Skocz do zawartości

Legacy - szybkie pytania


Danko

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, czort napisał:

Dodam tylko, że ozonowanie plus zmiana filtra robiłem zawsze na wiosnę.

 

Heh  ja to robię 3x w roku...

 

Dodatkowo sprawdź odpływ spod parownika,

oraz wilgotność pod wykładzinami w matach...

 

Edytowane przez artaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, artaa napisał:

Dodatkowo sprawdź odpływ spod parownika,

oraz wilgotność pod wykładzinami w matach...

Drożne, nawet pakowałem tamtędy środek od Wurtha. I muszę przyznać, że jest dużo lepiej, ale to jeszcze nie perfect. Wilgoci w autach brak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czort Co to jest za smród też ma znaczenie... Śmierdzi jak padlina, jak grzyb, czy spalinami? Nawiew zasysa całe powietrze jakby sprzed auta, przecież nawet kiedy pryśniesz płynem ze spryskiwaczy to przez chwilę czuć ten zapach kiedy nawiew jest włączony. Tego lata na przykład miałem takiego pasażera na gapę, gdybym nie zdejmował zderzaka to raczej bym się o nim dowiedział dopiero w momencie kiedy zacząłby gnić i śmierdzieć. Może problem nie leży wcale w kanałach nawiewu ani w filtrze tylko w komorze silnika. 

  • Dzięki! 1
  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Orear napisał:

Co to jest za smród też ma znaczenie... Śmierdzi jak padlina, jak grzyb, czy spalinami?

Na bank grzyb. W żadnym razie pozostałe. Wczoraj latałem Legacy i uważam, że problem nie istnieje a to co brałem za grzyba było pozostałością po chemii Wurtha. Obecnie jest czyściutkie powietrze, ale do pełnego sukcesu, jako urodzony sceptyk, maruda i niedowiarek, jeszcze poczekam ;) 

 

  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomislaw538158391 napisał:

czesc. chce odswiezyc lampy i znalazlem cos takiego: JDM 2006-2007 przedlift ale napisane jest, ze pasuja tylko do us spec. w eu jest inne mocowanie? https://www.ebay.com/itm/302908652238

Chcesz odświeżyć czy kupić nowe? ;p Bo wydaje mi się, że odświeżenie wyniesie Cię zdecydowanie taniej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Orear napisał:

Chcesz odświeżyć czy kupić nowe? ;p Bo wydaje mi się, że odświeżenie wyniesie Cię zdecydowanie taniej. ;)

tak, chcialem na pocztku oddac do regeneracji ale wyczytalem, ze nawet nowe swiatla szalu nie robia ( w porownaniu z autami z dzisiejszych lat). duzo robie tras nocnych i po ostatnim spotkaniu z sarenka i zobaczeniu rachunkow za naprawe doszedlem do wniosku, ze dobre swiatla to jednak inwestycja, a nie koszt :upside-down-face_1f643-small: te z linku powinny swiecic nieco mocniej "Neo Modern Diamond Cut Chrome Reflection with Clear Lens - To produce brighter output"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



tak, chcialem na pocztku oddac do regeneracji ale wyczytalem, ze nawet nowe swiatla szalu nie robia ( w porownaniu z autami z dzisiejszych lat). duzo robie tras nocnych i po ostatnim spotkaniu z sarenka i zobaczeniu rachunkow za naprawe doszedlem do wniosku, ze dobre swiatla to jednak inwestycja, a nie koszt :upside-down-face_1f643-small: te z linku powinny swiecic nieco mocniej "Neo Modern Diamond Cut Chrome Reflection with Clear Lens - To produce brighter output"


Wierzysz w te brednie? Diamentem cieli odbłyśnik? Wsadź dobre żarówki, albo xsenon do tych co masz po regeneracji i wio.
  • Super! 1
  • Smutny 1
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, tomislaw538158391 napisał:

tak, chcialem na pocztku oddac do regeneracji ale wyczytalem, ze nawet nowe swiatla szalu nie robia ( w porownaniu z autami z dzisiejszych lat). duzo robie tras nocnych i po ostatnim spotkaniu z sarenka i zobaczeniu rachunkow za naprawe doszedlem do wniosku, ze dobre swiatla to jednak inwestycja, a nie koszt :upside-down-face_1f643-small: te z linku powinny swiecic nieco mocniej "Neo Modern Diamond Cut Chrome Reflection with Clear Lens - To produce brighter output"

Przecież to jest jakiś chwyt marketingowy. To są światła jakiejś trzeciej firmy sprzedawane na e-bay. One mają wyglądać, a nie świecić... na czarno pomalowane i takie tam. Oddaj odbłyśniki do regeneracji, klosze lamp do polerowania i oklejenia folią bezbarwną, są zakłady, które to robią. Żarówki Ci mogę polecić jeśli chcesz, bo mam sprawdzony model Philipsa. I będzie świecić. A jak będzie mało to kolega wyżej napisał - xenon załatwi sprawę, ale imo to bardziej pracochłonne w związku z montażem samopoziomowania i spryskiwaczy. 

