Skocz do zawartości

Co zamiast Outbacka?


Michał W.

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, ben napisał(a):

Właśnie to przerabiałem. Wg mnie sprawa jest do uratowania: jeśli jutro podpiszesz umowę z bankiem, to w poniedziałek SIP prześle dokumenty. We wtorek rejestrujesz samochód na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez bank.

Wszystko na styk, ale jeśli się zaangażujesz, to się może udać.

Wczoraj rozmawiałem z Subaru Wrocław i dowiedziałem się, że dzień wcześniej mieli klienta kupującego w leasingu i wszystko wyszło na styk w pełnym biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Michał W. napisał(a):

Wczoraj rozmawiałem z Subaru Wrocław i dowiedziałem się, że dzień wcześniej mieli klienta kupującego w leasingu i wszystko wyszło na styk w pełnym biegu.

Może w Poznaniu lepiej ogarniają? Stoi jedna sztuka tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Michał W. napisał(a):

Wczoraj rozmawiałem z Subaru Wrocław i dowiedziałem się, że dzień wcześniej mieli klienta kupującego w leasingu i wszystko wyszło na styk w pełnym biegu.

Gdybyś zrobił zakup gotówkowy, to szanse byłyby większe.

Przy finansowaniu przez bank kluczowe jest to, czy przygotują umowę na dzisiaj i czy zrobią przelew najpóźniej w poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ben napisał(a):

Gdybyś zrobił zakup gotówkowy, to szanse byłyby większe.

Przy finansowaniu przez bank kluczowe jest to, czy przygotują umowę na dzisiaj i czy zrobią przelew najpóźniej w poniedziałek.

Tak mi właśnie powiedzieli, że za gotówkę mogę kupować. :)

Spoko, skończy się pewnie na Platinum lub jeszcze czymś innym...;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to teraz wyglada z rozliczeniem kuedy jest szkoda calkowita ale zeby nie okazalo sie ze dostaniesz od warty jakies grosze np polowe wartosci takiego sprawnego forka bo wycenia wrak na gruba kase. Oczywiscie zycze abys dostal jak najwiecej . Uszkodzenia nie wygladaja jakos tragicznie

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sartek napisał(a):

To pomacaj, proszę, tapicerkę w moim imieniu. Jak ja tam bywam, to akurat Crossa do pomacania nie ma ;)

Ja właśnie tej tapicerki najbardziej się obawiałem jak się zachowa w gorący, słoneczny dzień więc może i dobrze wyszło, że nie załapałem się na promocję.

 

2 minuty temu, Karas napisał(a):

Nie wiem jak to teraz wyglada z rozliczeniem kuedy jest szkoda calkowita ale zeby nie okazalo sie ze dostaniesz od warty jakies grosze np polowe wartosci takiego sprawnego forka bo wycenia wrak na gruba kase. Oczywiscie zycze abys dostal jak najwiecej . Uszkodzenia nie wygladaja jakos tragicznie

Zaproponowali mi czterdzieści parę tyś. na naprawę lub ponad dziewięćdziesiąt gdy przekaże im auto do sprzedaży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michał W. napisał(a):

Ja właśnie tej tapicerki najbardziej się obawiałem jak się zachowa w gorący, słoneczny dzień więc może i dobrze wyszło, że nie załapałem się na promocję.

 

Kiedyś popełniłem taki opis, jest też akapit o tapicerce. Jak masz chwilę to sobie zerknij. 

pzdr

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sartek napisał(a):

To pomacaj, proszę, tapicerkę w moim imieniu. Jak ja tam bywam, to akurat Crossa do pomacania nie ma ;)

 

Subiektywnie ta tapicerka to najsłabszy punkt tej wersji wyposażenia.

 

Z zewnątrz auta czarne dekory są fajniejsze niż chromy i auto bardziej mi się podoba niż platinium.

 

Jednak środek jest słaby. Może i praktyczny ale słaby. 

