Skocz do zawartości

Legacy - szybkie pytania


Danko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kilka dni temu przydarzyła mi się dziwna sytuacja. Podczas jazdy auto zaczęło się dziwnie zachowywać. Była dziwna reakcja na gaz. Gdy podjeżdżałem na parking po odpuszczeniu gazu zauważyłem, że auto przyśpiesza. Po wciśnięciu sprzęgła obroty same wzrastały do 3,5 tysiąca, a wraz z nimi temperatura silnika do ok 3/4 skali. Zgasiłem silnik i odpaliłem ponownie i znów to samo. Gdy auto dłużej postało (10-15 minut) wszystko wróciło do normy i na ten czas się nie powtórzyło, ale od tego momentu Subarak ma dziwną przypadłość, że na ciepłym silniku obroty wzrosną do 2500 obr/min tak jakby był na ssaniu a potem samoistnie spadają do normalnych wartości. Czyżby jakiś czujnik świrował? 

Edytowane przez Bajer98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bajer98 napisał:

temperatura silnika do ok 3/4 skali

Tu bym poszukiwał przyczyny pierwotnej, sprawdź płyn w chłodnicy, i warto by się umówić gdzieś na test szczelności UPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, st981777 napisał:

Tu bym poszukiwał przyczyny pierwotnej, sprawdź płyn w chłodnicy, i warto by się umówić gdzieś na test szczelności UPG.

Płyn chłodniczy jak i olej są na stałym poziomie. Nie zauważyłem nic dziwnego, żadnego masła pod korkiem czy coś w tym stylu. Przez chwilę też przeszło mi to przez myśl, ale niedawno robiłem trasę tym samochodem i nic się takiego nie działo. Żadnych pęcherzyków powietrza w wyrównawczym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bajer98 napisał:

żadnego masła pod korkiem czy coś w tym stylu.

UPG w Subaraku nie daje takich objawów na początku, jedynie zapowietrza układ chłodzenia. Test płynem reakcyjnym prawdę Ci powie, powinien kosztować 30 PLN, przynajmniej tyle biorę ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, st981777 napisał:

UPG w Subaraku nie daje takich objawów na początku, jedynie zapowietrza układ chłodzenia. Test płynem reakcyjnym prawdę Ci powie, powinien kosztować 30 PLN, przynajmniej tyle biorę ja.

Rozumiem. Zakupię takowy test i zobaczę. Dzięki za odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Bajer98 napisał:

Witam. Kilka dni temu przydarzyła mi się dziwna sytuacja. Podczas jazdy auto zaczęło się dziwnie zachowywać. Była dziwna reakcja na gaz. Gdy podjeżdżałem na parking po odpuszczeniu gazu zauważyłem, że auto przyśpiesza. Po wciśnięciu sprzęgła obroty same wzrastały do 3,5 tysiąca, a wraz z nimi temperatura silnika do ok 3/4 skali. Zgasiłem silnik i odpaliłem ponownie i znów to samo. Gdy auto dłużej postało (10-15 minut) wszystko wróciło do normy i na ten czas się nie powtórzyło, ale od tego momentu Subarak ma dziwną przypadłość, że na ciepłym silniku obroty wzrosną do 2500 obr/min tak jakby był na ssaniu a potem samoistnie spadają do normalnych wartości. Czyżby jakiś czujnik świrował? 

Temperatura to nie wiem ale takie zachowanie gazu miałem jak się usyfiła przepustnica, linka się blokowała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowie jedno pytanie, dodam kilka kolejnych:

Przegub wewnętrzny - kończy się przedni lewy, jakiś polecacie? A może lepiej cała polos? 

Magiel - do wymiany trzeba spuszczać sanki? 

