Skocz do zawartości

Legacy - szybkie pytania


Danko

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, pacjent Legacy IV 3.0 w automacie z systemem si-drive. z tego co pytałem u mechanika są 3 wersje skrzyń z sidive, ktoś się orientuje w ich numerach i ewentualnie jakie są koszta takiej skrzyni? 
Coś Cię chyba w balona robi. Si-drive występował ze skrzynią CVT. A w Legacy IV były automaty ale tzw klasyczne 4 i 5 biegowe. Może mu się generację samochodów pomyliły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, ewemarkam napisał:
2 godziny temu, kosa1333 napisał:
Cześć, pacjent Legacy IV 3.0 w automacie z systemem si-drive. z tego co pytałem u mechanika są 3 wersje skrzyń z sidive, ktoś się orientuje w ich numerach i ewentualnie jakie są koszta takiej skrzyni? 

Coś Cię chyba w balona robi. Si-drive występował ze skrzynią CVT. A w Legacy IV były automaty ale tzw klasyczne 4 i 5 biegowe. Może mu się generację samochodów pomyliły.

Koledze chyba idzie o te skrzynie w poliftach i tam było Si-Drive ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kosa1333 napisał:

Cześć, pacjent Legacy IV 3.0 w automacie z systemem si-drive. z tego co pytałem u mechanika są 3 wersje skrzyń z sidive, ktoś się orientuje w ich numerach i ewentualnie jakie są koszta takiej skrzyni?

Na skrzyni powininen być numer oem (np. TG5C7CVCBA), może być też wybity gdzieś na tabliczce/nalepce z Vinem. Po numerze łatwiej Ci będzie namierzyć ewentualną część używaną, żeby nie było niespodzianek z dopasowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że obecność - lub nie - Si-Drive nie ma wpływu na skrzynię, bo to bardziej softwarowa kwestia, mechaniki w tym zero. Ale nie musisz mi wierzyć na słowo.

 

Numery skrzyń, zarówno do sedana jak i kombi są te same:

http://opposedforces.com/parts/legacy/en_b13/type_18/automatic_transmission/at_transmission_assembly/

 

Na Alledrogo 1300-2400. Na grupach może coś się z tego uda urwać.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, mam problem z prawa lampa w sedanie 2005r. Zarowka swiatel dziennych swieci kiedy jej sie zachce. Czasem wystarczy odlaczyc kostke i zarowka swieci 10min a nastepnie gasnie, zarowka byla zmieniana, przewody nie sa zasniedziale bo juz czyscilem. Ma ktos moze jakis schemat wiazki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam ej253 ze sprawdzonego źródła, w dobrym stanie ;D

ktoś? Coś? Gdzieś? Jakieś info? ;)

Może @Pan Dziedzic coś posiada, widziałem, że czasem coś było na stanie. Albo @Oktan duży obrót towaru, ale wiem, że raczej felgi/opony ;p

 

Do legacy iv 2005, czyli bez zmiennych faz

Edytowane przez conradek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam problem z prawa lampa w sedanie 2005r. Zarowka swiatel dziennych swieci kiedy jej sie zachce. Czasem wystarczy odlaczyc kostke i zarowka swieci 10min a nastepnie gasnie, zarowka byla zmieniana, przewody nie sa zasniedziale bo juz czyscilem. Ma ktos moze jakis schemat wiazki? 
Tu masz schemat.
http://jdmfsm.info/Auto/Japan/Subaru/Legacy_Outback/2005/

Zamień przekaźnik najpierw między stronami. Co by je wykluczyć.
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, conradek napisał:

Szukam ej253 ze sprawdzonego źródła, w dobrym stanie ;D

ktoś? Coś? Gdzieś? Jakieś info? ;)

Może @Pan Dziedzic coś posiada, widziałem, że czasem coś było na stanie. Albo @Oktan duży obrót towaru, ale wiem, że raczej felgi/opony ;p

 

Do legacy iv 2005, czyli bez zmiennych faz

Ja to wszystko mam, muszki i krawaty, nawet podkolanówki ;)

Ale ej253 akurat się wyprzedały wszystkie przed świętem zmarłych :P

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Oktan napisał:

