Skocz do zawartości

XV 2018 - akcesoria - gdzie kupić ?


Piskoor

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.01.2020 o 17:39, Blixten napisał:

@orm dzięki za pomysł. 
Idąc za radą, podjechałem do magicznego sklepu motoryzacyjnego gdzie powinni mieć takie rzeczy, ale niestety nie mieli odpowiednich adapterów od ręki. 
Szczerze, nie mam cierpliwości ich dłużej szukać, typ uchwytu jest dość rzadki, w sklepach robią wielkie oczy, internetowych rozczarowań już mi wystarczy.... więc jestem gotowy oddać komplet nowych wycieraczek do XV I gen. za sześciopak dobrego piwa :drinks:


 

Nowe wycieraczki Denso do XV I GEN. zamontowane . Dziękuję Blixten.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2019 o 23:19, aflinta napisał:

Tak z czystej ciekawości, te łańcuchy do czego planujecie używać w Subaru? Jazda po oblodzonych podjazdach?

 

Nie, ale jesli kiedys bedziesz w Alpach wtedy zobaczysz do czego Subaru i wszystkie inne samochody potrzebuja lancuchow, no chyba ze lubisz placic mandaty:) w co watpie:)

 

Pozdrowienia spod sniegu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2019 o 06:28, ovi napisał:

Też, będą góry Tatry Słowackie, w planie mam też wyjazd w Dolomity oraz Alpy Austriackie. Oczywiście nie wszystko na raz.

Po majówce w Dolomitach, gdzie wszystkich zaskoczył śnieg (chodzi o ilość, a nie że generalnie śnieg tam był) na wyjazd zimowy chcę mieć łańcuchy w bagażniku. Jak wcześniej wspomniał kolega @OA77 mandaty mogą być wysokie. A nie chcę czegokolwiek bo gdybym naprawdę musiał ich użyć to wolę mieć coś co będę mógł założyć.

 

K-summit fajny ale wolę tradycyjne. Przede wszystkim cena.

 

PS - nie jeżdżę na nartach. Więc jak gdzieś jadę to przeważnie nie ma tam nikogo...

 

 

IMG_20190428_140425.jpg

ooo prosze, ja tez spotkalem pomarancze :)20190928_130157.thumb.jpg.19f0b4700fc0456d020e19e2dc7f9a8f.jpg

  • Super! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, OA77 napisał:

Nie, ale jesli kiedys bedziesz w Alpach wtedy zobaczysz do czego Subaru i wszystkie inne samochody potrzebuja lancuchow, no chyba ze lubisz placic mandaty:) w co watpie:)

Bywam głównie latem, dlatego interesuje mnie ich zastosowanie zimą.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, aflinta napisał:

Bywam głównie latem, dlatego interesuje mnie ich zastosowanie zimą.

 

latem rowniez jest pieknie, natomiast w okresie zimowym jest sporo tras prowadzacych wyzej w gory czy tez w wyzej polozone doliny gdzie zapewne widziales znaki mowiace o nakazie jazdy w lancuchach, czasem w okresie letnim znakow tych nie ma,

oczywiscie jak wszedzie znajda sie cwaniaki ktorzy #daja rade# bez lancuchow i pozniej tworza sie korki na podjazdach ale coz, zycie zycie zycie,

 

natomiast nie mam teraz zdjec ale moje opony zimowe sa  w wersji z kolcami w opcji i naprawde jeszcze lepiej niz lancuchy sie sprawdzaja ale przy plytkim sniegu sa zakazane , z uwagi na ten fakt sporadycznie z nich korzystam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, OA77 napisał:

gdzie zapewne widziales znaki mowiace o nakazie jazdy w lancuchach

Z tego co pamiętam, to w Szwajcarii w przypadku aut osobowych nie ma obowiązku posiadania łańcuchów ani ich używania. Obowiązek dotyczy aut ciężarowych i chyba autokarów. Zresztą jest to chyba to samo podejście co u nas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, aflinta napisał:

Z tego co pamiętam, to w Szwajcarii w przypadku aut osobowych nie ma obowiązku posiadania łańcuchów ani ich używania. Obowiązek dotyczy aut ciężarowych i chyba autokarów. Zresztą jest to chyba to samo podejście co u nas. 

ale w Niemczech i Austrii tyczy sie osobowek rowniez, wiec jesli chocby tylko sa to kraje przez ktore przejezdzasz warto miec jakby co, ale oczywiscie to tylko moje prywatne zdanie:)