Wtyczka sterowania audio - aux. Dołożyłem sterowanie z kierownicy, podłączyłem piny w kostkę i teraz nie działa aux.. Jakiś schemat jak to podłączyć? Przy dokładaniu sterowania coś się zmienia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, maross napisał:

Koledzy przy ściąganiu boczków drzwi poszły mi dwie spinki.
Czy takie będą się nadawać?

https://allegro.pl/oferta/spinka-tapicerska-honda-subaru-romix-a175049-5szt-8516427419

 

 

Najlepiej jest zmierzyć stare spinki i na podstawie wymiarów dobrać nowe. Do boczków w Legacy jest duży wybór spinek, które będą pasować. Te z linku na oko wyglądają ok, ale polecam zmierzyć dla pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Vercy napisał:

2.0 165KM jak wygląda regulacja luzów? Koszt/częstotliwość

165, czyli dohc 

Dohc, czyli najczęściej wyciąganie silnika 

Sprawdzenie, w zależności od regionu 300-400zl, regulacja - liczyłbym od 2000 do 3000 - tu niech ktoś potwierdzi. 

Częstotliwość rośnie przy lpg - tu poszukuj ej20f ze wzmocnionymi gniazdami zaworowymi 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że sztuka dla sztuki, że to niekoniecznie na plus - ale jeśli chciałbym sobie wrzucić stożek, to wywalenie tego wielkiego zbiornika na powietrze spod standardowego filtra spowoduje jakieś niedogodności? 
Domyślam się o który chodzi. W Forku też taki miałem. Gdzieś dostałem informację że tu chodzi o to że gdyby wodę zassał to żeby do niego wpłynęła a nie poszła na tłoki. Ale ile w tym prawy to nie wiem. Owy zbiornik miałem wywalony przez jakieś pół roku. Nie zauważyłem negatywnych skutków.
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie:

Mam problem z sprężarką klimatyzacji bądź jej sprzęgiełkiem.

Wracając dziś z pracy usłyszałem po otwarciu maski bardzo dziwny dźwięk? Grające zawory/panewka?

Dźwięk występuje tylko przy załączaniu się sprężarki.

Pytanie czy zacierająca się sprężarka klimatyzacji jest wstanie wydawać taki dźwięk? czy jest to kwestia uszkadzającego się sprzęgiełka klimatyzacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, SubaruLPG napisał:

Szybkie pytanie:

Mam problem z sprężarką klimatyzacji bądź jej sprzęgiełkiem.

Wracając dziś z pracy usłyszałem po otwarciu maski bardzo dziwny dźwięk? Grające zawory/panewka?

Dźwięk występuje tylko przy załączaniu się sprężarki.

Pytanie czy zacierająca się sprężarka klimatyzacji jest wstanie wydawać taki dźwięk? czy jest to kwestia uszkadzającego się sprzęgiełka klimatyzacji?

Kompresor może tak hałasować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powracam z pytankiem o chrobotanie przy odpuszczaniu gazu. Myślałem, że to któraś z osłon kolektora, ale nie. ;)

Przy odpuszczeniu gazu na 1, 2, 3, ostatnio nawet 5 biegu słyszę rzężenie, takie metaliczne, które ustaje w momencie naciśnięcia sprzęgła. Od czego zacząć poszukiwania? Łożyska skrzyni? Miałem rok temu w Nowym Sączu konwersję na jednomas, więc chyba tam jest wszystko gitara. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hookie napisał:

Powracam z pytankiem o chrobotanie przy odpuszczaniu gazu. Myślałem, że to któraś z osłon kolektora, ale nie. ;)

Przy odpuszczeniu gazu na 1, 2, 3, ostatnio nawet 5 biegu słyszę rzężenie, takie metaliczne, które ustaje w momencie naciśnięcia sprzęgła. Od czego zacząć poszukiwania? Łożyska skrzyni? Miałem rok temu w Nowym Sączu konwersję na jednomas, więc chyba tam jest wszystko gitara. :) 

 

Kurde miałem to samo, Mechanik mi to ogarnął przy okazji innej naprawy więc nie wiem co to było. jak będę się z Nim widzieć to dopytam. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Tinuviel napisał:

 

Kurde miałem to samo, Mechanik mi to ogarnął przy okazji innej naprawy więc nie wiem co to było. jak będę się z Nim widzieć to dopytam. 

Bardzo Ci dziękuję - jeśli będziesz pamiętał, będę mega wdzięczny! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...