Ja to wszystko mam, muszki i krawaty, nawet podkolanówki ;)

Ale ej253 akurat się wyprzedały wszystkie przed świętem zmarłych :P

 

Ery, bery,

pompki, rowery

Trąbki, pilniczki, halabardy, świczki

Samoloty osobowe, samochody odrzutowe,

Bomby kobaltowe

No i maść na szczury

 

;)

Edytowane przez Neutrino33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Neutrino33 napisał:

Ery, bery,

pompki, rowery

Trąbki, pilniczki, halabardy, świczki

Samoloty osobowe, samochody odrzutowe,

Bomby kobaltowe

No i maść na szczury

 

;)

Kurde tego ostatniego nie mam:blink:

 

:biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, frisco napisał:

 

Zostaw nie psuj - to po japońsku się wyświetla:)

 

ja wiem, ale mimo mojej sympatii do kultury Kraju Kwitnącej Wiśni to jednak przyzwyczajony jestem (głownie z praktycznego punktu widzenia) do L/100km w przypadku zużycia paliwa ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Neutrino33 napisał:

Czy ktoś ma rozwiązanie na taki obrót sprawy?

Problemz trip komputerem. Wyświetla w km/L i pulsuje. Da się to zamienić na L/100km?

 

 

Zmieniałeś zegarek na jakiś inny?

U mnie też mruga ale ja zmieniłem zegarek z USA (mil/gal) na UE (l/100km). Oczywiście pokazuje głupoty bo im ekonomiczniej jadę tym więcej l/100km pokazuje ;)

W samym zegarku jednostek nie zmienisz.

Przestanie mrugać jeżeli będziesz miał licznik (prędkościomierz itd) dopasowany tak zwanym regionem z zegarkiem.

Jak podpiąłem na chwilę europejskie zegary to zegarek przestał mrugać i prawidłowo wskazywał jednostki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bonless napisał:

Zmieniałeś zegarek na jakiś inny?

U mnie też mruga ale ja zmieniłem zegarek z USA (mil/gal) na UE (l/100km). Oczywiście pokazuje głupoty bo im ekonomiczniej jadę tym więcej l/100km pokazuje ;)

W samym zegarku jednostek nie zmienisz.

Przestanie mrugać jeżeli będziesz miał licznik (prędkościomierz itd) dopasowany tak zwanym regionem z zegarkiem.

Jak podpiąłem na chwilę europejskie zegary to zegarek przestał mrugać i prawidłowo wskazywał jednostki

Mam trip computer wytargany z JDM-a i pewnie dlatego tak to działa :D

Zastanawia mnie tylko, czy da się to jakoś zmienić...ale wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Neutrino33 napisał:

Mam trip computer wytargany z JDM-a i pewnie dlatego tak to działa :D

Zastanawia mnie tylko, czy da się to jakoś zmienić...ale wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że raczej nie.

Nie da się tego zmienić. Zegarek ma możliwość wyświetlania tylko jednego rodzaju jednostek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2021 o 09:38, xkorespondent napisał:

Cześć, mam pytanko :)
Do wczoraj pokrywa bagażnika po otwarciu trzymała swoją pozycję bez najmniejszego problemu, a od wczoraj zachowuje się jak by nie miała w ogóle siłowników. Możliwe, że oba padły w jednym czasie, czy jeden to tak mało, że nie czuć go w ogóle, a może już wcześniej trzymał tylko jeden i jeden wystarczy do utrzymania klapy? Ma ktoś z tym jakieś doświadczenie? 

(pacjent: Legacy IV kombi)

Jestem po wymianie obu siłowników, choć wymiany wymagał tylko jeden (lewy). Odpowiadając sobie samemu na wcześniej zadane pytanie - Jeden siłownik nie jest w stanie ani trochę podtrzymać pokrywy bagażnika.  

  • Dzięki! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, Tinuviel napisał:

takie w sumie nie bardzo tylko się Legacy tyczące... ale przynajmniej szybkie:) Mogę nakrętki w felgach wymienić bez podnoszenia auta? Czyli po prostu wykręcam jedną, wkręcam nową i tak jedna za drugą? 

Siur ow corz ;)...nawet po dwie kiedyś robiłem.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...