Skocz do zawartości

Legacy - szybkie pytania


Danko

Rekomendowane odpowiedzi

Zobacz jakie masz ładowanie na akumulatorze. Zmierz je załaczając możliwe najwięcej odbiorników. Zmierz na samym akumulatorze, oraz na alternatorze, jak będziesz miał duża różnice to może być tak że masa kiepska silnika. Może trzeba tylko wyczyścić kabel plusowy na rozruszniku. A może jak piszesz już tulejki wytarte i trzeba by go regenerować.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2022 o 14:11, ewemarkam napisał:

@Hookie , gdzie była ta nieszczelność. Puszczał gaz na wyjściu?

 

W dniu 11.01.2022 o 14:26, CnK napisał:

Pewnie membrany powiedziały papa ;)

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 

 

Było dokładnie tak, jak napisał CnK. :) Popękała membrana. Został wymieniony kpl napr. red. Genius MB 1500 mb NBR z zaworem bezpieczeństwa i sprężyną + o-ring do elektrozaworu BRC :) Gazownik mówił, że w 2014 była wymieniana część i miała prawo powiedzieć "papa". 

Co ciekawe, wyeliminowało to nie tylko checka, ale też... hałas w pewnym zakresie obrotów, który wydawało mi się, że brał się z osłon kolektora. Cuda. :D

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, adamski napisał:

Czy da się rozróżnić lusterka zewnętrzne do Legacy 08 UK vs EU? Potrzebuje kupić a nie wszyscy sprzedawcy to opisują! Wolałbym nie dać plamy przy kupnie.

A czym sie mają różnić lusterka zewnętrze w angliku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Orear napisał:

A czym sie mają różnić lusterka zewnętrze w angliku? 

Inne ķąty lusterek są, jak by nie było lusterko lewe w angliku to lustro pasażera i w maksymalnym wychyleniu będziesz widział połowę swojego samochodu.

  • Super! 2
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Orear napisał:
A czym sie mają różnić lusterka zewnętrze w angliku? 

Właśnie często są różnice. Szkło inaczej odbija obraz. Nie wiem czy w Subaru, ale w innych markach owszem. Popatrz na golfa IV, tam to prawe w ruchu prawostronnym nawet jest mniejsze. A Angliku jest na odwrót. Dlatego takie a nie inne pytanie.

 

@adamski według tego co tu jest, to różnicy nie ma. 

http://opposedforces.com/parts/info/91039AG020/

To samo lustro było dla UK i EU. 

Edytowane przez ewemarkam
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Kapsel93 napisał:

Inne ķąty lusterek są, jak by nie było lusterko lewe w angliku to lustro pasażera i w maksymalnym wychyleniu będziesz widział połowę swojego samochodu.

 

17 minut temu, ewemarkam napisał:

Właśnie często są różnice. Szkło inaczej odbija obraz. Nie wiem czy w Subaru, ale w innych markach owszem. Popatrz na golfa IV, tam to prawe w ruchu prawostronnym nawet jest mniejsze. A Angliku jest na odwrót. Dlatego takie a nie inne pytanie.

 

@adamski według tego co tu jest, to różnicy nie ma. 

http://opposedforces.com/parts/info/91039AG020/

To samo lustro było dla UK i EU. 

To, że w VW lusterko pasażera jest mniejsze wiem, ale, że mogą występować inne kąty pochylenia to nie sądziłem. Zawsze byłem przekonany, że raczej celem ograniczenia kosztów produkcji lusterka są takie same i po to jest w nich regulacja by sobie pod siebie ustawiać. Dzięki za info. ;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ewemarkam napisał:

Właśnie często są różnice. Szkło inaczej odbija obraz. Nie wiem czy w Subaru, ale w innych markach owszem. Popatrz na golfa IV, tam to prawe w ruchu prawostronnym nawet jest mniejsze. A Angliku jest na odwrót. Dlatego takie a nie inne pytanie.

 

@adamski według tego co tu jest, to różnicy nie ma. 

http://opposedforces.com/parts/info/91039AG020/

To samo lustro było dla UK i EU. 

Samo lustro może być takie samo, znowu mechanizm może mieć inny zakres bez sprawdzenia tego fizycznie nie wiadomo czy będzie ok czy braknie regulacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo lustro może być takie samo, znowu mechanizm może mieć inny zakres bez sprawdzenia tego fizycznie nie wiadomo czy będzie ok czy braknie regulacji 
Masz racje, mechanizmy są inne. O ile lustro jest to samo niezależnie czy UK czy EU to już sam mechanizm to już nie. Są różnice default_smile.png

Nawiasem pisząc oglądam TVN Turbo jak Klimek robił ta M3 i tam właśnie była mowa prawie o lusterkach i Angliku, że brakuje regulacji aby to dobrze ustawić.
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ewemarkam napisał:

 

@adamski według tego co tu jest, to różnicy nie ma. 

http://opposedforces.com/parts/info/91039AG020/

To samo lustro było dla UK i EU. 

Oglądałem swoje i nie znalazłem żadnego opisu a wiem że czasem taki występuje! No się okaże, ale dzięki za zainteresowanie :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2022 o 17:13, adamski napisał:

Czy da się rozróżnić lusterka zewnętrzne do Legacy 08 UK vs EU? Potrzebuje kupić a nie wszyscy sprzedawcy to opisują! Wolałbym nie dać plamy przy kupnie.

