Skocz do zawartości

Kubica w F1


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Nargond napisał:

sam team zasługuje na coś więcej niż 2 ostatnie miejsca...nie patrząc już na to kto w nim jeździ ! 

Miejsc za zasługi raczej się nie przyznaje, a piszesz tak, jakby świetny i konkurencyjny bolid był prowadzony przez dwóch paralityków, którzy marnują jego potencjał ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiadomo o co mi chodziło :-)
To samo mogłem napisać o Maclarenie - i to samo uważam, team legenda - zwłaszcza od początków mojego oglądania F1 Maclaren był gdzieś w okolicach pierwszej 4. (walk Schumiego z Mikką nigdy nie zapomnę - zwłaszcza perfid które Schumi potrafił zrobić np. wypchnąć Mikkę z toru dość brutalnie...)
Williams też zawsze był blisko najczęściej pierwsza ekipa pozostałych zespołów z przebłyskami do wygrywania pojedynczych wyścigów...lubię jego historię...na pewno podziwiałem jedną osobę którą wypromował Webbera - według mnie jeden z najlepszych kierowców - w sumie bardzo nieciekawie opisał swoją współpracę z Williamsem

Co do

15 godzin temu, Zyzol napisał:

prowadzony przez dwóch paralityków,

to myślę że obecnie zarówno Hamillton jak i Botas byli by na szarym końcu...
Ale myślę że jakbyśmy posadzili RK i GR w bolidzie Mercedesa to byśmy mieli ich dwóch z przodu - w przypadku Ferrari - RK na pewno by pokonał Verstapenna w ostatnim wyścigu - Russel -> cięzko mi powiedzieć według mnie ma lepszy bolid w Williamsie niż Kubica co mnie boli...ale też nie wiem ile w tych słowach jest prawdy....


Co do wyścigu w Monako - to tylko 1 zakręt jak już będzie kłopotliwy dla niego jest to nawrót przy kasynie - reszta to nie większe niż szykany na zwykłym torze - takie wnioski mam po obejrzeniu kółka z kokpitu Kimiego :-) 

Edytowane przez Nargond
hmm..po obejrzeniu kółka w Monako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„George Russell był szybszy w Williamsie z niecodziennym zapasem, a samochód Roberta Kubicy pogarszał się zamiast rozwijać w trakcie weekendu, będąc coraz bardziej nadsterownym. W piątek zrobił czas gorszy o 0,3 sekundy od swojego ostatecznego czasu w kwalifikacjach, biorąc pod uwagę twarde opony, gorszy tryb silnika i znacznie większe obciążenie paliwem. Coś tu jest nie tak” – napisał dziennikarz motorsportmagazine.

Wystarczy spojrzeć na cztery poprzednie wyścigi, by przyznać mu rację. W totalnie zawalonych przez Kubicę kwalifikacjach w Australii, był i tak w stanie poprawić się o prawie 1,9 sekundy. W Bahrajnie poprawa wyniosła aż 2,5 sekundy, a w Chinach 1,6 sekundy. Nawet w Azerbejdżanie, gdzie Kubica nie ukończył kwalifikacji, zdołał poprawić się w czasówce w stosunku do 2. treningu o 2,6 sekundy.

Przy okazji warto zauważyć, że Robert Kubica był szybszy od George Russella w 4 z 5 pierwszych sesji treningowych w tym sezonie (w przypadku Azerbejdżanu siłą rzeczy liczę 3. trening). Czemu zatem to Anglik we wszystkich dotychczasowych pojedynkach w kwalifikacjach i wyścigach był lepszy? To pozostanie zagadką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Korton napisał:

„George Russell był szybszy w Williamsie z niecodziennym zapasem, a samochód Roberta Kubicy pogarszał się zamiast rozwijać w trakcie weekendu, będąc coraz bardziej nadsterownym. W piątek zrobił czas gorszy o 0,3 sekundy od swojego ostatecznego czasu w kwalifikacjach, biorąc pod uwagę twarde opony, gorszy tryb silnika i znacznie większe obciążenie paliwem. Coś tu jest nie tak” – napisał dziennikarz motorsportmagazine.

