Skocz do zawartości

Co zamiast Outbacka?


Michał W.

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Blixten napisał(a):

No cóż, trudno się mówi, nie udało mi się z V60CC, natomiast zdecydowałem się pozostać przy Volvo i czekam teraz na odbiór XC60 B5 - wg Umowy ma być najpóźniej we Wrześniu, mam nadzieję, że uda się wcześniej.... :)  

Z ciekawości zapytam: czy te samochody to ręcznie jakoś robione są, jak RR czy inny Bentley albo Bugatti? To jakiś absurd czekać kilka miesięcy na auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Kowalesik napisał(a):

Z ciekawości zapytam: czy te samochody to ręcznie jakoś robione są, jak RR czy inny Bentley albo Bugatti? To jakiś absurd czekać kilka miesięcy na auto.

My w PL po prostu nie jesteśmy priorytetowym rynkiem dla producentów. Za mało kupujemy, w szczególności aut nieflotowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RoadRunner napisał(a):

@Blixten zamieniasz V90CC na XC czy powiększasz park maszyn ?

Żona tak się rozsmakowała w pierwszym i mi nie daje, że muszę teraz kupić drugie dla siebie ;) 

 

 

V90CC ma większy bagażnik, można z boxem wjechać do hali garażowej, ma moim zdaniem bardziej rodzinny charakter i lepiej nadaje się na dłuższe trasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie z nowymi V60 CC jest problem :(. Używanych też mało.
@Blixten zamieniasz V90CC na XC czy powiększasz park maszyn ?
Używanych jest mnostwo w dobrych cenach i ladnym stanie w Szwecji, po tym jak korona drastycznie spadła w zeszlym roku.
Np na bytbil.com

Tylko trzeba uważać bo przebiegi są podawana w milach szwedzkich czyli 1:10
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bosman napisał(a):

Używanych jest mnostwo w dobrych cenach i ladnym stanie w Szwecji, po tym jak korona drastycznie spadła w zeszlym roku.
Np na bytbil.com

 

Dokładnie tak. 

Poza korzystnym w tej chwili kursem PLN/SEK, sprowadzić ze Szwecji kilkuletnie Volvo (z silnikiem o pojemności do 2 litrów, na który jest niska akcyza w UE) warto również z innych powodów - auta nie jeżdżą tam non-stop po dziurawych drogach, ich właściciele z reguły jeżdżą przepisowo, nie szaleją, a w razie stłuczki nikt się nie naprawia w garażu u Björna, tylko robią wszystko zgodnie ze sztuką w autoryzowanych serwisach. 

Jedyne co mnie zaskoczyło gdy przeglądałem ogłoszenia (ja znam blocket.se) sprzedaży to śladowa ilość dobrze wyposażonych, bogatych wersji. Jakoś tak z automatu zakładałem, że audio Bowers&Wilkins'a ma swoim aucie co drugi Szwed ;)    

 

3 godziny temu, Bosman napisał(a):

Tylko trzeba uważać bo przebiegi są podawana w milach szwedzkich czyli 1:10 emoji6.png

Spalanie Szwedom też wychodzi niewiarygodne ;) 

 

 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mając dość unikalną możliwość wyboru auta w dość wysokiej racie spojrzałem na parametry dostępnych obecnie Subaru i niestety nie pozostałem wierny marce.

IMG20240225145110.thumb.jpg.ffb64bd61984ae189bdbb4ffc4569c71.jpg

  • Super! 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, przymar napisał(a):

Mając dość unikalną możliwość wyboru auta w dość wysokiej racie spojrzałem na parametry dostępnych obecnie Subaru i niestety nie pozostałem wierny marce.

IMG20240225145110.thumb.jpg.ffb64bd61984ae189bdbb4ffc4569c71.jpg

 

Bardzo zgrabna sylwetka, gratulacje. :ok:

Wrzuć jeszcze zdjęcie wnętrza, jak wygląda deska rozdzielcza ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Blixten napisał(a):

 

Bardzo zgrabna sylwetka, gratulacje. :ok:

Wrzuć jeszcze zdjęcie wnętrza, jak wygląda deska rozdzielcza ? 

