Skocz do zawartości

SUBARU XV


giepa

Rekomendowane odpowiedzi

  • Ojciec Założyciel
Dyrekcja zapewne wie o tej opcji i zastanawiam się czy to nie byłaby jakaś opcja na obniżenie emisji spalin i szansa na wprowadzenie nowych modeli/wersji.

To nie jest dla nas opcja. Słabsza wersja jest de facto specjalnie oferowana dla krajów o wysokich podatkach uzależnionych od mocy silnika. Koszt produkcji auta jest identyczny, emisje praktycznie też. Dla nas nie miałoby więc sensu wprowadzanie na rynek słabszej wersji ... w tej samej cenie ;)

 

Zaś mi zaproponowano te opony w promocyjnej cenie 1600zł. Czy to ja źle rozumiem słowo prezent czy mój dealer?

Uprzejmie proszę o przekazanie mi na PW nazwy delaera.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam o zmianach w ofercie XV na 2014, min. zmiana zawieszenia, wspomagania kierownicy, zmiana w CVT, kontrola ciśnienia w oponach etc. Wycofuje się silnik 1.6.

Pytanie do Dyrekcji, czy niektóre ze zmian będzie można zastosować w modelach starszych i na jakiej zasadzie.

 

http://www.torquenews.com/1084/2014-subaru-xv-receives-four-significant-improvements-and-refinements

 

Wysyłane z mojego iPad przy użyciu Tapatalk HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
Wycofuje się silnik 1.6.

Decyzja importera. Silnik 1.6 ogólnie pozostaje w ofercie producenta dla Europy.

Pytanie do Dyrekcji, czy niektóre ze zmian będzie można zastosować w modelach starszych i na jakiej zasadzie.

Nie ma takich planów. Powiedzmy szczerze - opis jest dla mnie ( z wykształcenia inżyniera !) ... kwiecisty :)

Zmiany są minimalne w ramach normalnego procesu usprawniania produktu z jednej strony, a wymagań przepisów UE ( tu: wskaźnik biegu, wskaźnik ciśnienia w oponach ) z drugiej.

U nas pojawią się z produkcją 2014, czyli gdzieś pod koniec marca ( TPMS i GSI nieco później ).

XV jest ogólnie pozytywnie oceniany. De facto jako jedyny poważny mankament mówi się u nas o .... cenie ( no chyba, że ktoś chce generalnie większe auto, wówczas kieruje się do Forestera, czy nawet Outbacka). Aktualnie w ramach wyprzedaży rocznika argument ten przestał istnieć i praktycznie wszystkie XV z 2013 zostały sprzedane ( choć trochę "dobraliśmy" od sąsiadów ). No chyba, że jakiś dealer coś jeszcze zachomikował.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest dla nas opcja. Słabsza wersja jest de facto specjalnie oferowana dla krajów o wysokich podatkach uzależnionych od mocy silnika. Koszt produkcji auta jest identyczny, emisje praktycznie też. Dla nas nie miałoby więc sensu wprowadzanie na rynek słabszej wersji ... w tej samej cenie

 

Dziękuje bardzo za wyczerpującą odpowiedź. Chciałem się jeszcze zapytać czy inne modele (Forester) też dostaną TPMS? Jeśli tak to czy będzie możliwość doposażenia samochodu w ten, znacząco wpływający na poprawę bezpieczeństwa system?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TPMS moze i poprawia bezpieczenstwo, ale sa to tez dodadkowe koszty. Przy wymianie kol na zimowki trzeba miec dodatkowy zestaw czujnikow zainstalowany to kol zimowych - to kosztuje, trzeba tez nowe czujniki obudzic - koszt, pozniej przy zmianie kol na letnie, znow trzeba kodowac letnie kola do auta, bo w subaru mozna miec tylko 4 kola zakodowane - wiec kolejny koszt. Zdecydowanie trudny we wspolzyciu system. Mozna oczywiscie nie kupowac dodadkowych czujnikow, ale wtedy kontrolka caly czas sie swieci - i to sie mija z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy opis... jako ze moje auta to USDM, mam inny standard TPMS od europejskiego, ale samo dzialanie systemu jest chyba to samo w wersji EU co w US? Czyli ze samochod rozpoznaje tylko 4 czujniki, i nie stosuje czujnikow ABS tak jak eddie_gt4 wspomnial powyzej? W wersjach US TPMS wystepowal w Subaru juz od 2007 roku... ale chyba technologia TPMS u Subaru nie zmienila sie zbytnio od tamtego czasu - chyba ze sie myle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
ale samo dzialanie systemu jest chyba to samo w wersji EU co w US?