Edycja:

Klosze pasuje wypolerować też od wewnątrz, co wiąże się z rozklejeniem lampy, moje miały mętny nalot po ponad 10 latach świecenia. 

Edytowane przez Orear
  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, tomislaw538158391 napisał:

czesc. chce odswiezyc lampy i znalazlem cos takiego: JDM 2006-2007 przedlift ale napisane jest, ze pasuja tylko do us spec. w eu jest inne mocowanie? https://www.ebay.com/itm/302908652238

Depo to zamiennik, jak coś kiedyś słyszałem na temat tego producenta (co prawda chodziło o lampy do innych aut) to zawsze była opinia, że jest gorszy od serii. 
I nie wysyłają do Polski (na tej aukcji), a jakby wysyłali, to dolicz sobie jeszcze koszt wysyłki, cło i vat.

Podejrzewam, że w tej cenie @Oczkoo15 sprowadzi Ci JDM Xenon do przedlifta. Wymagane są z nimi pewne manipulacje: rozkleić i obrócić przesłonę (aby świeciły jak LHD) i poprawnie przylutować, bo wtyczki są inne. Spryskiwacze pewnie wypadało by dołożyć, można wziąć zbiorniczek od EUDM polifta z xenonem z dodatkową pompką i na 6L (przedlift ma 4L). Samopoziomowania w JDM przedlifcie nie było. Widziałem na forum informacje, że takie auta przechodzą przegląd, ale może warto upewnić się u posiadaczy takiej modyfikacji.

https://forum.subaru.pl/topic/26261-co-dzisiaj-zrobiłemam-przy-swoim-subaraczku/?do=findComment&comment=2839010

https://forum.subaru.pl/topic/26261-co-dzisiaj-zrobiłemam-przy-swoim-subaraczku/?do=findComment&comment=2844066

 

A jeśli masz zwykłe żarówki i lampy nie są strasznie zmatowiałe ani odbłyśniki wypalone, to faktycznie tak jak pisze @Orear zacznij od żarówek. Ja akurat mam Osram H7 laser +150%. Philipsa nie miałem.

 

Edytowane przez Mnobody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Danko napisał:

Jakieś pomysły? Takie.. Estetyczne? Myślałem o tym kiedyś, ale nie znalazłem nic pasującego mojemu Legwanowi

Może byś sobie zorganizował drugi grill do takiej przeróbki i za siatką wstawić. Można też przed grillem zamontować :)

IMG_20211225_155428.thumb.jpg.ff475e45dba52125e39c589bf17daff6.jpg

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Kiwi 4ester napisał:

Może byś sobie zorganizował drugi grill do takiej przeróbki i za siatką wstawić. Można też przed grillem zamontować :)

IMG_20211225_155428.thumb.jpg.ff475e45dba52125e39c589bf17daff6.jpg

To widzę dobrze pamiętałem, że to Ty coś takiego robiłeś :P Na, upartego, to i miejsce by się znalazło.. 

IMG_2231.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Danko napisał:

To widzę dobrze pamiętałem, że to Ty coś takiego robiłeś :P Na, upartego, to i miejsce by się znalazło.. 

IMG_2231.jpg

Klaksony dać w inne miejsce, a tutaj wstawić światła :D częściej będziesz korzystał z dodatkowych świateł niż z klaksonu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2021 o 11:12, Hookie napisał:

Wymiana kata w Legacy IV 2.5.

Tylko ori za 5 klocków? Jakiś zamiennik? Coś jeszcze innego? Wywalany błąd P0171 występujący czasem przy jeździe autostradowej jakoś mega nie przeszkadza, bo sam kasuje, ale jednak wkurza.

 

Zostawiam dla potomnych i szukających w Google:

 

Co powoduje błąd P0171? W moim przypadku była to nieszczelność na reduktorze LPG, który został poddany regeneracji przy okazji wymiany filterków. Z katalizatorem jest wszystko w porządku. :thumbup:

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Hookie napisał:

 

Zostawiam dla potomnych i szukających w Google:

 

Co powoduje błąd P0171? W moim przypadku była to nieszczelność na reduktorze LPG, który został poddany regeneracji przy okazji wymiany filterków. Z katalizatorem jest wszystko w porządku. :thumbup:

Czyli jednak mój tok myślenia żeby szukać przy lpg był dobry :P Fajnie że udało się rozwiązać problem i dzielisz się info co było:D

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Kapsel93 napisał:

Czyli jednak mój tok myślenia żeby szukać przy lpg był dobry :P Fajnie że udało się rozwiązać problem i dzielisz się info co było:D

Tak, wielkie dzięki. :)

 

Pojechałem na wymianę filterków LPG, powiedziałem gazownikowi o tym, co się dzieje i jego diagnoza po wjeździe na warsztat trwała dosłownie kilka sekund. :D 

 

No a co do dzielenia się rozwiązaniami.... Trzeba, bo potem milion wątków bez rozwiązania, bo ktoś, kto je znalazł poszedł w cholerę i się z innymi wiedzą nie podzielił - nie lubię tego. ;) Wiadomo, P0171 ma różne przyczyny, ale ta jedna może stanowić niezły trop dla innych.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...