Jump to content
Piskoor

XV 2018 - akcesoria - gdzie kupić ?

Recommended Posts

20 minut temu, Szürkebarát napisał:

tylko nie wiem dlaczego do Imprezy MY18 ani do XV MY19

Bo to pod względem wnętrza to samo auto.

No to już wiem co trzeba. Haczyki wciśnięte, dywaniki założone, pasują dobrze. :coffee:

28 minut temu, Szürkebarát napisał:

Na ostatnim zdjęciu są te legendarne i pożądane haczyki. Czy one wciśnięte w otwory podłogi zostają tam do końca eksploatacji czy można je wyjąć gdy chce się jeździć na welurowych?

Ja w welurowych też mam otwory, więc haczyki są cały czas (ale zawsze można je bez problemu wyjąć).

Moje welurowe, szyte przez jakąś ciotkę-klotkę czy innego "procię pan" na szybko i po taniości, otworów nie mają. Może te otwory DIY wydłubię?! :biglol:

Patent z rzepami jest bardzo dobry (oczywiście o ile owe rzepy nie odpadają ;)

6 godzin temu, Szürkebarát napisał:

Na ostatnim zdjęciu są te legendarne i pożądane haczyki. Czy one wciśnięte w otwory podłogi zostają tam do końca eksploatacji czy można je wyjąć gdy chce się jeździć na welurowych?

DSC_1258[1].JPG

DSC_1259[1].JPG

DSC_1260[1].JPG

Mam tez sam turecki paździerz. Raraz pięta prawej nowy przejdzie na wylot :) 

26 minut temu, MaMis napisał:

Zaraz pięta prawej nogi przejdzie na wylot

No to czas - start. Zobaczymy kiedy ja wykręcę dziurę w dywaniku. Jazda codzienna około ~75km, plus co 4-6 tygodni 700 km. PS. W zrozumieniu tekstu, pozwoliłem sobie na jego korektę.

Edited by Szürkebarát

Nie potrafię wytłumaczyć dlaczego sfotografowałem dywaniki od lewej strony :biglol: . A te legendarne i pożądane haczyki... Ktoś tu się oferował z drukowaniem w 3D, może by te haczyki w ten sposób rozmnożyć, skoro oddzielnie nie da się ich kupić?

• Like 1

53 minuty temu, Szürkebarát napisał:

Ktoś tu się oferował z drukowaniem w 3D, może by te haczyki w ten sposób rozmnożyć,

Akcja razem z @keyman w toku :D

Gratuluję pamięci ;)

• Like 1

co powiecie na taki zestaw jesienno/zimowy dla xv ?

20191112_232132.jpg

Przerabiałem opony A/T i nie mam zamiaru powtarzać :) Do ślizgania/ driftu może i dobre. Zapomnij o dobrej przyczepności ( szczególnie hamowaniu) w zimowych warunkach. 

• Upvote 1

48 minut temu, giepa napisał:

co powiecie na taki zestaw jesienno/zimowy dla xv ?

20191112_232132.jpg

Ma oznaczenie 3PMSF? Poza tym rozmiar jest mniejszy, niż fabryczny. Właściwy powinien być 215/70/16. 

Edited by radix99

w 1.6 oryginalnie jest 225/55/17 wiec 65/16 wydaje sie byc ok, co to za oznaczenie 3PMSF?

2 minuty temu, giepa napisał:

w 1.6 oryginalnie jest 225/55/17 wiec 65/16 wydaje sie byc ok, co to za oznaczenie 3PMSF?

W 1,6 jest 225/60/17. 3PMSF, to oznaczenie opon zimowych. Te Geolandary go nie mają. 

https://przegladoponiarski.pl/art/11913/co-oznacza-symbol-3pmsf.html

• Upvote 1

Felgi 16 nie są homologowane do XV 2018, co będzie jak przedstawisz płot i np kurnik - ubezpieczyciel Ciebie zadziobie....

52 minuty temu, yarthecat napisał:

Felgi 16 nie są homologowane do XV 2018, co będzie jak przedstawisz płot i np kurnik - ubezpieczyciel Ciebie zadziobie....

Naprawdę znasz przypadek, kiedy ubezpieczyciel nie wypłacił należności, bo ktoś miał w aucie niehomologowane felgi? 

58 minut temu, giepa napisał:

zgodnie z waszą sugestią wezme te: 

Screenshot_20191113-111605.png

Sam planuję taki rozmiar. Ale to wciąż nie jest opona zimowa.

ale sadzac po opiniach daje radę a u nas w zime wiecej błota niż oblodzonych drog.. i na 16 fajnie wyglada rasowo..

Teraz, giepa napisał:

ale sadzac po opiniach daje radę a u nas w zime wiecej błota niż oblodzonych drog..

O, to jest istotna informacja. Na pewno posiadacz XV z okolic Nowego Targu, czy Suwałk potrzebowałby typowych zimówek :D Ja celuję w BfGoodrich K02 :dance:

56 minut temu, radix99 napisał:

Ja celuję w BfGoodrich K02

na jakiej feldze? pokaż..

Godzinę temu, giepa napisał:

ale sadzac po opiniach daje radę a u nas w zime wiecej błota niż oblodzonych drog.. i na 16 fajnie wyglada rasowo..

Wobec tego w ogóle nie trzeba zimowek. 

Każdy wybiera wg własnego uznania. Nietrafiony wybór i tak nie będzie negatywnie oceniony przez użytkownika:) 

Edited by MaMis

Naprawdę znasz przypadek, kiedy ubezpieczyciel nie wypłacił należności, bo ktoś miał w aucie niehomologowane felgi? 

Przypadku konkretnego nie, ale przy ubezpieczycielach działa twór o nazwie Biuro Przeciwdziałaniu Wyłudzeniom i w "ryzykach" mają czeklistę i pozycja taka na niej występuje. źródła informacji nie podam :) i nie jestem z branży
  • Upvote 1

5 godzin temu, radix99 napisał:

ubezpieczyciel nie wypłacił należności, bo ktoś miał w aucie niehomologowane felgi

tak, w mojej fabryce

sprytny handlowiec zabral oryginalne 18 do prywatnego auta i w zamian wstawil chinski badziew

po dzwonie zaplacil 44tys za naprawe arteona bo serwis zglosil podczas ogledzin ze felgi sa niehomologowane

tapatalked

• Upvote 1