Jump to content

Bonless

Użytkownik
 • Content Count

  255
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Everything posted by Bonless

 1. Nie jest to takie proste. Jak zmieniasz prędkościomierz (całe zegary) na europejski to automatycznie zmienią Ci się stopnie F na stopnie C na panelu klimy. Niestety zegary są zintegrowane z immobilizerem i trzeba je zakodować do Twojego immo. Jest też druga opcja. Możesz zmienić region w swoich zegarach i przerobić je na kilometry. Z tego co wiem coś takiego może zrobić użytkownik @bombelllooo lub jest jeszcze jedna firma koło Łodzi ale oni akurat się za to sporo cenią.
 2. W tej dużej kostce piny acc, ill+, ill- są nadal podpięte robisz tylko rozgałęzienie z przewodów do kostki i88. Druga mała kostka zostaje luźna.
 3. Nie mam sterowania z kierownicy więc niestety nie pomogę. Tak dokładnie to nie przekadałem pionów z kostki i26 tylko wpiąłem się w kable (zrobiłem rozgałęzienie na kablach). W kostkę i26 włożyłem dodatkowe brakujące piny i podłączyłem do rozgałęzionych wcześniej przewodów.
 4. Kostka zasilania radia zostaje bez zmian (i26), musisz z niej tylko rozgałęzić 3 przewody (te które są wymienione w postach powyżej) i doprowadzić do kostki i26. Dlatego przydają się dodatkowe piny żeby uzupełnić poste miejsca w tej kostce.
 5. Ja akurat miałem dodatkową kostkę i88 razem z drugim radiem. Kostki US/EU są takie same ale przydała się żeby przełożyć dodatkowe piny. Radio LHD (GX-204LE) nie ma problemu z kodowaniem, RHD (GX-204RE) podobno są kodowane.
 6. Pewnie dzisiaj zacznę z tym walkę, jak skończę to wrzucę foty do mojego tematu. Mała chłodnica jest do skrzyni. U mnie seryjna chłodnica wody ma podłączenie do oleju ze skrzyni automatycznej, a w aluminiowej tego nie ma.
 7. Turbo Works, jak za swoją cenę wygląda na prawdę dobrze. Zobaczymy jak się sprawdzi.
 8. Żeby wyjąć dywan trzeba na pewno wyjąć przednie fotele i siedzisko tylnej kanapy. Do tego trzeba wyjąć tunel środkowy razem z plastikami koło radia i parę plastików spod nóg kierowcy i pasażera. No i jeszcze trzeba zdjąć plastiki łączące dywan z progami. Nic trudnego i myślę, że w jeden dzień da radę. Co do wygłuszenia to nie trzeba nic zrywać. Wystarczy oczyścić i odtłuścić benzyną ekstrakcyjną. Potem najlepiej nakleić maty butylowe z aluminium ( w zależności jakim budżetem się dysponuje wybór jest duży) i na to pianka 6-10mm. Niektórzy zamiast pianki stosują poroso. Na pe
 9. GT były wagony i sedany. Wychodziły też Outbeck-i XT z 2,5T.
 10. Czarne są 18x7,5 a złote 18x8. Jedne i drugie z oponami 225/40.
 11. Sprężyn możesz szukać H&R, Teina lub różowe STI ( chociaż te ostatnie są trudno dostępne i dość drogie). Ja do siebie kupiłem H&R nr 29167-1. U mnie siadły jak na fotkach poniżej. Z tym, że moje Legacy jest 2,5T z automatem więc moze być trochę cięższe.
 12. @Danko Jak byś dysponował większym budżetem to w zasadzie znajomy ma do sprzedania bardzo ładne kombi Tuned by STI. Co prawda jest LHD ale z tego co z nim gadałem wszystko jest do załatwienia
 13. Największy katalizator nadal jest w aucie. Został wywalony katalizator z dowpipe i precat z uppipe. Średnica wydechu została 2,5" (chyba w oryginale też tak było). Po zmianie wydechu była wyłączana w kompie druga sonda i przy okazji było sprawdzane czy AFR za bardzo sie nie zmienił co by można było na spokojnie pojeździć do strojenia. Doładowanie było w miarę stabilne i nie przeładowywało. Tak jak już pisałem w moim temacie najprawdopodobniej pęknięcie półki było dużo wcześniej. Co do wad w 2.5T można jeszcze drzucić pękające ssaki olejowe. Warto to też przy
 14. No to jest bardzo ciekawa historia. Widzę, że lepiej znasz moje auto niż ja. Opowiedz mi coś jeszcze bo może dowiem się jakiś nowych ciekawostek.
 15. Miałem podobne rozwiązanie w Hondzie, tylko dodatkowo było doprowadzenie powietrza z miejsca na halogen. Sprawdzało się nad wyraz dobrze
 16. Przekażę koledze z pracy
 17. Tak się składa, że mój Można też o nim poczytać w dziale nasze subaru tutaj:
 18. Ja u siebie testowałem kilka opcji z oponami 225/40/18. 18x7,5 ET 38 czasem obciera z tyłu przy mocnym dobiciu przy jeździe z obciążeniem. 18x8 ET 45 nie obcierało. 18x8 ET 45+dystans 7mm z tyłu obciera przy dobiciu. Przymierzałem też z ciekawości 18x8,5 ET35 ale wystawały poza obrys więc nawet nie jeździłem Za oponami 225/40/18 przemawia jeszcze to, że są dość popularne i można kupić w dobrej cenie. Co do felg Roty mam zdanie, że to raczej miękkie felgi.
 19. Jeżeli te kapsle są metalowe to dobrze by było je chociaż przeszlifować. Środka z logiem bym nie ruszał (ewentualnie pędzelkiem poprawił napisy na czarno). Tą niebieską obwódkę też bym usunął bo chyba do niczego nie będzie pasować.
 20. Nie ma się co stresować. Ważne, że felgi jeszcze nie są pomalowane i możesz zmienić decyzję. Warto dobrze dobrać kolor bo masz fajne koła, fajne auto i szkoda by było to zepsuć "musztardowym" kolorem
 21. Może najpierw poproś niech przygotują jakąś próbkę. Jak się nie zgodzą to sprawa będzie prosta.
 22. Jeżeli to jest ogarnięta lakiernia w renowacji felg i stosują też metody systemowe to bym się nie martwił ale jak malują tylko RAL-em to bym się zastanowił. Bez zobaczenia próbki bym nie malował. Tam gdzie ja malowałem mieli kilka rodzajów złotego (między innymi systemowo na kolor BBS) była możliwość zobaczenia pomalowanych felg w kolorze, który wybrałem. Oczywiście na zmówieniu opis był jakiś ichniejszy złoty z jakimś numerem i na pewno nie był to RAL Z efektu jestem zadowolony
 23. PCD100 to jest oznaczenie rozstawu śrub. Na naklejkach może być oznaczenie rodzaju koloru producenta, ale po tym oznaczeniu raczej nie dorobią Ci lakieru w mieszlni.
 24. Wszystko zależy os samej felgi i budowy ramion. Może być tak, że jedna felga o danym ET będzie pasować a druga z tym samym ET będzie miała inaczej wyprofilowane ramiona od środka i już będzie się opierać o zacisk.
×
×
 • Create New...