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie unikam tras gdzie zima wymagane sa lancuchy poniewaz zawsze sie trafi cymbal ktory ich nie ma i potem stoisz zamiast jechac bo taki oszolom sie slizga i nie jedzie, a czasem nawet zaczyna sie zsuwac do tylu, tez juz to widzialem i jednemu pomoglem, ale wtedy jechalem Dodgem V8 rowniez z lancuchami, podjechalem delikatnie tak zeby jego samochod sie oparl o zderzak delikatnie i go wepchnalem na gore jadac 5 km/h, ot zawsze bylem, jestem i bede pomocny

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, aflinta napisał:

Z tego co pamiętam, to w Szwajcarii w przypadku aut osobowych nie ma obowiązku posiadania łańcuchów ani ich używania. Obowiązek dotyczy aut ciężarowych i chyba autokarów. Zresztą jest to chyba to samo podejście co u nas. 

sprawdzilem jeszcze raz, pomyliles sie, sa wymagane tak samo jak w Niemczech i w Austrii

 

Auf winterlichen Straßen mit entsprechender Beschilderung sind Schneeketten vorgeschieben. Es können Geldstrafen verhängt werden oder der Fahrer in Haftung genommen werden, wenn es wegen ungeeigneter Bereifung zu Verkehrsbehinderungen oder Unfällen kommt.

Für Allradfahrzeuge können Ausnahmen gemacht werden. Zusatzschild „4x4 ausgenommen“

 

to oznacza ze na oznaczonych ulicach musisz je zalozyc, a wyjatek dotyczy aut z 4x4 ale tylko wtedy kiedy na znaku jest informacja ze z 4x4 nie musisz zakladac lancuchow

 

takze reasumujac w Szwajcarii osobowki tez musza miec lancuchy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze Wam pomoge mam nadzieje:)

 

tutaj macie cala informacje w jakich krajach, od do itd, a takze jakie normy musza miec lancuchy aby byly zgodne z prawem

 

Deutschland In Deutschland gibt es keine allgemeine Schneekettenpflicht. Nach einem rundes Schild mit dem Motiv eines kettenbestückten Reifens vor blauem Hintergrund müssen Schneeketten aufgezogen werden.
Winter- oder Ganzjahresreifen sind bei Schneeglätte, Schneematsch, Reifglätte oder Glatteis vorgeschrieben.
Österreich Schneeketten können je nach Wetterlage für bestimmte Strassen vorgeschrieben werden. Nach dem runden Schild mit blauen Grund und Schneeketten-Symbol besteht Schneekettenpflicht.

In Österreich dürfen seit dem Herbst 1997 nur noch speziell gekennzeichnete Ketten verkauft und gefahren werden. Deutsche Urlauber, die mit älteren Ketten unterwegs sind, gehen nur dann straffrei aus, wenn ihre Ketten mit denen der Österreich-Norm (Ö-Norm V5117) baugleich sind (Dies sind aber praktisch alle neueren Ketten, doch wer kann das im Fall der Fälle nachweisen?).  Manche Quellen geben an, dass alle Spurkreuzketten anerkannt werden.

Laut Bundesgesetzblatt (BGBl. I Nr. 57/2006) müssen Fahrzeuge über 3,5 t vom 1.11. bis 15.3. Winterreifen montiert haben und Schneeketten mitführen.
Siehe auch Infoblatt WKO

Bei Verstößen ist einen Bußgeld von bis zu 5.000 Euro rechnen.

Schweiz

Auf winterlichen Straßen mit entsprechender Beschilderung sind Schneeketten vorgeschieben. Es können Geldstrafen verhängt werden oder der Fahrer in Haftung genommen werden, wenn es wegen ungeeigneter Bereifung zu Verkehrsbehinderungen oder Unfällen kommt.

Für Allradfahrzeuge können Ausnahmen gemacht werden. Zusatzschild „4x4 ausgenommen“

Italien

Winterreifen und das Mitführen von Schneeketten sind in bestimmten Gebieten vorgeschrieben (z.B. Aostatal vom 15.10. bis zum 15.4.)
Ansonsten besteht eine Schneekettenpflicht nur, wenn dies durch die Beschilderung angezeigt wird. Die Maximalgeschwindigkeit liegt dann bei 50km/h.

Die italienischen Straßenverkehrsbetriebe weisen darauf hin, dass die Ordnungskräfte auch das Recht haben, ein Fahrzeug so lange aus dem Verkehr zu ziehen, bis es über die entsprechende Winterausrüstung verfügt.

