie Alltracku 4x4 (wiem - znów VAG) zakupionym w listopadzie zeszłego roku w łódzkim salonie VW w zeszłym tygodniu wymienił już prawy żarnik bo coś było z nim nie halo - czyli po kwartale! może miał pecha (powiedzieli mu że może wpadł w dziurę i to od wstrząsu... - choć zarzekał się że nie) - ale gwarancja tego nie obejmuje i zabulił w serwisie ASO coś koło 400zł za usługę+towar! Dziękuję - nie chce ksenonów i basta :-)

Edytowane przez reality
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XV ma przecież światła do jazdy dziennej na dole także jeżdżąc w ciągu dnia po mieście xenonów nawet nie użyjesz. :)

 

No włąsnie - to po co mam na nie wydawać 900 euro (ponad 4000 zł)? Wolę za to solidne zimówki ! ;-)

 

reality walniesz sobie taki zestaw i nie musisz używać ksenonów.

 

http://allegro.pl/sw...3786913274.html

 

 

:D

 

Faktycznie XV ma fabryczny zestaw świateł dziennych. Nie widzę problemu.

 

 

A ja widzę problem - skoro jeżdzę 99% w ciągu dnia i mam światła dzienne do tego to po co mi ksenony za 4000zł - wolę porządne zimówki za tą kwotę. :-)

 

@reality Ciebie interesowała wersja 2.0i manual Comfort?

Tutaj w specyfikacji jak byk stoi, że można zamówić Comfort bez ksenonów (-900EURO)

 

NO WŁĄSNIE - TELE TO JA JUZ TEŻ WIEM - tylko że w łódzkim salonie Subaru Point - nie wyrazili na to zgody !!! Byłem i pytałem 2 razy !!! Nie wiem czemu !!! I to mnie wkurza - od kilku postów staram się to Wam właśnie wytłumaczyć... Podejrzewam że mają full modeli XV na placyku nie sprzedanych i tam są te ksenony - dlatego chcą je wypchnąć najpierw , a nie konfigurowac nowe egzemplarze zgodnie z zamówieniem klienta...

 

@@reality, Jeśli Ci się XV podoba - korzystaj z promocji, bierz XV i dołącz do klubu!

 

Chętnie - ale dopiero wtedy gdy dostanę od dealera taki egzemplarz jaki chcę (konfiguracja) , a nie taki jaki oni mają widzimisię mi sprzedać! :-) Płącę i Wymagam - prosta zasada.

Edytowane przez reality
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że mają full modeli XV na placyku nie sprzedanych i tam są te ksenony - dlatego chcą je wypchnąć najpierw

Do zakupu po prostu wybierz innego dealera - w Wawie masz kilku. Myslę ze będa bardziej elastyczni. A nawet jak sie będa upierać na te z placu z ksenonami to nich dołożą dodatkowy rabat 900 Euro i w gratisie to od biedy mozna wziać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@reality, - ja Ci napiszę tak

Zakładając że kupisz jakiegoś VAG'a, jedziesz sobie, widzisz na ulicy XV i myślisz sobie

Cholera jasna a mogłem mieć taki fajny samochód..... :th_dash:

 

witam wtrącę się i pociągnę tą myśl dalej. A czy pomyślisz tak w odwrotną stronę jadąc XV ? Sądze że myśl będzie taka o tiguan jak setki innych. Ja co prawda kupiłem używane subaru, natomiast jak mógłbym rozważać nowe auta praktycznie bym nie rozważał i udał się prosto do salonu subaru, może dlatego ze jestem fanem motoryzacji a nie nowinek. Jakbym oglądał to co może mi dać konkurencja to pewnie miałbym wątpliwości, ale ze zależało mi głównie na właściwościach jezdnych i terenowych wypadło na forka no i na tym żeby się nie psuło, a o wszystkich Niemcach francuzach słyszałem różne opinie, kolejna sprawa to niuanse czyli szyby bez ramek których już nie ma, no i dźwięk silnika.