 

Tapicerka jest dość nieprzyjemna w dotyku, jakaś taka cienka a pod palcami aż za miękka i napewno nie czuć w niej jakości i tego że przetrwa lata. Szary kolor moim zdaniem jeszcze pogarsza sprawę. 

Trudno mi wykrzesać jakieś zalety tego rozwiązania poza ceną i być może jakimiś zaletami użytkowymi w specyficznych zastosowaniach o których nie mam pojęcia.

 

Edytowane przez dirkdiggler
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
9 godzin temu, Blixten napisał(a):


Cupra ? 
ale to chyba nie jest Formentor ? 

Formentor 190KM 4Drive dobrze doposażony znacznie poniżej 200 tyś.

Trochę szkoda, że nie Subaru ale ze względów podatkowych firmy nie chcieliśmy z żoną kupować auta za cenę powyżej dwóch stówek a E-Boxer odpada, Outback w promocji nam uciekł (za 207 tyś.) i musieliśmy domknąć transakcję w listopadzie.

Poza tym ostatnio mniej jeździmy w trasę (max kilka razy w roku), z lasu wróciliśmy do Wrocławia a żonie Formentor bardzo się podoba i ja też nie mam mu wiele do zarzucenia. Leasing z kosztem 3.5% oraz 5 lat gwarancji (150 tyś. km) też nie było bez znaczenia w tym wyborze.

Marzenia o Stelvio są nadal niespełnione a kolejnego nowego Outbacka może kupimy za 3-5 lat jeśli będą nadal dostępne bez udziwnień silnikowych.

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michał W. napisał(a):

Formentor 190KM 4Drive dobrze doposażony znacznie poniżej 200 tyś.

Trochę szkoda, że nie Subaru ale ze względów podatkowych firmy nie chcieliśmy z żoną kupować auta za cenę powyżej dwóch stówek a E-Boxer odpada, Outback w promocji nam uciekł (za 207 tyś.) i musieliśmy domknąć transakcję w listopadzie.

Poza tym ostatnio mniej jeździmy w trasę (max kilka razy w roku), z lasu wróciliśmy do Wrocławia a żonie Formentor bardzo się podoba i ja też nie mam mu wiele do zarzucenia. Leasing z kosztem 3.5% oraz 5 lat gwarancji (150 tyś. km) też nie było bez znaczenia w tym wyborze.

Marzenia o Stelvio są nadal niespełnione a kolejnego nowego Outbacka może kupimy za 3-5 lat jeśli będą nadal dostępne bez udziwnień silnikowych.

 

Jak wszystkie kryteria spełnione to gratulacje wyboru:ok:

Pozostaje cieszyć się z nowego auta.

 

Ps. Ten silnik po programie na 245KM i optymalizacji antyWLTP jeździ bardzo, bardzo sympatycznie.

 

Jestem Ciekaw jakosci obsługi serwisowej Cupry. Podobno z założenia mają się starać bardziej :)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dirkdiggler napisał(a):

 

Jak wszystkie kryteria spełnione to gratulacje wyboru:ok:

Pozostaje cieszyć się z nowego auta.

 

Ps. Ten silnik po programie na 245KM i optymalizacji antyWLTP jeździ bardzo, bardzo sympatycznie.

 

Jestem Ciekaw jakosci obsługi serwisowej Cupry. Podobno z założenia mają się starać bardziej :)

Wszystkie to nie, tak dobrze nie ma. ;)

Bagażnik mały i obsługa wszystkiego ekranem to główne wady jakie znam na dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2023 o 15:08, Michał W. napisał(a):

Wszystkie to nie, tak dobrze nie ma. ;)

Bagażnik mały i obsługa wszystkiego ekranem to główne wady jakie znam na dziś.

Bagażnik o dziwo jest całkiem sensowny. Może nie grzeszy przepastnym litrażem, ale nadrabia foremnością. Po złożeniu siedzeń da się tam upchać na lekko rower. Sprawdzone organoleptycznie.

