Jump to content

Bajer98

Nowy
 • Posts

  46
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  Łódź
 • Auto
  Subaru Legacy BL

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Bajer98's Achievements

..:: Swojak ::..

..:: Swojak ::.. (2/13)

9

Reputation

 1. Rozumiem. Będę u mechanika to mu powiem i niech działa. Dzięki za odpowiedź.
 2. Rozumiem. Zakupię takowy test i zobaczę. Dzięki za odpowiedź.
 3. Płyn chłodniczy jak i olej są na stałym poziomie. Nie zauważyłem nic dziwnego, żadnego masła pod korkiem czy coś w tym stylu. Przez chwilę też przeszło mi to przez myśl, ale niedawno robiłem trasę tym samochodem i nic się takiego nie działo. Żadnych pęcherzyków powietrza w wyrównawczym.
 4. Jeśli ktoś byłby ciekawy jak zakończyła się moja historia z nieszczęsnym LPG to okazało się, że reduktor mimo iż nowy okazał się trefny i zalewało silnik. Po wymianie na inny sprawny problemu nie ma.
 5. Witam. Kilka dni temu przydarzyła mi się dziwna sytuacja. Podczas jazdy auto zaczęło się dziwnie zachowywać. Była dziwna reakcja na gaz. Gdy podjeżdżałem na parking po odpuszczeniu gazu zauważyłem, że auto przyśpiesza. Po wciśnięciu sprzęgła obroty same wzrastały do 3,5 tysiąca, a wraz z nimi temperatura silnika do ok 3/4 skali. Zgasiłem silnik i odpaliłem ponownie i znów to samo. Gdy auto dłużej postało (10-15 minut) wszystko wróciło do normy i na ten czas się nie powtórzyło, ale od tego momentu Subarak ma dziwną przypadłość, że na ciepłym silniku obroty wzrosną do 2500 obr/min tak jakby był na ssaniu a potem samoistnie spadają do normalnych wartości. Czyżby jakiś czujnik świrował?
 6. Bajer98

  Tylny dyfer

  Dzięki za odpowiedź. Jaki jest koszt jednego łożyska? Jeśli padnie u mnie taka diagnoza to wiadomo że wymienię oba
 7. Bajer98

  Tylny dyfer

  Byłem u swojego mechanika. Na ten czas wyjeżdża na urlop, ale przejechał się nim. Może to być łożysko, ale co gdzie jak to nie wiadomo. Mam nim pojeździć i zobaczyć. Skontaktuję się z nim jak wróci z wakacji. Dziś jechałem trasę ok 180 kilometrów w jedną stronę. Ogólnie zrobiłem może ok 400 kilometrów jednego dnia głównie jadąc autostradą. Dźwięk buczenia przy 140 jest donośny i wkurzający. Łożyska w kołach to to nie są bo jeździłem po łuku w lewo, w prawo i buczenie nie ustawało...no chyba, że jakimś cudem padają oba łożyska w prawym i lewym kole w co wątpię. Moim zdaniem dyfer to nie jest, gdyż jeździłem innym Legasiem z padniętym dyfrem i dźwięk był zupełnie inny, ale mogę się mylić.
 8. Bajer98

  Tylny dyfer

  Też racja, ale nie wiadomo w jakim stanie się kupi używkę, ale doszedłem do wniosku, że zrobię ten dyfer.
 9. Bajer98

  Tylny dyfer

  Czyli jest szansa że nie jest tak źle
 10. Bajer98

  Tylny dyfer

  Siemka. Sprawa wygląda tak. Oddałem auto do mechanika na zrobienie zawiasu z tyłu oraz skarżyłem się na wycie z tyłu auta, które pojawiło się dosłownie z dnia na dzień. Podczas oględzin okazało się, że łożyska kół oraz wał itp. są w dobrym stanie. Mechanik powiedział, że przejechał się tym autem oraz podniósł go by nasłuchiwać skąd dochodzi owe wycie i prawdopodobnie jest to dyfer. Moje pytanie brzmi czy dyfer daje z dnia na dzień oznaki zużycia oraz ile Wy płaciliście za regenerację, bo szczerze jeśli koszty będą duże to zastanowię się nad sprzedażą Subaraka, a tego bym nie chciał :/
 11. Bajer98

  Tylna szyba

  Witam. Trochę mnie ciekawi dlaczego na prawym górnym rogu tylnej szyby od zewnętrznej strony skrapla się woda, a na innych częściach szyby nie. Jest się czym przejmować? Dla sprostowania szyba nie została niczym wysmarowana itp.
 12. Efekt działania klimatyzacji. Jeździć i nie obserwować bo nie ma po co to normalne zjawisko.
 13. Martwić się nie martwię to tylko po prostu czysta ciekawość dzięki za odpowiedź
 14. Masz może pomysł dlaczego tak się dzieje? Fakt faktem z autem nie ma żadnych problemów.
 15. Witam. Myślę że nie jest to nic do niepokoju, ale pytam z czystej ciekawości. Gdy kluczyk jest w stacyjce i jest przekręcony na pozycję 3 (moment zapalenia się kontrolek itp.) to gdy otwieram maskę słyszę taki dźwięk jak na nagraniu. We wnętrzu samochodu tego nie słychać. Ktoś wie czemu tak się dzieje? Pacjent Legacy IV VID_20210612_113109.mp4
×
×
 • Create New...