Frankreich Die Benutzung von Pneus neige (Winterreifen) kann vorgeschrieben sein. Auf manchen Straßen besteht Schneekettenpflicht. Dies wird durch Verkehrszeichen signalisiert. Schneeketten dürfen grundsätzlich nur auf schneebedeck­ten Straßen verwendet werden.
Großbritannien
Spanien
Schneeketten sind nur auf schnee- oder eisbedeckten Strassen erlaubt.
Ungarn Im Winter müssen Sie Schneeketten mitführen. Sie können an der Grenze abgewiesen werden, wenn Sie keine Ketten mitführen
Norwegen Winterreifen und das Mitführen von Schneeketten sind vorgeschrieben (vom 1.11. bis 1.5.)
Slowenien

Fahrzeuge ohne Winterreifen müssen Schneeketten mitführen (vom 15.11. bis zum 15.3.)

Kroatien

Generelle Schneekettenpflicht besteht in den kroatischen Gebirgsregionen Lika und Gorski Kotar

Albanien Winterreifen und das Mitführen von Schneeketten sind vorgeschrieben (vom 1.11. bis 30.4.)
Bosnien-Herzogowina Winterreifen und das Mitführen von Schneeketten sind vorgeschrieben (vom 15.11. bis 15.4.)
Bulgarien Das Mitführen von Schneeketten sind vorgeschrieben (vom 1.11. bis 1.3.). Es besteht keine generelle Winterreifenpflicht. Werden Winterreifen verwendet, müssen diese an allen Rädern montiert werden. Die Verwendung von Spike-Reifen ist verboten.
 

Winterreifen und das Mitführen von Schneeketten sind vorgeschrieben (vom 15.10. bis 15.3.)

 

Mazedonien

 

Winterreifen und das Mitführen von Schneeketten sind vorgeschrieben (vom 15.10. bis 15.3.)

 

 

 

jak widzicie w Austrii wymagaja na lancuchach oznaczenia Ö-Norm V5117, przewaznie na dobrych firmowych lancuchach takie oznaczenie jest, mysle ze warto abyscie to mieli na uwadze aby uniknac pozniej #odpukac# wysokich mandatow

 

urlop ma byc urlopem a nie stresem:)

Edytowane przez OA77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, OA77 napisał:

ja osobiscie unikam tras gdzie zima wymagane sa lancuchy poniewaz zawsze sie trafi cymbal ktory ich nie ma i potem stoisz zamiast jechac bo taki oszolom sie slizga i nie jedzie, a czasem nawet zaczyna sie zsuwac do tylu, tez juz to widzialem i jednemu pomoglem, ale wtedy jechalem Dodgem V8 rowniez z lancuchami, podjechalem delikatnie tak zeby jego samochod sie oparl o zderzak delikatnie i go wepchnalem na gore jadac 5 km/h, ot zawsze bylem, jestem i bede pomocny

Co kraj, to obyczaj. Mnie kiedyś za podobną pomoc jedna znajoma pani bardzo skrzyczała (tak, to eufemizm), że przecież mogłem jej zderzak zepsuć, albo lakier porysować.

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, radix99 napisał:

Co kraj, to obyczaj. Mnie kiedyś za podobną pomoc jedna znajoma pani bardzo skrzyczała (tak, to eufemizm), że przecież mogłem jej zderzak zepsuć, albo lakier porysować.

 

tak tez sie zdarza, ja akurat gdybym nie pomogl to nawet nikt by nie podjechal pomoc poniewaz przejazd mial tylko 2,5 metra szerokosci, gdybym go nie wepchnal to bysmy stali godzinami:), dostalem podziekowanie i jeszcze zaskorniaki na naprawe rys na zderzaku:)

takze pozytywnie

 

a z jedna kobieta tez mialem smieszna sytuacje, mianowicie na parkingu pod Leroy Merlin w Polsce owa pani wjechala na miejsce na ktore ja cofalem samochod zeby zaparkowac, po czym z usmiechem wysiadla z samochodu, nie powiedziala przepraszam tylko patrzac sie na mnie klepnela sie dwa razy po swoich posladkach i poszla usmiechnieta,

a mi pozostalo poszukac innego miejsca:)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2019 o 19:28, MaMis napisał:

Mam tez sam turecki paździerz. Zaraz pięta prawej nowy przejdzie na wylot :) 

 

To samo u mnie - dziury się robią przed 30 kkm, w butach na obcasie nie jeżdżę.

