Jump to content

Hookie

Użytkownik
 • Content Count

  188
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

137 Wspaniały

About Hookie

 • Rank
  ..:: Bywalec :..
 • Birthday 05/12/1988

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  Sosnowiec
 • Auto
  Legacy IV 2.5
  Mx-5 '16 2.0

Recent Profile Visitors

483 profile views
 1. Hookie

  Audio w subaru

  Chyba tu bardziej odpowiednio... Głośnik w drzwiach kierowcy umarł mi śmiercią naturalną. Jaki komplet głośników przód polecacie w rozsądnej cenie? Wygłuszyć przy okazji chyba warto? Instalację trzeba zmieniać? Za 500-600 coś dostanę?
 2. Głośnik w drzwiach kierowcy umarł mi śmiercią naturalną. Jaki komplet głośników przód polecacie w rozsądnej cenie? Wygłuszyć przy okazji chyba warto? Instalację trzeba zmieniać?
 3. Też chciałem tam uderzyć, ale ten tego... xd
 4. Ej i co to było? Bo to samo słyszę u siebie.
 5. Można pomodzić tani jak barszcz siłownik z hondy accord (są nowe tanie na Allegro). U mnie przy okazji grubszego serwisu Panowie z NS na ich podstawie ogarnęli naprawę 10/10.
 6. Prognozuję dalszą przyszłość: auto pójdzie na części.
 7. Magnaflow, dlaczego ma być nie można?
 8. Dzięki za podpowiedź! Kupiłem Fondmetale 9RR w fajnym promo 17x7 ET45 - też mi się wydawało, że lepiej się ułoży 215... zamawiam zatem 215 - wybór padł na Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5.
 9. Ulżyjcie moim cierpieniom. 215/45/R17 vs 225/45/R1 7 do Legacy IV 2.5 Wagon. Czy korzystanie z niehomologowanej opony może w razie kolizji skutkować odmową wypłaty odszkodowania z AC lub OC? To chyba moja jedyna wątpliwość... 225 są tańsze, wybór większy, komfort w teorii też powinien + nie zmniejszy mi się średnica względem 205/55/16, co w trasie chyba też ma znaczenie... za 215 przemawia niższe spalanie, to że aż tak nie zmuli auta i to, że to homologowany rozmiar, chyba nic poza tym...
 10. Mazdą jeżdżę na 0w20, przebijcie to.
 11. Ja mam z tyłu twardsze sprężyny, co by dupa nie siadała i Billsteiny. Teraz zastanawiam się czy brać 215/45/17 czy 225/45/17. Nie chcę tego auta zmulić i podnieść mocno spalania - homologacja wskazuje na 215/45/17, ale ładniej chyba będzie 225 wyglądać. Sam już nie wiem - pierdoła, a mam mętlik we łbie.
 12. Porsche Cayman? Poza tym dlaczego się nie da kupić BRZ. Są przecież, nawet u dealerów.
 13. Hookie

  Opony na lato

  No nie przekonamy się wzajemnie - Ty uważasz, że miarodajna jest opinia anonimowego Jana Kowalskiego, który przez ostatnie 10 lat jeździł na dwóch kompletach opon, ja z kolei uważam, że lepiej słuchać osób, które mają pojęcie o oponach i przy okazji dobre rozeznanie w rynku, bo jeżdżą na dziesiątkach opon rocznie. Jeśli ta sama opona wypada dobrze w testach w 5 rozmiarach na 5 autach, to moim zdaniem coś w tym jest - nawet biorąc pod uwagę to, że - jak słusznie zauważyłeś - na jednym aucie dana opona może działać lepiej, a na drugim gorzej. Z jakiegoś powodu Chiniole to w 99% guano, a pewne m
 14. Hookie

  Opony na lato

  Zgadzam się, że na każdym aucie każda opona może się inaczej spisywać - wiem to zwłaszcza po użytkowaniu Potenzy S001 na MX-5. Jeśli chodzi o recenzje, miałem na myśli te zestawienia, testowane na tych samych autach (w obrębie zestawienia): https://www.tyrereviews.com/Article/ , na przykład: https://www.tyrereviews.com/Article/2021-ADAC-Summer-Tyre-Test---225-50-R17.htm - recenzje użytkowników to jakiś tam dodatek, dla osób wolących "opinię użytkownika niż test zbiorczy".
 15. Hookie

  Opony na lato

  Wierzyć albo nie to można w boga. Tutaj jest zbiór testów i opinii osób, które wiedzą co robią i mówią, serio. Notabene, użytkowników też. Jeden test nie musi znaczyć wiele, ale w zbiorze testów widać, że pewne opinie są powtarzalne. Zerknij chociaż, to dowiesz się, która opona jest dobra na mokrym, która na suchym, która ma małe opory toczenia, a która słynie z wytrzymałości - w fajny sposób jest to podane. Dziwie się, że wolisz dowody anegdotyczne w postaci czyjegoś widzi mi się od rzetelnej pigułki wiedzy, ale jeśli tak... Z własnego doświadczenia polecam Uniroyale Rainsport 3 (są mięk
×
×
 • Create New...