Ktoś napisał że ustawi się kolejka za kilka lat po używane XV :) pewnie w niej stanę, jeśli nie pójdę w stronę jakiegoś dużego suva...cayenne (marzenie:P) szkoda że subaru nie robi już tribeci :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolę porządne zimówki za tą kwotę. :-)
Zimówki dostajesz od SIP w prezencie z tego co wiem - ja dostałem - 'akcja zima' :) Mozesz więc tę kasę przeznaczyć na ksenony ;)
Do zakupu po prostu wybierz innego dealera - w Wawie masz kilku. Myslę ze będa bardziej elastyczni. A nawet jak sie będa upierać na te z placu z ksenonami to nich dołożą dodatkowy rabat 900 Euro i w gratisie to od biedy mozna wziać
Dokładnie @@reality, tak zrób. Ja mieszkam w Gdyni a kupiłem Forka w Warszawie, bo dostałem stosowny rabat. Podzwoń po dealerach, popytaj - to że masz dealera blisko to nie jedyny argument i atut. Ja do swojego lokalnego mam 5 kilometrów, a polecieliśmy z żona do Wawy. Ps - pozdrawiam p Kopera :) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz postmechanik, o 09 styczeń 2014 - 00:07, powiedział: @reality, Jeśli Ci się XV podoba - korzystaj z promocji, bierz XV i dołącz do klubu! Chętnie - ale dopiero wtedy gdy dostanę od dealera taki egzemplarz jaki chcę (konfiguracja) , a nie taki jaki oni mają widzimisię mi sprzedać! :-) Płącę i Wymagam - prosta zasada.

 

Może też być taka sytuacja, że nie ma w tym momencie takiego modelu (tzn Comfort bez xenonów) z rocznika 2013, który stałby na placu do wzięcia w promocji. Więc pewnie można go zamówić, ale nie będzie rabatu 15k zł (2013) tylko będzie 4K zł taniej, bo bez xenonów, a dodatkowo jako zamawiany indywidualnie, moze być np. za 4 miesiące (zamówienie w Japonii + transport+odprawa itd).

 

Popytaj innych dealerów (np. do Warszawy masz niedaleko, poza tym niektórzy są elastyczni i potrafią ściągnąć auto z innego salonu jeśli sami nie mają).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że subaru nie robi już tribeci

 

i widzisz - tu trafiłeś - mnie tez się ostatnia TRIBECA podobała (tak jak i Mazda CX7, której juz nie ma i którą zastapili plastikową damska CX5...) - oczywiście mówię tu tylko o gustach i wyglądzie zewn. oraz bagażniku i wnętrzu... to taki kompromisik XV z FORESTEREM wg mnie... A Cayenne śłiczne - ale jest dla mnie absolutnie nie osiągalne i pewnie długo jeszcze nie będzie... :-(

 

w kwestii zmiany dealera - polecacie Wawę... Niby to tylko 150 kilometrów ode mnie... hmmm - nie myślałem takimi kategoriami - zawsze auto kupowałem w Łodzi i od razu mi je rejestrowali...

 

Do zakupu po prostu wybierz innego dealera - w Wawie masz kilku. Myslę ze będa bardziej elastyczni. A nawet jak sie będa upierać na te z placu z ksenonami to nich dołożą dodatkowy rabat 900 Euro i w gratisie to od biedy mozna wziać.

 

...ale widzisz - oni w łódzkim salonie własnie nie chca dać tego rabatu - cwaniaki...

 

Zimówki dostajesz od SIP w prezencie z tego co wiem - ja dostałem - 'akcja zima'

 

...jesteś pewny? ciekawe czy u każdego dealera tak jest...

Edytowane przez reality
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale widzisz - oni w łódzkim salonie własnie nie chca dać tego rabatu - cwaniaki...

Dlatego możesz kupic gdzie indziej, a jedyna Twoja wizyta tam może byc tylko po odbiór ;). A z Łodzi do salonu Andrzeja Kopra (jest jakiś kilometr od zjazdu z autostrady) to w godzinkę dojedziesz. Zreszta jego handlowiec i sam właściciej są na forum. Nicki A.Koper i Raju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanik powiedział:Zimówki dostajesz od SIP w prezencie z tego co wiem - ja dostałem - 'akcja zima' ...jesteś pewny? ciekawe czy u każdego dealera tak jest...
Tak, jestem pewien, bo to akcja Importera.
Zreszta jego handlowiec i sam właściciej są na forum. Nicki A.Koper i Raju.
Polecam :thumbup: Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...