Przez pewien czas brudziły mi się na czarno białe podeszwy w butach, w pewnym momencie przestały, bo już nie było gumy, która by się mogła wycierać :biglol:

 

Z uwagi na to, że problem dotyczy tylko dywanika kierowcy, inne wytrzymają pewnie i z 10 lat, szukałem możliwości kupienia solidnego dywanika tylko na lewy przód. No i znalazłem coś, zamówiłem:

https://www.carbox.de/en/floor/subaru/xv/01-18---today-gt/gelaendewagen-suv/407542000/

 

Jak przyjdzie, dam znać, czy dobra rzecz. W razie czego można odesłać. Dają 10 lat gwarancji, może się nada :question:

 

Jedyne, co może niektórym tu przeszkadzać, to ten dywanik jest "Made in Germany" - dla niektórych ten fakt będzie nie do przełknięcia ;) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Skodziarz napisał:

 

To samo u mnie - dziury się robią przed 30 kkm, w butach na obcasie nie jeżdżę.

Przez pewien czas brudziły mi się na czarno białe podeszwy w butach, w pewnym momencie przestały, bo już nie było gumy, która by się mogła wycierać :biglol:

 

Z uwagi na to, że problem dotyczy tylko dywanika kierowcy, inne wytrzymają pewnie i z 10 lat, szukałem możliwości kupienia solidnego dywanika tylko na lewy przód. No i znalazłem coś, zamówiłem:

https://www.carbox.de/en/floor/subaru/xv/01-18---today-gt/gelaendewagen-suv/407542000/

 

Jak przyjdzie, dam znać, czy dobra rzecz. W razie czego można odesłać. Dają 10 lat gwarancji, może się nada :question:

 

Jedyne, co może niektórym tu przeszkadzać, to ten dywanik jest "Made in Germany" - dla niektórych ten fakt będzie nie do przełknięcia ;) 

Koledzy,

 

ja zaraz po zakupie XV-ki zamówiłem na okres jesienno zimowy poniższe dywaniki

image.thumb.jpeg.bf4cfbdfb4a05645e85d9af4c481d50a.jpeg

We wszystkich samochodach jakie mam w rodzinie mam na ten okres dywaniki tej firmy i absolutnie nie ma z nimi żadnego problemu. Owszem nie wygadają jakoś pięknie, ale za to spełniają swoją funkcję rewelacyjnie i są trwałe ;) 

 

Jedynie to fabryczne otwory w dywaniku kierowcy rzadko pasują do bolców mających na celu stabilizację dywanika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2020 o 11:49, Skodziarz napisał:

 

To samo u mnie - dziury się robią przed 30 kkm, w butach na obcasie nie jeżdżę.

Przez pewien czas brudziły mi się na czarno białe podeszwy w butach, w pewnym momencie przestały, bo już nie było gumy, która by się mogła wycierać :biglol:

 

Z uwagi na to, że problem dotyczy tylko dywanika kierowcy, inne wytrzymają pewnie i z 10 lat, szukałem możliwości kupienia solidnego dywanika tylko na lewy przód. No i znalazłem coś, zamówiłem:

https://www.carbox.de/en/floor/subaru/xv/01-18---today-gt/gelaendewagen-suv/407542000/

 

Jak przyjdzie, dam znać, czy dobra rzecz. W razie czego można odesłać. Dają 10 lat gwarancji, może się nada :question:

 

Jedyne, co może niektórym tu przeszkadzać, to ten dywanik jest "Made in Germany" - dla niektórych ten fakt będzie nie do przełknięcia ;) 

Podziel się fotką po zamontowaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, moominko napisał:

@ovi ciekawe jak z wytrzymałością.

Testuję już ponad miesiąc i jest OK.

 

26 minut temu, MaMis napisał:

Fachowa robota :)

A dziękuję :D, teraz pora na dorobienie haczyków do bagażnika na siatki z zakupami.

 

A najważniejsze, bo z rozpędu nie dopisałem podziękowań dla Jarka @keyman za udostępnienie oryginalnych haczyków. Bez niego bym nic nie zrobił.:puchar::drinks:Dzięki wielkie!

  • Super! 3
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do Was aby podzielić się zdjęciami z wydruku haczyków do wycieraczek.
Wydruk zrobiony z materiału PC ABS, podstawę zrobiłem szerszą o 4mm. koszt 1szt. - 25zł.
 
Mała fotorelacja poniżej:
 
IMG_20200113_215239.jpg.a883e3a785025abd6799ab316d41a9a0.jpg


Kurde...tak kombinuję, kombinuję, jak te wycieraczki przez te haczyki na szybie zamontować (vide problemy@Blixten ze złym wyborem wycieraczek)
...aaa to o dywanikach mówimy
Dobra robota !
btw. haczyki do dywaników mam, ale na te do bagażnika się piszę. Good job






Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...