Skocz do zawartości

XV 2018 - akcesoria - gdzie kupić ?


Piskoor

Rekomendowane odpowiedzi

Dywaniki w Subaru są czymś naprawdę wyjątkowym i trzeba mieć sporo szczęścia lub prawdziwy dar negocjacyjny by dostać nowe auto za grubo ponad sto tysięcy z takowymi oryginalnymi. :P

 

W 2013 roku gdy kupowałem Outbacka za sporo powyżej 150 tyś. starałem się negocjować cenę bo brałem sporo dodatków (za ponad 20 tyś.) i uważałem, że jest to naturalne zachowanie w takiej sytuacji. Podczas tych wyliczeń i pertraktacji z handlowcem w ASO kilkukrotnie usłyszałem, że dostanę oryginalne gumowe dywaniki co wtedy uznałem za oczywistą oczywistość i dziwiło mnie jedynie wielokrotne podkreślenie tego bonusu. Wtedy nie zdawałem jeszcze sobie sprawy z powagi sytuacji oraz wyjątkowości gestu ASO, który zrozumiałem dopiero w tym roku gdy negocjowałem ceny dodatków za ponad 10 tyś. do Forestera za 120 tyś. Otóż na moje pytanie o dywaniki sprzedawca potwierdził, że oczywiście je dostanę i to uśpiło moją czujność negocjatora o czym przekonałem się boleśnie podczas pierwszego odkurzania auta odkrywając marne gumowe podróbki. :th_dash:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Dywaniki w Subaru są czymś naprawdę wyjątkowym i trzeba mieć sporo szczęścia lub prawdziwy dar negocjacyjny by dostać nowe auto za grubo ponad sto tysięcy z takowymi oryginalnymi. 


Kurcze, a ja dostałem welury i gumowe premium by Subaru i mam dwa komplety haczyków.  I am the chosen one !?
  • Super! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? Zejdźmy z tych dywaników bo zaczyna mną trząchać wkurw. Już wydanie dokumentów w biurowej koszulce a nie w reklamówce z logo a kluczyków na drucianym kółku a nie z brelokiem czy w etui powinno mi zapalić w głowie czerwoną, wielką, lampę alarmową. :facepalm: a jeszcze przede mną ogląd dywaników gumowych, którym w ogóle nie przyglądałem się tylko je wiosną porzuciłem w garażu daleko od miejsca zamieszkania i dopiero pojutrze je będę mógł obejrzeć :th_dash:

 

Jak mi będzie mało to może zajrzę do zostawiających wodny ślad wycieraczek... Jak rozpoznać oryginalne, mają gdzieś wytłoczony numer akcesoryjny alboco?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zyzol napisał:

Biorąc pod uwagę totalną losowość dostarczanych dywaników i haczyków dochodzę do wniosku, że dealer wkłada to, co ma akurat pod ręką

Ciekawe skąd to badziewie bierze, jakiś "procię pan" mu wycina i szyje na zamówienie czy sam kupuje na wyprzedażach? :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? Zejdźmy z tych dywaników bo zaczyna mną trząchać wkurw. Już wydanie dokumentów w biurowej koszulce a nie w reklamówce z logo a kluczyków na drucianym kółku a nie z brelokiem czy w etui powinno mi zapalić w głowie czerwoną, wielką, lampę alarmową. :facepalm: a jeszcze przede mną ogląd dywaników gumowych, którym w ogóle nie przyglądałem się tylko je wiosną porzuciłem w garażu daleko od miejsca zamieszkania i dopiero pojutrze je będę mógł obejrzeć :th_dash:
 
Jak mi będzie mało to może zajrzę do zostawiających wodny ślad wycieraczek... Jak rozpoznać oryginalne, mają gdzieś wytłoczony numer akcesoryjny alboco?

Specjalnie zdjąłem wycieraczkę i zrobiłem fotkę a przy okazji zestaw: etui na dokumenty i brelok, jaki dostałem przy odbiorze XV

98ca279681c1f7e9ecea37207f1d7874.jpg36bad1a0c7c8c68539422962c5e32abd.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Snuff napisał:

etui na dokumenty i brelok, jaki dostałem przy odbiorze XV

Albo w 2018 były inne procedury albo do wersji Comfort przysługuje biurowa koszulka na dokumenty i druciane kółko na kluczyki :cry:. Tak czy inaczej to przykre, nie zapomnę. Tym bardziej, że to moje pierwsze Subaru i sprzedający mi je @raju o tym wiedział.