Co do systemu multimedialnego i obsługi menu to to jest główny problem forka. Nie kumam jak można zaprojektować regulację głośności i ustawienia temperatury klimatyzacji BEZ PODŚWIETLENIA. Serio, jadę sobie wieczorem i muszę trafiać na chybił trafił. Kompletna paranoja. Z głosem jeszcze pół biedy, bo mogę to regulować z poziomu kierownicy, ale obsługa klimy woła o pomstę do nieba. Sam system multimedialny działa w miarę szybko i sprawnie, ale jego intuicyjność jest mocno dyskusyjna.

Poza tym auto ma wiele zalet. Ja mam wersję VZ 310 KM i podoba mi się w tej furze jej plastyczność. Mnogość ustawień (silnik, skrzynia, dźwięk - można wyłączyć to głupie podbicie i mieć prawdziwe strzały z wydeszku, regulowane zawieszenie, układ kierowniczy) powoduje, że z 1 strony mamy normalne daily, a w razie potrzeby zamieniamy się w prawie hot hatcha. Prawie - czasami czuć, że jedziemy wyższym samochodem, ale ma to swoje plusy - wszelkie koleiny, chodniki i przeszkody pokonujemy bez duszy na ramieniu. Do tego ilość miejsca w środku jest naprawdę dobra. 

Silnik mocny i sprawdzony - z procedury strzela powtarzalne 4.8 do paki. Napęd na 4 koła ma tendencje do dawania nadsterowności więc można się coś pobawić. Heble BREMBO robią robotę.

Ogólnie mogę polecić.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Na krótkiej liście mi zostały V60CC T5,  Cupra (pewnie Ateca bo jak Formentor to tylko 2.5 :superhero:) no i opcja lajtowa czyli Lexus NX350h. Najpraktyczniejsze byłoby Volvo ale wkurza mnie, że trzeba mocno dopłacić do sensownych pakietów (np. kamera 360). Cupra Ateca podoba mi się, mało ich jest ale nie mam u siebie dilera więc miałbym daleko na serwis. Lexa znam, mam 6 lat  i to moje pierwsze auto gdzie było zero problemów. To byłby mój pierwszy wybór ale CVT odstrasza mnie. Czekam na jazdę testową i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na krótkiej liście mi zostały V60CC T5, 


W listopadzie Blixten pisał, że spóźnił się z zamówieniem V60CC.
Czyżby model wrócił do sprzedaży?
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11 godzin temu, RoadRunner napisał(a):

Na krótkiej liście mi zostały V60CC T5

 

19 minut temu, ben napisał(a):

W listopadzie Blixten pisał, że spóźnił się z zamówieniem V60CC.
Czyżby model wrócił do sprzedaży?

 

Wg mojego Handlowca w Gdańsku, do którego dzwoniłem przed chwilą żeby się upewnić, model V60CC  już na pewno nie będzie oferowany w roku modelowym 2025.

Obecnie V60CC można sobie skonfigurować na stronie Volvo, natomiast ostatnich slotów produkcyjnych zostało może kilka na całą Polskę, w każdym razie mój gdański dealer nie ma takiej możliwości.  

Jeśli komuś baaardzo zależy właśnie na tym modelu, to trzeba obdzwonić wszystkich dealerów w całej Polsce i wypytać czy mają jeszcze jakiś slot, a gdyby się udało znaleźć, to już niestety nie spodziewałbym się rabatów... 

Ja rzeczywiście spóźniłem się o tydzień z zamówieniem V60CC, i żałuję, bo dostałem wtedy ponad 20% rabat.  

No cóż, trudno się mówi, nie udało mi się z V60CC, natomiast zdecydowałem się pozostać przy Volvo i czekam teraz na odbiór XC60 B5 - wg Umowy ma być najpóźniej we Wrześniu, mam nadzieję, że uda się wcześniej.... :)  

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...