IMG20240226180339.thumb.jpg.d3805accc28db742674a2f6010765e89.jpg

Klasyka z małym, wbudowanym ekranem. Dla mnie to było ważne

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, przymar napisał(a):

IMG20240226180339.thumb.jpg.d3805accc28db742674a2f6010765e89.jpg

Klasyka z małym, wbudowanym ekranem. Dla mnie to było ważne

 

Żadnych kanciastych kształtów jak w BWM, AUDI, VW ? 

Żadnych jarmarcznych świecidełek jak w MERCEDES ? 

 

:ok:

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sartek napisał(a):

Łopatki po zbóju :)

Jeszcze nie testowane. Pierwsze 2,5 tysięcy poproszono o nie używanie trybu Dynamic i nie butowanie. To będą długie 2,5 tysiące.

  • Trzymaj się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie testowane. Pierwsze 2,5 tysięcy poproszono o nie używanie trybu Dynamic i nie butowanie. To będą długie 2,5 tysiące.
To poniekąd straszna szkoda, że ta skrzynia ZF8HP oprogramowana przez Włochów dziala tak perfekcyjnie, że tych pięknych łopatek używa się bardzo rzadko. W zasadzie tylko po to by doznać przyjemności ich pomacania. Nawet przy ciśnięciu na maxa w trybie D na alpejskich serpentynach ta skrzynia jest zawsze na dobrym biegu i nie ma sensu jej przeszkadzać. No i w trybie D bardzo przyjemnie kopie w plecy, choć to akurat jest moim zdaniem sztucznie wywołany efekt, ale daje frajdę, podobnie jak bardzo subtelne i w dobrym guście (choć sztuczne) podbicie dźwięku silnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bosman napisał(a):
W dniu 26.02.2024 o 19:54, przymar napisał(a):
Jeszcze nie testowane. Pierwsze 2,5 tysięcy poproszono o nie używanie trybu Dynamic i nie butowanie. To będą długie 2,5 tysiące.

To poniekąd straszna szkoda, że ta skrzynia ZF8HP oprogramowana przez Włochów dziala tak perfekcyjnie, że tych pięknych łopatek używa się bardzo rzadko. W zasadzie tylko po to by doznać przyjemności ich pomacania. Nawet przy ciśnięciu na maxa w trybie D na alpejskich serpentynach ta skrzynia jest zawsze na dobrym biegu i nie ma sensu jej przeszkadzać. No i w trybie D bardzo przyjemnie kopie w plecy, choć to akurat jest moim zdaniem sztucznie wywołany efekt, ale daje frajdę, podobnie jak bardzo subtelne i w dobrym guście (choć sztuczne) podbicie dźwięku silnika.

Zgadzam się. Koniecznie chciałem mieć te łopatki, ale prawie z nich nie korzystam, bo w trybie auto skrzynia fajnie pracuje. W trybie D są wyższe obroty i niekoniecznie to może być sztuczny efekt, bo zmieniamy biegi przy wyższych obrotach i tak samo z redukcją. Upierać się nie będę, ale jest to bardzo przyjemne :)

 

Swoją drogą zauważyłem, że sporo osób, które ceniły stare Subaru, przesiadają się na Alfę. Jeden z ostatnich dostępnych u nas fajnych samochodów, dla tych którzy mają "benzynę we krwi" a nie prąd.

Edytowane przez muka
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna Alfa :) 

WIecie może czy Volvo z tytułu kagańca na 180 km/h zakłada opony o niższym indeksie prędkości ? I pytanie czy ASO za dopłatą taką blokadę zdejmie ? Wiem, że w Niemcowni tuner HEICO to robi za 2200 ojro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, RoadRunner napisał(a):

 

Prawie dycha za zdjęcie kagańca ze 180km/h? 

To ile on poleci bez niego, 300? :biglol: 

Cena jest chyba tak wysoka, żeby nie warto było jej płacić. 

Edit,

doczytałem, że 220. xDDD 

Edytowane przez Orear
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...