Wystarczy spojrzeć na cztery poprzednie wyścigi, by przyznać mu rację. W totalnie zawalonych przez Kubicę kwalifikacjach w Australii, był i tak w stanie poprawić się o prawie 1,9 sekundy. W Bahrajnie poprawa wyniosła aż 2,5 sekundy, a w Chinach 1,6 sekundy. Nawet w Azerbejdżanie, gdzie Kubica nie ukończył kwalifikacji, zdołał poprawić się w czasówce w stosunku do 2. treningu o 2,6 sekundy.

Przy okazji warto zauważyć, że Robert Kubica był szybszy od George Russella w 4 z 5 pierwszych sesji treningowych w tym sezonie (w przypadku Azerbejdżanu siłą rzeczy liczę 3. trening). Czemu zatem to Anglik we wszystkich dotychczasowych pojedynkach w kwalifikacjach i wyścigach był lepszy? To pozostanie zagadką.

Teorie spiskowe mówią że sabotuja Roberta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do teorii spiskowych związanych z faworyzowaniem GR.... przeglądając instagramowy profil Williamsa, większość to zdjęcia Anglika, nie Roberta. Przypadek? Nie sądzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Russel jest mega faworyzowany przez Wiliamsa to logiczne. GR jest pod skrzydłami Mercedesa, Wiliams na tym korzysta.  GR Jest młody i jeszcze może dużo kasy/technologii wnieść do Wiliamsa od MB.

Kubicę wzięli tylko na doczepkę bo nikt inny tam pewnie nie chciał dopłacać do jazdy tym "szrotem" a pewnie claire miała nadzieję, że stary wyga Robert uczyni cud i fw42 uda się poskładać i ustawić dzięki niemu. 

Jestem niemal pewny , że to ostatni sezon RK w F1. 

Niemniej jednak uważam, że Robert dobrze zrobił wybierając Wilimasa. Przynajmniej znowu się "pościga" w F1. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, miki_mi2 napisał:

Niemniej jednak uważam, że Robert dobrze zrobił wybierając Wilimasa. Przynajmniej znowu się "pościga" w F1. 

Niby tak, ale jak to mawiał klasyk - ocena pozostaje po tym jak się kończy, nie zaczyna. Schumacher też utracił trochę magii epizodem w Mercu - legendą Merca nie został, a w Ferrari przestał być niekwestionowanym bożyszczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można bezpośrednio porównywać Roberta do Schumiego.

Bardziej można go porównać do Laudy. Jeden i drugi wrócił po mega wypadku i obrażeniach.

Wiadomo, że "janusze" zapamiętają Kubicę jako kalekę na ostatnim miejscu i hurdur orlen wydał 50 mln niepotrzebnie a mógł dać na karitas itp.

Ale każdy kto ma więcej oleju w głowie i wiedzy o F1 wie, że Robert to mega talent, drugiego takiego nie mamy w PL i długo nie będziemy mieli.

 

 

Zobaczcie jak dzisiaj idzie Latifiemu -> 5 miejsce w testach póki co.

Wczoraj był ostatni.

Wcześniej gdzieś czytałem, że we wtorek jedzie autem Roberta a dziś ujeżdża bolid  Russela.

Wnioski same się nasuwają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, miki_mi2 napisał:

Nie można bezpośrednio porównywać Roberta do Schumiego.

Bardziej można go porównać do Laudy. Jeden i drugi wrócił po mega wypadku i obrażeniach. 

Do Laudy też nie do końca. A szkoda. Lauda jednak sporo osiągnął w F1. RK niestety niewiele. Przynajmniej na papierze - wygrał raptem jeden wyścig w karierze. Na dzień dzisiejszy nic nie wskazuje na to, że będzie lepiej.