W przedliftach lusterka są symetryczne. Ja zakładałem składane lustra z JDM-a i nie było problemów. Możliwe że wpoliftach jest podobnie. Możesz sprawdzić zanim wymienisz czy kąty z prawej i z lewej strony są takie same.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Bonless napisał:

W przedliftach lusterka są symetryczne. Ja zakładałem składane lustra z JDM-a i nie było problemów. Możliwe że wpoliftach jest podobnie. Możesz sprawdzić zanim wymienisz czy kąty z prawej i z lewej strony są takie same.

 A mógłbyś rozwinąć temat bo mam w planie coś takiego albowiem irytuje mnie brak możliwości elektrycznego składania lusterek w moim przedliftowym Gacku. Tym bardziej, że od pewnego czasu przyzwyczaiłem się do tej opcji...a miałem ja już w Nissanie Pulsar z 1996 roku, więc brak tego "ficzeru" w aucie z XXIw. był dla mnie potężnym rozczarowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Neutrino33 napisał:

 A mógłbyś rozwinąć temat bo mam w planie coś takiego albowiem irytuje mnie brak możliwości elektrycznego składania lusterek w moim przedliftowym Gacku. Tym bardziej, że od pewnego czasu przyzwyczaiłem się do tej opcji...a miałem ja już w Nissanie Pulsar z 1996 roku, więc brak tego "ficzeru" w aucie z XXIw. był dla mnie potężnym rozczarowaniem.

 

W moim temacie jest opisane krok po kroku jak zrobiłem. 

Tutaj masz link:

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu szukałem kierunkowskazu od strony kierowcy tego w lusterku. Gość na otomoto sprzedawał całe lusterko od anglika. Spytałem grzecznie czy one czymś się różnią, otrzymałem równie grzeczną odpowiedź, że mrugają w drugą stronę. :blink:Kupiłem u kogoś innego 

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega kupił jakiś czas temu 3.0 H6 w sedanie. Serwisuje go u swojego mechanika i w związku z pojawiającymi się ostatnio błędami i problemami z pracą auta pedał gazu idzie do wymiany. Problem w tym, że nie mogą znaleźć tej części, a ASO też rozłożyło ręce, bo tego już nie produkują. 

Ktoś podpowie skąd można wziąć część o numerze 36010AG090? Albo może ktoś ma u siebie. :p 

Kumpla, ani jego mechanika nie ma na forum, stąd ja dodaję posta. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Orear napisał:

Mój kolega kupił jakiś czas temu 3.0 H6 w sedanie. Serwisuje go u swojego mechanika i w związku z pojawiającymi się ostatnio błędami i problemami z pracą auta pedał gazu idzie do wymiany. Problem w tym, że nie mogą znaleźć tej części, a ASO też rozłożyło ręce, bo tego już nie produkują. 

Ktoś podpowie skąd można wziąć część o numerze 36010AG090? Albo może ktoś ma u siebie. :p 

Kumpla, ani jego mechanika nie ma na forum, stąd ja dodaję posta. ;)

Wrzuciłem na Google i z tego co mi wyskoczyło to na eBayu są... Można by sprawdzić lub może ktoś ma wiedzę czy nie pasuje zamiennie z innym pedałem gazu wtedy może by rozwiązało to wasz problem.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Mnobody napisał:

Ku przestrodze. Przyczyna to brak stopera pedału gazu (6:33 widać o co chodzi). Skutki na samym początku filmiku. H6 wytrzymał około minuty na odcinie :D

 

 

No cóż, zapewne to, że miał kompresor nie pomogło w całej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mam peknieta przednia szybe w legacy 4 kombi.

Namierzylem w okolicy uzywana za grosze, tylko nie chce mi sie jechac jezeli mialaby nie pasowac.

 

Czy ktos moze potwierdzic, ze szyba czolowa z modelu 2009 w dieslu jest identyko jak u mnie w 2003 benzyna?

Czyli z po lifta do przed lifta. Obie maja grzanie wycieraczek, oba auta z kierownica po lewej.

Pytanie czy ksztalt szyby jest identyczny i czy wtyczka grzania jest w tym samym miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pajac_am napisał:

Hej,

Mam peknieta przednia szybe w legacy 4 kombi.

Namierzylem w okolicy uzywana za grosze, tylko nie chce mi sie jechac jezeli mialaby nie pasowac.

 

Czy ktos moze potwierdzic, ze szyba czolowa z modelu 2009 w dieslu jest identyko jak u mnie w 2003 benzyna?

Czyli z po lifta do przed lifta. Obie maja grzanie wycieraczek, oba auta z kierownica po lewej.

Pytanie czy ksztalt szyby jest identyczny i czy wtyczka grzania jest w tym samym miejscu?

 

Tu masz szczegóły: http://opposedforces.com/parts/legacy/en_b13/type_40/body_equipment_exterior/windshield_glass/

 

Numery te same dla diesla, ssaków etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2022 o 20:51, czort napisał:

Wywalam stary filtr, ozon 2x30 minut (wiadomo układ zamknięty, temp min, dmuchawa max) i do tej pory (czyli ponad dwa lata było okej).

 

Tak mi się przypomniało..

Gdzieś słyszałem, że ozonowanie niszczy filtr węglowy więc chyba lepiej najpierw ozonować, a dopiero potem wywalać stary filtr i zakładać nowy :idea:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...