 

Dzięki za zdjęcie wycieraczki, jutro z drżeniem serca obejrzę swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Blixten napisał:

A to przykład jak wyglądają dywaniki od Zdanowicza.

Oddam w dobre ręce ;)

 

20191109_194144.jpg

Wyglądają bardzo podobnie jak te co dostałem do Forestera (pomijając kształt) tylko u mnie w miejsce loga Zdanowicz jest jakaś nazwa producenta ale wytłoczona w gumie. Podobny jest rant, układ kratek i takie samo umiejscowienie loga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowieziono mi gumowe dywaniki, tym razem na opakowaniach mają part number więc zdaje się, że te są "rasowe" :yahoo:. Dzisiaj nie mam siły obejrzeć ich dokładnie (jakieś tam "haczyki" są) bo jechałem dwie godziny z Warszawy do Warszawy z powodu policyjnych blokad poczynionych z okazji Święta Niepodległości. Tyle na raz pojazdów policji ostatnio widziałem chyba na 11 listopada, w "stanie wojennym".

 

 :toobad: podobała mi się "blokada" tuż przy Placu Trzech Krzyży gdzie dwa wielkie ciągniki, chyba do czołgów wożenia, zdechły na podjeździe i tak sobie tam stoją. Cygaro które miałem zamiar spalić na okazję 101 pozostało niespalone, po tych dwóch godzinach odechciało mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2019 o 21:14, Michał W. napisał:

Wyglądają bardzo podobnie jak te co dostałem do Forestera (pomijając kształt) tylko u mnie w miejsce loga Zdanowicz jest jakaś nazwa producenta ale wytłoczona w gumie. Podobny jest rant, układ kratek i takie samo umiejscowienie loga.

Czuję wyróżniony ponieważ dywaniki gumowe z logo Subaru dostałem bez większych negocjacji. Może dla tego ze nie kupowałem samochodu u Zdanowicza.

Nie zmienia to faktu, że oryginalne Subaru wytrzymały całe 10 tys km zanim pod prawą noga pojawiła się dziura!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 8.11.2019 o 18:10, yarthecat napisał:

W zeszłym roku kupiłem takie łańcuchy, do Austrii z TUV, nie po zakładać ale by nikt się nie czepił i nie czepił :) ceny nie pamiętam ale przyzwoita96fbc39801097ddd8cfffa887bb24513.jpg

 

@yarthecat jakieś tam łańcuchy na tzw. "na sztukę" to ja też mam. Tylko ja chcę takie, które będę mógł użyć jak będę w takiej potrzebie. Zadałem pytanie w @DZIAŁ TECHNICZNY odnośnie minimalnego prześwitu między oponą, a elementami zawieszenia. Jeden producent łańcuchów mi pisze, że tam nie  ma miejsca na standardowe łańcuchy, drugi z kolei pisze, że mogę użyć 9mm łańcucha...Polska instrukcja milczy, Amerykańska też. Koszmar.

 

 

Godzinę temu, Szürkebarát napisał:

Świetna robota! U Kopera za jedyne...?

W dniu 6.11.2019 o 21:13, ovi napisał:

Koszta około 2000 zł lub nieco ponad.

 

 

39 minut temu, Blixten napisał:

Wygląda naprawdę rasowo. Malowali Ci zderzaki po montażu ?

A tego dokładnie to nie wiem. Ale z tego co pamiętam, to malowane miały być tylko i wyłącznie same czujniki.

 

Pozostaje jeszcze jedna kwestia odnośnie tych czujników - muszę w końcu sprawdzić częstotliwość bipczenia w zależności od odległości od przeszkody :D

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota z tymi czujnikami. Mnie zaoferowano, ale bez malowania (padło hasło, że farba zaburza ich działanie). Więc zrezygnowałem, bo auto nie będzie czarne. Poszukam gdzie indziej, może uda się równie ładnie.

 

Edytowane przez radix99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Szürkebarát napisał:

Czy one wciśnięte w otwory podłogi zostają tam do końca eksploatacji czy można je wyjąć gdy chce się jeździć na welurowych?

 

jest otwór montażowy więc można je do woli wyciągać i z powrotem montować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...