Fajnie byłby go chociaż porównać do Stirling'a Moss'a :rolleyes: Się rozmarzyłem...

 

2 godziny temu, miki_mi2 napisał:

Wiadomo, że "janusze" zapamiętają Kubicę jako kalekę na ostatnim miejscu i hurdur orlen wydał 50 mln niepotrzebnie a mógł dać na karitas itp.

Niestety nie tylko "Janusze"

Pierwszy z brzegu zagraniczny ranking po pięciu wyścigach tego sezonu:

https://www.sport.de/motorsport/formel-1/diashow/sl3405/powerranking/#slide=1;

W sumie ciężko się z nim nie zgodzić :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, so_what napisał:

Mam nieodparte wrażenie, że tam ścigają się Ci byli kierowcy F1, którym w F1 nie szło...

A ja mam nieodparte wrażenie, że tego nie da się oglądać...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, miki_mi2 napisał:

Robert to mega talent, drugiego takiego nie mamy w PL i długo nie będziemy mieli.

Talent talentem, ale ograniczenia zdrowotne, wiek, przerwa w startach robią swoje. My kolejnego Kubicy szybko mieć nie będziemy, ale inni tego problemu nie mają. Młode wilki czają się na miejscówkę.

Jak widać, sentymenty związane z heroicznym powrotem się skończyły, a zaczęła się ocena wyników.

Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak nie dojeździł sezonu Sierioża w ubiegłym roku ;)

 

Spokojnie z wysadzaniem RK z kokpitu, jak i z teoriami spiskowymi. Ten wątek zaczyna powoli przypominać komentarze na Onecie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lafitti nie był ostatni jednak jechał na C5. Jak poskładali czasy najlepszych sektorów, to czas okrążenia miał prawie identyczny jak Kubica. 

Poza tym to były testy, a na testach nie patrzy się na czasy. ;)

 

Jestem ciekaw czy prawdziwa jest informacja, że pierwszego dnia jeździł bolidem Roberta, a drugiego dnia Dżordża. Bo to byłaby najciekawsza informacja wynikająca z tych testów. 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, przemekka napisał:

Poza tym to były testy, a na testach nie patrzy się na czasy. ;)

 

No tak, nie patrzy się, jak Kubica jedzie testy wolniej od np. Russela. Kiedy szybciej, to już liczymy "setki" i piejemy z zachwytu ;)

 

Mamy kilka prawd: 

Williams to gówno.

Robert kompletnie z tym gównem się nie dogaduje.

Russel to dobry driver.

 

I szczerze mówiąc teorie spiskowe, o lepszym bolidzie Russela wsadziłbym między bajki.

Williams jest kompletnie w dupie. Spóźnił się na inauguracje. Do tej pory nie kompletują bolidów na czas. Mają opóźnienia w produkcji części. Nie rozumieją swojego bolidu i błędów które są w nim. Bolid zmienia balans, tego też nie rozumieją. Są 2 sekundy za środkiem stawki i to się nie poprawia. To bolid innej ligi.

I jak tacy ludzie mogą mieć potencjał na kombinowanie, żeby zrobić jeden lepszy bolid od drugiego. Nie potrafiliby. W imię czego? Żeby pokazać światu, że mimo że jesteśmy najgorsi, to pokażemy, że jeden z nas jest beznadziejny? W którą stronę by się ścigali?

 

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że te różnice,  jeśli faktycznie istnieją nie są intencjonalne, tzn. po prostu jeden wyszedł im lepszy, a drugi gorszy i nie wiedzą dlaczego. A że lepszy dostał Anglik ... :rolleyes: ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, że inżynierowie Williamsa są zadowoleni po testach bo są dalej w czterech literach i poprawy nie widać :D

 

https://bestsport.news/sirotkin-has-admitted-that-he-would-like-to-take-the-place-of-kubica-in-the-williams-2/

Może i Stroll zatęskni też za Williamsem? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...