Skocz do zawartości

Co zamiast Outbacka?


Michał W.

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze mnie trochę bawią takie testy, zwłaszcza te na rolkach.

Wszystkie testowane auta to chyba automaty, więc nic prostszego tylko dodając gazu delikatnie lewą nogą nacisnąć hamulec i wszystkie 4 koła pociągną w miarę równo. W manualu też się da, tylko trzeba jednocześnie obsłużyć sprzęgło.

 

Nie dotyczy to oczywiście aut, gdzie elektronika odcina moc przy naciśnięciu hamulca (chyba VAGi tak mają).

Wiadomo, że nie powinno się tak jechać długo, ale żeby wyjechać z jakiejś pułapki zadziała.

 

Kilka razy tą prostą poradą pomogłem wyjechać z zaspy jakimś głęboko zakopanym Forkom (one jak już się zakopią, to głęboko...). 

Zabawne było zdziwienie kierowników, gdy w momencie dotknięcia hamulca zagrzebane auto wystrzeliwało jak z procy :)

Nic z tych czarów nie rozumieli...

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Takie mniej oczywiste porównanie z Australii ;)

 

W polskich realiach w cenie najdroższej wersji OBK można mieć 7-miejscowe Sorento AWD z 200-konnym silnikiem 2.2D i max. wyposażeniem. Owszem, prześwit mniejszy, ale odnoszę wrażenie, że jednak w porównywalnej kasie otrzymujemy "więcej auta"

 

https://www.carexpert.com.au/car-comparisons/2022-subaru-outback-awd-v-kia-sorento-s-comparison

 

Screenshot_20220206-131804_Chrome.jpg

 

edit: owszem, rolki to tylko symulacja rzeczywistości, ale obecne Sorento spisało się b.dobrze :o

 

https://youtu.be/aq-JKbgAiyg

 

Edytowane przez eddie_gt4
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 16.04.2022 o 14:11, Michał W. napisał:

Amerykańska Honda jako alternatywa dla amerykańskiego Outbacka na próbach terenowych od Driving Sports TV.

 

Ja właśnie siedzę okrakiem między Hondą Passport, ale nie Outbackiem, a Mazdą CX-50. CX-50 na autostradzie zachowuje się bardziej jak sedan niż podniesione kombi, Passport to klasyczny SUV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze stwierdzam że mi już chyba wybitnie nie po drodze z marką.... jeżdże Foresterem, ale mocy zbyt mało i za głośno na autostradach. Owszem można sie przesiąść do OBK ale też ma kilka minusów, które mi nie pasują. Alternatyw na rynku trochę jest ale poniżej 250-270tyś zł jest krucho szczególnie z konkretną mocą.  Jednak pojawia sie na horyzoncie nowa Mazda CX-60 i CX-80. kasowo wyjdzie wiecej niż outback ale mamy prawie (w silniki 2,5 plugin) 200KM plus z elektryka prawie 140KM. I ma wentylowane siedzenia :) Będą jeszcze opcje z trzylitrową benzyną i dieslem. No i chyba sie przesiądę... wnetrze lexusa mi nie pasuje, niemieckie marki jakos tak nie bardzo.  Madzia to dalej japonczyk....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, emdzy napisał:

ale mocy zbyt mało i za głośno na autostradach

Mocy w Maździe pewnie znajdziesz więcej, ale z oceną głośności na autostradach to ja bym się wstrzymał, aż się faktycznie przejedziesz. Miałem do czynienia z kilkoma mazdami i akurat cicho przy wyższych prędkościach to w nich nigdy nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...