Pryncypialnie zapewne tak.

Czyli ze samochod rozpoznaje tylko 4 czujniki, i nie stosuje czujnikow ABS tak jak eddie_gt4 wspomnial powyzej?

Zgadza się.

ale chyba technologia TPMS u Subaru nie zmienila sie zbytnio od tamtego czasu - chyba ze sie myle.

Szczerze powiedziawszy - nie wiem. Natomiast faktem jest, że FHI permanentnie coś poprawia, udoskonala. Natomiast trudno jest mi ocenić jakość działania TPMS w wersjach EU, gdyż pierwsze auta dopiero przyjdą.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak TPMS staną sie w tym roku oboiązkowe. Dodatkowy elektroniczny delikatny i skomplikowany system. Znam z autopsji - mamy w rodzinie X3 - sporo falszywych alarmów + redukcja prędkości do 80 km/h (regularnie po wymianie opon letnie/zimowe). Po pewnym czasie awarie, konieczność wymiany. Przyjdzie patrzeć na zalety, i poprawę poczucia bezpieczeństwa.

Ztcw wkrótce obowiązkowe w nowych autach stana się spryskiwacze reflektorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak TPMS staną sie w tym roku oboiązkowe. Dodatkowy elektroniczny delikatny i skomplikowany system. Znam z autopsji (...)

 

TPMS kojarzy mi sie z PMS - i nazwa, i swoja "delikatnoascia i skomplikowanoscia" :P:biglol:

 

Ztcw wkrótce obowiązkowe w nowych autach stana się spryskiwacze reflektorów.

 

skoro to nieuniknione, to niech przynajmniej te spryskiwacze:

- beda "stalego" typu (tj. niewysuwane)

- maja oddzielny bezpiecznik, ktorym mozna zdeaktywowac ich dzialanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TPMS miałem już w Legwanie. No, może trochę niechcący im wyszło. :biglol:

 

Gdy uciekło mi trochę powietrza, VDC robiło mi dyskotekę na szafie, a ostrzejszy zakręt skończył się odcięciem mocy. Po dopompowaniu wszystko wróciło do normy, więc już od 2000r to w Subaru działało. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś informację na temat XV w firmie wykorzystywanych jako auto flotowe- jakie firmy korzystają z XV? (był jakiś konkurs w którym XV wygrał). Chodzi o koszty w przypadku kilku aut . Będę wdzięczny za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam bardzo poważny problem. W XV 2.0 CVT przy odpuszczeniu gazu po ruszeniu - nazwijmy to "redukcji biegów" przy niskich prędkościach auto szarpie. Natomiast po odpaleniu kiedy silnik jest jeszcze zimny jest to szarpanie tragiczne, które trzęsie całym autem. Jest to denerwujące gdyż jak wiadomo jazda w korkach to ciągłe ruszanie i odpuszczanie gazu. We wszystkich dotychczas używanych autach miałem automatyczną skrzynię biegów i nigdy takich objawów. Auto ma dwa tygodnie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
Natomiast po odpaleniu kiedy silnik jest jeszcze zimny jest to szarpanie tragiczne, które trzęsie całym autem.

Diagnozy na odległość są ...trudne. Sugeruję kontakt z ASO.

bidulek do Bydgoszczy nie może dotrzeć

Powinien dzisiaj dotrzeć.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w czasie jazdy zauważyłem "dziwne" zachowanie naszej "marchewy" - na drodze gdzie na prawej stronie był lód a na reszcie drogi czysty asfalt (prawe kółka jechały po lodzie a lewe po przyczepnym asfalcie) auto dziwnie "myszkowało" - cały czas trzeba było delikatne korekty na kierownicy robić - co powiem szczerze lekko irytowało. Efekt ten zauważyła również moja połowica jaki i szfagier który jechał tą samą trasą za kółkiem XVła. Wspomnę, że sama jazda była spokojna bez przyspieszania itepe - stał prędkość około 80 km/h. Co ciekawe tą samą trasę w identycznych warunkach jechałem zaraz swoim Negro - żadnego podobnego efektu nie odczuwałem - auto jechało jak po szynach. Czy ktoś z kierowników XV spotkał się z podobną sytuacją?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...