Skocz do zawartości

Co zamiast Outbacka?


Michał W.

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, aflinta napisał:

sztywniejsza buda, lepiej wyciszona oraz nieco przestronniejsza.

Zgadza się i do tego możliwość wyboru tego fajnego zielonego. Największa bariera w zmianie to chyba jednak... żona, bo jak jej to wszystko wytłumaczyć :czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że nie ale ze swojej perspektywy jako użytkownika MY18 zastanawiam się czy te wszystkie aspekty są warte przesiadki ?
Przekonuje mnie przynajmniej 80 tyś powodów (pln) dla których mimo tego, że nowa buda mi się mega podoba to raczej nie wymieniłbym go na swojego, a kwestia amortyzacji w firmie również do zrobienia poprzez Leasing wtórny chociażby. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, aflinta napisał:

 

Są jeszcze takie, których na pierwszy rzut oka nie widać a wpływają pozytywnie na odbiór auta: sztywniejsza buda, lepiej wyciszona

 


Oby tak było, bo w jednym i drugim aspekcie w poprzedniej generacji było nad czym pracować.

Wiele razy pojawia się tu sformułowanie, że nowy OBK doszusował do klasy premium.

Właśnie poziom głośności jest jednym z wyznaczników tej klasy. Tego się nie da sprawdzić na parkingu.

Kiedy po kilku dniach testów kombi klasy premium wsiadłem do mojego OBK, to po przejechaniu pierwszych metrów sprawdzałem, czy mam pozamykane tylne szyby. Różnica była odczuwalna po mieście, na autostradzie była przepaść.

OBK jest fajny, jednak na dzień dobry nie podobają mi się: nieproporcjonalnie małe i schowane w nadkolach  koła, koszmarne relingi, cena. Nie wierzyłem oczom, gdy pod maską zobaczyłem patyk do podpierania. Niby pierdoła, ale jest krok wstecz.

Fajnie, że wreszcie ktoś z Subaru przejechał się  dwudziestoletnim samochodem konkurencji i zauważył oraz docenił dobrodziejstwo pamięci lusterek. Szacun!

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, spawalniczy napisał:

@Michał Krupa BMW 530i

No tak. Prześwit w Outback'u pewnie też w tej kwestii robi swoje ale segment E niemieckiej trójcy to jednak inna klasa. Ja miałem możliwość porównywać Outback'a z C klasą oraz BMW 3 poprzedniej generacji i nie było w mojej ocenie jakiejś szczególnej różnicy w zakresie wrażeń akustycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szybko w cenie Outbacka znalazłem na otomoto kilka ciekawych podniesionych kombi:

 VW, Skodę i Volvo (oferta dla grup zawodowych)

 

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-variant-alltrack-2-0-tdi-4motion-200km-dsg-jedyny-taki-ID6DBryt.html#59f79eb4e4

 

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-superb-scout-combi-2-0tdi-200km-dsg-4x4-alcantara-virtual-cockpit-panorama-ID6DNOI0.html#5bec0542e4

 

https://www.otomoto.pl/oferta/volvo-v60-volvo-v60-cross-country-b5-250-14-km-dostepny-od-reki-ID6DN5hS.html#c5d537c301

 

Nie wspominając o ofertach na SUV, których jest naprawdę sporo w tym pułapie cenowym.

Outback mi się podoba ale w tej cenie konkurencje ma raczej większą niż wcześniej V generacja i nie będzie mu łatwo. 

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michał W. napisał:

Nowy Outback

 

 

niesamowita ta tapicerka   :)

obk.thumb.jpg.89f58f3139db1b0871eb658d39e37b22.jpg

kolega mial passata alltracka z podobna tapicerka, vw nazywal ten zestaw truflowo-czarny

truffel.thumb.jpg.24906da02ae1431ae1b3d27ec6068a0d.jpg

nawet pojechalem do tapicera zeby zrobic podobna w obk-u ale 10tys ostudzilo moj zapal  :mrgreen:

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

Edytowane przez FOR CVT
obrazek
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, FOR CVT napisał:

 

niesamowita ta tapicerka   :)

Też mi się podoba(ta z Outbacka bardziej od VW) zresztą całe auto do mnie trafia. :)

Nie zniechęca mnie do niego ani 169 KM, ani małe kółka (kilka osób o tym wspominało) czy osłony nadkoli i relingi a jedynie ta cena boli. :huh:

 

 

Edytowane przez Michał W.
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2021 o 16:24, eddie_gt4 napisał:

 

i znowu ta sama bieda, co i w większośco współczesnych Subaru - maluczkie kółka (względem bryły), do tego schowane głęboko w nadkolach...

I jeszcze malutkie hamulce które już wyglądają słabo z mała felgą, jak ktoś sobie założy jakieś większe felgi to nie będzie wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 5.06.2021 o 13:56, Michał W. napisał:

Holendrzy z AutoWeek proponują jako konkurenta dla Outbacka Hondę CR-V.

Nie jestem przekonany do takiego zestawienia i raczej Forestera bym porównywał do Hondy.

 

 

wczoraj koleżance z pracy w Wa-wie spod centrum handlowego ukradli taką Hondę, nawet kolor taki sam...

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...