Skocz do zawartości

Kubica w F1


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Skąd te męki Kubicy ?

Zwykle na testach lub w zawodach Kubica potrafił błysnąć, szybko pojechać, trafić z ustawieniami. Teraz Russel obalił mit chassis- to pójdzie w świat. Miało być 8% czegoś tam a wyszło co innego.

I w wyścigach raz za razem Russel ma po prostu mniej dziwnych przygód i regularnie jest przed Robertem. Co się stało , że skrzydła Kubicy zostały podcięte ? Russel go zdominował, jakimi taczkami by nie jeździli. Czy mamy wierzyć , że Russel ma tajemnicze poprawki a Robert z jakiegoś powodu ich nie dostał ?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Jacky X napisał:

Skąd te męki Kubicy ?

Zwykle na testach lub w zawodach Kubica potrafił błysnąć, szybko pojechać, trafić z ustawieniami. Teraz Russel obalił mit chassis- to pójdzie w świat. Miało być 8% czegoś tam a wyszło co innego.

I w wyścigach raz za razem Russel ma po prostu mniej dziwnych przygód i regularnie jest przed Robertem. Co się stało , że skrzydła Kubicy zostały podcięte ? Russel go zdominował, jakimi taczkami by nie jeździli. Czy mamy wierzyć , że Russel ma tajemnicze poprawki a Robert z jakiegoś powodu ich nie dostał ?!?

Po prostu Russel jest młodszy, sprawniejszy(dwie sprawne ręce) , ma lepszy refleks. Przecież to nie są jakieś dziwne rzeczy, takie jest życie, czas płynie nieubłagalnie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pawlo20 napisał:

Po prostu Russel jest młodszy, sprawniejszy(dwie sprawne ręce) , ma lepszy refleks. Przecież to nie są jakieś dziwne rzeczy, takie jest życie, czas płynie nieubłagalnie... 

Patrzac na to co prezentuje Russell nie wstyd z nim przegrać ale czym oni tam jeżdżą i jak przygotowane są bolidy dla każdego zawodnika nigdy się nie dowiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie ciekawi jak to jest z tymi bolidami. Mam wrażenie, że GR mniej biadoli. Może mniej świadomy niż RK? Z jednej strony mnie bardzo cieszy powrót, z drugiej zaczynam wątpić w brak ograniczeń u Roberta. Schumacherowi powrót też nie wypalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sądzicie, że temat Roberta został wyczerpany.....potrzebne total przemeblowanie: inny team, wybór kierowcy z przekonania a nie orlen kasę, udział Roberta w zarządzaniu teamem, nasza wdzięczność i wsparcie mentalne.......lub odłożeniem kasku na półkę i powiedzenie w trakcie sezonu: odchodzę -tym gratem nie da się jeżdzić więc poszukajcie sobie innego frajera, które Wam wpłaci nowe 200-300 mln na stworzenie normalnego bolidu od podstaw .....

 

na tą chwilę wszystko dla Roberta w Wiliamsie układa się na przekór, czyli nie ten czas i nie to miejsce ! a w takich sytuacjach jeden człowiek nie zmieni losu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu GR jest lepszy. Brytyjski kierowca w brytyjskim zespole że wsparciem MB.To może być i zapewne jest szybsza kombinacja w tej sytuacji.I może trzeba to po prostu zaakceptować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze zdania będą podzielone, Kubica postawił sobie za cel powrót do F1 i to osiągnął, czy to będzie sezon czy więcej nie ma tu już większego znaczenia, oby robił to co kocha ja jestem w 100% za nim ma Chłop wielki talent i porównując go do jakiegoś młokosa mija się z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeśli to by był nawet jeden sezon to co przestaniecie mu kibicować? Czy był było to WRC ERC czy każda inna seria wyścigowa to RK osiągnęła najwięcej z naszych kierowców i porównywanie z kimkolwiek jest bez seansu. (nie ujmując innym) Jeśli po F1 będzie to Formuł E czy długi dystans który teraz przeżywa kryzys i tak będziemy kibicować w sporej części. Pokazują to najlepiej wątki na forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie jest kwestia ograniczeń ręki. To może mogło by mieć miejsca na ciasnych torach z ekstremalnymi zakrętami ale np. w Barcelonie powinno zniknąć całkowicie. Kubica pokazywał, że potrafi szybko jeździć i ograniczenia nie grają roli.

 

Żeby to nie były ograniczenia d...y czy  feelingu . Może te bolidy nie odpowiadają Kubicy po prostu ?  Natomiast historia z "chassis" kładzie się cieniem na powrocie jeśli to jest tak jak to teraz wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Szokers napisał:

Zacytuj mi Roberta, który mówi o problemach z balansem spowodowanych "chassis".

 

Robert mówił, że jego monokok sprawia ,że nie może jeździć nawet tak jak Russel.

 

PS. W międzyczasie Kubca nie zbudował przewagi nad Russelem w wyścigu i ten w konsekwencji go wyprzedzić koło 10 okrążenia :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubica wypowiedział się, że oba bolidy na tych samych ustawieniach prowadzą się inaczej i nie znają przyczyny tego zjawiska. W Bahrajnie na testach jeździli bolidem Kubicy i Robert  był szybszy. Dodatkowo wspomina ciągle o problemach z hamulcami. O miękkich, nieidentycznych monokokach temat rozdmuchali dziennikarze. Bolid to trochę więcej niż monokok.

Edytowane przez Szokers
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zbudował to nie zbudował. Bardziej mnie zastanawia skąd nagle strata na jednym okrążeniu niemal 3 sekund gdy RUS był z tylu. Ogladam live z bolidu RK i błędu nie zauwazylem.

 

Edit: 23 kółka i nadal maja bardzo zbliżone tempo w każdym sektorze (dublowanie przeszkadza). Skąd wiec te 3 sekundy były? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, pablonas napisał:

Nie zbudował to nie zbudował. Bardziej mnie zastanawia skąd nagle strata na jednym okrążeniu niemal 3 sekund gdy RUS był z tylu. Ogladam live z bolidu RK i błędu nie zauwazylem.

 

Edit: 23 kółka i nadal maja bardzo zbliżone tempo w każdym sektorze (dublowanie przeszkadza). Skąd wiec te 3 sekundy były? 

Też oglądam live. RK miał ponad 1.5 s przewagi nad GR , przewaga powoli rosła. Wyszedłem tylko po piwo do lodówki a tu GR 2 s przed RK. Kubica teraz jedzie mega wolno. Dziwna to trochę sytuacja przyznam szczerze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pit stop też "level williams". Ściągnęli RK w takim momencie, że na wyjazdowym kołku puszczał na niebieskiej fladze 3 albo 4 auta. Różnica w czasie wyjazdowych okrążeń miedzy RUS a  RK - ponad 6 sekund na niekorzyść wiadomo kogo.

 

To nie na moje nerwy...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem, że nie mam już siły oglądać F1, nuda jak cholera w większości wyścigów....

Co do jakości bolidów Williams to nie zdziwiłbym się, gdyby RUS dostawał te lepsze podzespoły. Ale w Polskim zespole to Polski

kierowca dostawałby lepsze części, nieprawdaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 4 okrążeniach musiałem wyjść z domu. Teraz wróciłem, włączyłem tv ...i nic się nie zmieniło, tylko Rus przed Kub...ale to standard.

Polecam taki sposób oglądania transmisji, można odpuścić sobie tą całą nudę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Ken napisał:

Szczerze powiem, że nie mam już siły oglądać F1, nuda jak cholera w większości wyścigów....

Co do jakości bolidów Williams to nie zdziwiłbym się, gdyby RUS dostawał te lepsze podzespoły. Ale w Polskim zespole to Polski

kierowca dostawałby lepsze części, nieprawdaż?

 

Właśnie miałem to napisać. Nudy jak flaki z olejem.

 

Dodam tylko , że po neutralizacji Russelnie był w stanie zaatakować Giovinazziego a Kubica Russela. Za dwa tygodnie Monaco.Szkoda, że tak rzadko pada deszcz.

Edytowane przez Jacky X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...